גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > תחרויות שיט ומשטים > מד רד 2006 > 17.4.06
17.4.06
 
אנחנו נמצאים עכשיו באגם המר הגדול. יצאנו לים בשעה 0600 בבוקר לאחר לילה "לבן שבו חיכינו למסמכי החצייה ולהסדרת התשלום. במצריים הכל נעשה במושגי זמן מקומי , שזה אומר הכל רגוע ושקט. כל רגע משמעו לפחות שעה ולפעמים יותר. לכן ידענו גם שאם אומרים שצריך לחצות ב0400 בבוקר אז אין מה לשים שעון ל0300. המצרים יעירו אותנו כשהם יבואו .
היציאה לים הייתה חלקה ולמעט מספר הצלבות עוגנים לא היו תקלות מיוחדות. במעגן פורט סעיד נשארו מספר יאכטות שבעליהן נסעו לטייל בלוקסור ויחזרו לישראל ב20.4 .
שאר היאכטות חוזרות לישראל בשעות הבוקר המאוחרות. התחזית שלהם טובה ואנחנו מאחלים להם הפלגה מהירה ושלווה לארץ .
מזג האוויר אצלנו חםםםם. האובך שהיה בבוקר התפזר ועכשיו יצאה השמש. אנחנו אחרי ארוחת צהריים וכולם חצי מעולפים. בתחילת הדרך היו מספר יאכטות עם תקלות. ליאכטה סולימר נתפס חבל במדחף והוא שוחרר מיד. ליאכטה כרמלית הייתה תקלה במנוע שטופלה במהירות. עכשיו כולם תקינים וממשיכים דרומה לקראת סואץ. לפנינו מפליגה היאכטה סי בל ומאחורינו ליידי אם ודוטצי. המרחקים בין היאכטות גדולים ונראה כי השנה נשבור את שיא גינס של השיירה הארוכה ביותר שחצתה את התעלה .
את הדיווח היומי תסכם ורדה מסר, אשת הצוות ואחראית מוראל ברותם :
לאט לאט אני זזה, מתעוררת מה"שלפשטונדה" שנפלה עלי בפתאומיות כעת אנחנו חוצים את התעלה. קצת לא נעים לישון עכשיו כשמשמאלנו מתפרס קו ברלב המיתולוגי וכל כולה של הרותם בתוך האגם המר הגדול אבל תנסו להבין גם במקצת אותי. לאחר השכמה ב03:30 בבוקר בפורט סעיד והרמת עוגן ללא כננת חשמלית, רוח קרה ומזג אויר אביך עד השעה 10.30. ברור שכאשר יצאה השמש הגיע זמן החגיגות. פתחנו רשמית את שעת הפסטיס בשעה 12.00 (כל דקה לפני זה נראתה לי מוגזמת במקצת). מרגע זה הכל התנהל בקצב המוזיקה ורחש הגלים ....
מאוד מרגש להיות מוקפים בכל כך הרבה יאכטות, המראה המדהים של תרנים המתחילים הרבה מאחורינו וממשיכים הרבה מקדימה עד לאופק מרגש אותי בצורה שלא חשבתי שארגיש. משום מה יש לי את ההרגשה המדהימה שלתחושה הזו שלי שותפים כל חברי לשיט המופלא הזה
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<