גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > תחרויות שיט ומשטים > מד רד 2006 > ההגעה למרינה אל גונה + לוקסור 21-22.4.06
ההגעה למרינה אל גונה + לוקסור 21-22.4.06
זהו סיפור שרובנו נעדיף לשכוח. יצאנו מהאי טוילה בשעה 0930 בבוקר. הגענו למרינה כעבור שעה וחצי. בדרך עברנו בין שני ריפים שסומנו על ידי סירה מקומית במיוחד עבורנו. אני חייב לציין שאם הייתי מפליג לבד הייתי בוחר בדרך הארוכה ולא עובר בנקודה הזו. הארכת הדרך היתה של עוד חמישה מייל בלבד, אבל תודה למצרים על הסיוע.
לאחר מעבר הריפים יצרנו קשר עם מרינה אל גונה. שמענו שהיאכטות הראשונות כבר נכנסות וחשבנו שתהיה לנו המתנה של כמה דקות וניכנס. לא חשבנו שנחכה בחוץ יותר מ-5 שעות!!!
המצרים "מאוד" יסודיים. כל יאכטה הוכנסה לבדה למרינה. ההכנסה כללה סיוע מינימלי בהיקשרות. לנו לדוגמא אמרו לעמוד דופן למנוריה. אמרו והלכו. ליאכטות שהיו צריכות סיוע בחבלי העגינה סייעו, אבל עדיין, להכניס 47 יאכטות ביותר מחמש שעות? נראה לי מוגזם.
לא משנה. נקשרנו וקודם כל קיבלנו את פני החברים שהגיעו לדרך חזור, ביניהן גם צ'אבי ואיציק היקרים. לאחר שסיימנו את קבלת הפנים התפנינו לטפל ביאכטה ולסייע לצוותי האמריליס ודוטצי שהגיעו יחד איתנו למרינה אבל נכנסו שעה אחרינו פנימה להיקשר אלינו לונג סייד. במיקום שלנו, על האי עוגנות במקביל 5 יאכטות: איזי סיילס 3, מנוריה, אנחנו (רותם), אמריליס ודוטצי. במקביל אלינו עוד 5 יאכטות שלא את כולם אני זוכר.
בערב היתה קבלת פנים קצרה במרינה שכללה סרטון צלילה ומיץ ענבים טעים. אנחנו הלכנו לארוחת ערב מהירה כי היינו שפוכים מעייפות לאחר הלילה האחרון באי טוילה (משמרת עוגן, זוכרים?).
בזה תם חלקה הראשון של היאכטה רותם במד רד ראלי. היתה הפלגה מצויינת עם צוות לענין שאורגן על ידי דרך הים. את הסיכומים נשמור לסוף המסע עצמו. בינתיים תודה לשמוליק, ורדה, יוסי, קתרין, דינה, נתנאל ודרורה, הייתם 10!
ביום שבת קמנו בבוקר מוקדם ונסענו ללוקסור. אנחנו עכשיו במלון לאחר יום מעייף מאוד. הטמפרטורה פה יותר מ-40 מעלות בצל ומקום המפלט האידאלי הוא באוטובוס. ביקרנו במקדש כרנך ובמקדש לוקסור. הצלחנו לשכנע את המדריך לוותר על מקדש ה"פפירוסים" ומקדש ה"זהב", כמה אפשר לקנות?
אני במלון עכשיו, 5 כוכבים זה שינוי מרענן אחרי היאכטה. חלקנו המשיך להצגה אורקולית במקדש כרנך. חוויות משם נספר מחר.
שבוע טוב לכולם.
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<