גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > תחרויות שיט ומשטים > מד רד 2006 > 14/4/06
14/4/06
יום אמש נגמר בשעה מאוחרת מאוד כשאחרונות היאכטות נכנסו לפורט סעיד. 8 יאכטות הגיעו אחרי שכל השייטים כבר חזרו מהמסיבה וחלק מאלו שהגיעו לפני לא באו למסיבה ונשארו לישון ביאכטה. מזג האוויר הסוער לא הפתיע אותנו אבל הפתאומיות שבה תוך שעה הרוח כבר נשבה בעוצמה של 20-25 קשר והים טיפס עד 2 מטר היא זו שהפתיעה. ההפלגה הקשה גרמה לצוות היאכטה מרסי שהשתתפו בתחרות לוותר ולחזור לישראל. ביאכטה אחרת נשבר המנור והם הגיעו לפורט סעיד בבוקר בעזרת חלוץ "מטפחת" ומנוע. סיכמה את החוויה שרון שפינט סקיפרית היאכטה אלן 1 שהשתתפה בתחרות: "היה שיט מעניין והים סער, אבל הגענו וזה העיקר".
למסיבה שנערכה בערב הגענו תוך סיור קצר ברגל (20 דקות) ברחובות פורט סעיד. אנחנו עוגנים באזור הישן של העיר והמלון שבו התארחנו נמצא בקצה החדש. הנסיעה הייתה מעניינת ויותר מעניין היה לחזור מהמסיבה ולראות את העיר ערה ושוקקת חיים בשעה 1100 בלילה. אבל נחזור למסיבה. השנה המצרים הבינו שהישראלים שמגיעים למסיבה אחרי הפלגה הם רעבים, אז היה אוכל טעים והרבה. עוף, אורז, סלטים, קינוחים טעימים, בקיצור ארוחה כיד המלך. לפני הארוחה נשא דברים שגריר ישראל במצריים על ההתרגשות שאחזה בו כאשר ביקר במרינה בפורט סעיד לפני המסיבה וראה את כל 80 היאכטות ברציף. מברך נוסף היה מר נג’יב לטיף, סוכן המשט במצריים אשר בירך את המשתתפים וסיפר כי הוא מקווה שבשנה הבאה יבואו 180 יאכטות.
בתחרות שנערכה לפורט סעיד זכו היאכטה ג’ין פאלאס בפיקוד עזריאל רהב (מטש) ווינדסין בפיקוד מייק סקוט הניו זילנדי. למי שאינו יודע, מייק הינו שייט אמריקה’ס קאפ בעברו והשתתף באי אלו משטים בעבר... מייק בירך את כל המשתתפים במסיבה בשם השייטים הזרים ואמר כי עד כה המשט עולה על כל ציפיותיו. את התחרות ניהל השופט הבינלאומי צבי זיבלט אשר הגיע לפורט סעיד לאחר הזנקת המשט בהרצליה. בקלאס 1 זינקו 7 יאכטות וסיימו את התחרות 5. בקלאס 2 זינקו 8 וסיימו 3.
תוצאות קלאס:1
מקום 1. גין פאלאס - עזריאל רהב
מקום 2: . בי דה לה פאם - גיא צרפתי
מקום 3: 50 אקספרס – פול חזן
מקום 4: בלו סימפוני – גל אביב
מקום 5: ג’ומנג’י – עמוס פיאט
תוצאות קלאס 2
מקום 1: ווינדסין – מייק סקוט
מקום 2: אלן 1 – שרון שפינט
מקום 3: קוסינוס הלל רשף.

תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<