גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > תחרויות שיט ומשטים > אליפות הפורום 2006 > טכס הסיום
טכס הסיום
למעלה מ-60 יאכטות ו-500 שייטים השתתפו בחגיגות אליפות ישראל של הפורום לקידום השיט. האליפות התקיימה זו השנה השלישית בשיתוף מרינה הרצליה ובחסות קדר סוכנות לביטוח בע"מ.forum9.jpg
השנה שני סופי השבוע של האליפות היו רוויי ארועים מעניינים. לצערנו היו גם נזקים רבים (למזלנו רק ברכוש) שהסתכמו בסך של 150,00 ₪! חבל שכך. אבל היה גם שיט ותחרות וזוכים חדשים במקומות הראשונים וכמובן חגיגות וארועי חוף רבים.
מזג האויר באליפות היה איתנו. שבוע לפני התחרות הים סער ושיוט גל שבדרך כלל מהווה חזרה גנרלית לאליפות, נדחה ליום השבת הראשון של האליפות. בשיוט הראשון קברניט התחרות רון יפה תדרך את כלל השייטים להיות ערניים ולשמור על בטיחות השיט. לצערנו ביום שבת, יום לאחר התדריך ארעה תאונה חמורה כאשר היאכטה "ים 2" התנגשה ביאכטה "גלית" אשר נאלצה להפסיק את השתתפותה באליפות ופרשה מהמשך השיוטים בשל הנזק שנגרם לה.
באותו סוף שבוע בלטו שני צוותים: צוות הבנות על גבי ה "אלאן 1" וצוות "בטא" על גבי המלגס 24. שני צוותים אלו לא שמטו אף ניצחון במהלך סוף השבוע הראשון ושמטו את המקום הראשון בשאר השיוטים פעם אחת – אלאן 1 ופעמיים – בטא. לשני הצוותים הללו ניתן קרב עקשני על ידי המתחרים האחרים בקטגוריות.יתרונם הבולט עמד להם: צוותים אלו הינם צוותים המתאמנים באופן סדיר מזה זמן רב – ההשקעה משתלמת!
בקלאס B התחרו השנה 3 יאכטות בלבד. ניו וייב בפיקוד חתולי הותיק, גרייב בפיקוד אלן מונטלייק ורוז מרין בפיקוד מנחם פוקס אשר זוהי לה תחרות ראשונה. לצערנו בבית זה נפסלו הגרייב והניו וייב בשל התנגשות. דבר זה אפשר לרוז מרין לפתוח פער בניקוד הכולל אשר לא נסגר עד סוף האליפות. מנגד, צוות הרוז מרין הפגין רמת שייט גבוהה לאורך כל השיוט ואף זכו ברב השיוטים במקום הראשון.forum4.jpg
אבל עיקר המתח התרכז השנה בקלאס IRC P . לאחר שלוש שנים במקום הראשון נראה היה כי התחרות העומדת בפני צוות "איזי סיילס 3" קשה מתמיד. השגי יאכטה "אופק" בשנה החולפת והעובדה כי זהו צוות המתאמן סדיר והכולל כמה מבכירי שייטי ישראל בכל הזמנים ובנוסף הצהרת הכוונות של צוות ה"בלו פוינט" בתצוגות שיט מרשימות, רמזו על העומד להתרחש.
ראש החץ לאחר סוף השבוע הראשון היה צמוד: 4 נקודות בין המקום הראשון לשלישי. ביום שישי במהלך שיוט רייכרט נטל צוות אופק את ההובלה כאשר ניצח בשיוט בעוד צוות איזי סיילס 3 מגיע במקום ה-3. ביום שבת שמר צוות אופק על ההובלה וניצח בשיוט הראשון, דבר שהבטיח לו את המקום הראשון באליפות. צוות איזי סיילס 3 איבד את המקום ה-1 לאחר 5 שנים בצמרת, יאמר לזכות הצוות כי הבגרות ואופן העברת הכתר ליורשים היה מכובד ויפה. לרבים מהשייטים יש מה ללמוד מצוות זה ואין ספק כי צוות זה נשאר בין הצוותים המובילים בענף ויתחרה בצמרת בשנה הבאה.
בקלאס IRC A הצמרת הפכה להיות צפופה יותר לאחר פרישת ה"גלית" מהתחרות בשל ההתנגשות עם "ים 2" ביום השבת הראשון של האליפות.
הקרב בין ה"מנוריה", "ליהי" ו"גל ים" היה צמוד מאוד. הגל ים הפגינה יכולת שיט מרשימה במהלך סוף השבוע הראשון, אולם נחלשה בשני. לעומתה ה"ליהי" השתפרה מאוד בסוף השבוע השני, וסיימה באותו מספר נקודות כמו המנוריה. המיקום הסופי בין השתיים נקבע בשובר שוויון בו ניצחה המנוריה.
בקלאס A הקרב התנהל על המקום השני. צוות ה"פנטה ריי" ניצח ב-5 מתוך 7 השיוטים. צוות ה"רוני" וצוות ה"מרסי" נשפו לו בעורף במהלך כל השיוט והמיקום הסופי בינהם הוכרע רק על ידי שובר שוויון כאשר הניקוד בין שני הצוותים זהה. צוות נוסף אשר זו לו התחרות הראשונה אולם הוכיח כי הוא עומד לתת פייט קשה בעתיד הוא צוות "המירלבה" בפיקוד עופר מלכוב אשר סיים במרחק נקודה מהמקום ה-3.
טקס הסיום של האליפות נערך בבית חיל האויר בהרצליה בחסות קדר סוכנות לביטוח. נשאו דברים חיים פלד, יו"ר החברה הכלכלים להרצליה שהבטיח לשייטים כי מועדון שייטים יפתח בקרוב בבית המנהלה במרינה הרצליה. חבר הכנסת פרופסור אבישי ברוורמן הבטיח כי יפעל בכוחות משותפים עם הפורום לקידום השיט לחקיקת "חוק הים" אשר מטרתו להגן על המשאב החשוב לכולם. מפקד חיל הים, האלוף דודו בן בעש"ט הבטיח לסייע בכל שיוכל על מנת להמשיך את שיתוף הפעולה בין הפורום לקידום השיט ולבין חיל הים. בין הנאומים הנעימה את הזמן הזמרת איה כורם.forum6.jpg
בטקס הוענק מגן על מפעל חיים בשיט התנדבותי לתת אלוף (מיל) שבתאי לוי על תרומתו לשיט בישראל. שבתאי לוי הינו מראשוני זבולון חיפה ושירת בחיל הים עד דרגת תת אלוף. בשיוט המד רד ראלי הראשון היה זה שבתאי אשר חילץ את אנשי צוות ה"דרגון לנס" שטבעה במיצרי טיראן תוך הפגנת ימאות טובה ומקצועיות.
צמד השייטים הצעירים ים אמיר ואייל לוין קבלו מגן על הישג השנה בשיט העולמי – מקום ראשון באליפות העולם לנוער במפרשית 470! הצמד קיבל מענק כספי מקדר סוכנות לביטוח וציוד ימי מתנת ימית סחר.

 
תודה לכל השותפים:
קדר סוכנות לביטוח יאכטות
איזי סיילס
ימית סחר
דרך הים
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<