גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > תחרויות שיט ומשטים > מד רד 2006 > דיווח מהים
דיווח מהים
14.4.06
21:50
אחרי שסיפרנו לכם את סיפור היום הראשון וההתרגשות של הזינוק, רצינו לספר גם על הצוות והיאכטה. שמונת אנשי הצוות הם תלמידים וחברי מועדון בבית הספר לשיט דרך הים בהרצלייה. חלקם כבר עם ניסיון הפלגה בינלאומי וחלקם עדיין במהלך הקורס. מכיוון בחלק מהצוות עדיין לומד ההפריה ההדדית בשאלות גורמת לחברי הצוות בעלי הרישיון להתרענן ולהיזכר בחומר שחלק ממנו כבר נשכח. יפה לראות איך עכשיו בלילה, כשהים שטוח ואין טיפת רוח אבל לפחות 20 יאכטות מסביבנו תחרות זיהוי האורות צוברת תאוצה. שלא לדבר על הוצאת פיקסים למפה וכיוון מפרשים כדי להרוויח עוד חצי קשר. אנחנו מפליגים בנוהל משולב: מנוע ומפרש ראשי ומדי פעם מוסיפים גם את החלוץ, כשהרוח עולה. היאכטה שלנו, ה"רותם" אושיניס 423 מתוצרת בנטו מפליגה נהדר וממש כיף להתרווח בה. היאכטה שביום יום מושכרת בטורקיה על ידי דרך הים וחברת תשוט השכרת יאכטות בהחלט מפליגה נהדר והכיף שבהפלגה ניכר בחיוכי אנשי הצוות.
היתרון שבהפלגה במשט ניכר כבר ביום הראשון. הרגשת הביטחון שנוסך הדיבור בקשר, הסיוע בממסר שכל יאכטה מספקת לרעותה והקולות השלווים בקשר עושים את שלהם. איתן וליאורה מהיאכטה ליידי אם מהווים את נקודת הממסר הטובה ביותר שלנו בקבוצה הכחולה. ואנחנו שימשנו כממסר בין הלינדה לבין איזי סיילס.
אצלנו עכשיו נתנאל מחמם ארוחת ערב, ורדה דינה וקתרין לידי בסלון ושמואל, יוסי וורדה יושבים בקוקפיט ונהנים מהירח המלא ומהכוכבים. לקראת סוף היום הראשון אנחנו יותר ממרוצים...
15.4.06
16:00
במקום בשעה 1000 הגענו לפורט סעיד בשעה 1300. בשעה 0300 התעוררתי לקול חלוץ מנופנף, ללא כל התראה הרוח עלתה ל-20 קשר והים החל לטפס. כמו כל חוק מרפי טוב הרוח נשבה לה ממערב ולנו לא נותר אלא להפליג בעזרת רוח ומפרש ראשי מצומצם. הרוח טיפסה ועלתה ומדדנו משבים של 30 קשר. הים טיפס ועלה עד 1.5 מטר ורוב היאכטות מסביבנו הפליגו בעזרת מנוע בלבד. לקראת בוקר התחלנו לראות את המכמורתנים המצריים מעמיסים רשתות ובורחים לכיוון פורט סעיד. מזג האוויר הסוער המשיך איתנו עד לפורט סעיד עצמה, אולם הים ירד לאיטו. הצוות תפקד נהדר והחזקת ההגה של כולם ראויה לציון. לחלק מהשייטים הזכירה ההפלגה את חווית ההפלגה לאילת בשנה שעברה. ההבדל העיקרי הינו המרחק הקצר יחסית, רק 30 מייל מול הרוח.
אולם גם הפעם התקלות הגיעו והפעם מוקדם מהצפוי. למספר יאכטות אירעו סתימות דלק, מספר תקלות אירעו למפרשים ולכננות עוגן אולם למעט זאת הגיעו כבר רוב היאכטות למעגן.
היאכטות שהשתתפו במשט התחרותי הגיעו לפורט סעיד עם בוקר. ראשונה פיזית הגיעה הג’ין פאלאס וככל הנראה היא תסיים גם ראשונה כללית.
את התחרות סיכמה משפחת חזן המפליגה על היאכטה 50 אקספרס: הייתה אחלה הפלגה. אמנם הצוות היה מצומצם וכלל את ההורים ושני הבנים בני 11 ו-16. למזלנו בחרנו למשוך תחילה צפונה יותר וכשביצענו סיבוב המשכנו בגאלס אחד לפורט סעיד.
בפורט סעיד קבלת הפנים הייתה מרשימה כמו בשנה שעברה. הנתבים, הדייגים וצוות הנמל יוצאים מגדרם להנעים ליאכטות המגיעות את השהות.
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<