גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > תחרויות שיט ומשטים > אליפות הפורום 2006 > היום הרביעי
היום הרביעי
יום התחרויות האחרון של אליפות ה"פורום לקידום השיט" החל בצורה די מאכזבת. העדר רוח עד השעה 1230 לערך גרמה ליאכטות להתנדנד בים במשך שעה וחצי עד שהרוח התחילה להתעורר ולנשוב. הזינוק לשיוט ה-6 של האליפות התבצע בשעה כה מאוחרת, עד שנראה היה כי האליפות תינעל בשיוט אחרון בודד. אולם, רון יפה וצוות העוזרים המסור שלו לא התייאשו ונאבקו בחילופי הרוח הרבים עד שהצליחו למקם את מצופי השיוט כראוי ואפשרו לשייטים להפליג - תודה לכם אנשי סירות הגומי על העזרה והעבודה במהלך היום!

אבל בסופו של דבר התקיימו שני שיוטים.
הרוח אשר אחרה לבוא התגברה לאיטה ואפשרה קיום שני שיוטים כאשר האחרון מבין השניים קוצר על מנת שלא לסיים אותו בחשיכה. חילופי רוחות של כ-30 מעלות, משבי רוח שנגעו ב-10 קשרים ונפלו ל-5 קשרים ופחות, כל אלה אפשרו לסיים את האליפות באופן שהשאיר טעם טוב להמשך עונת התחרויות.
בבוקר התחרות האחרונה הדרוג בצמרת היה עדיין פתוח לחלוטין כמעט בכל הבתים, כאשר נקודות בודדות מפרידות בין המתמודדים לבין מקום על הפודיום. למעט היאכטות אלאן1 בקלאס IRC A , פנטה ריי בקלאס A , רוז מרין בקלאס B ואלפא בקלאס C שהבטיחו את המקום הראשון, הדרוג בהמשך הטבלה לא היה עדיין סופי. בניגוד לשנים עברו בהן תמונת הפודיום די התבהרה עוד לפני התחרות, השנה ניכר המתח אצל המתמודדים ולצערנו גרם אף ל"אמוציות" רבות במהלך השיוטים. בניגוד לסוף השבוע הראשון של התחרות בו ה"אמוציות" היו קיצוניות והסתיימו בהתנגשויות בין יאכטות הרי שהפעם ה"אמוציות" היו מרוסנות יותר ולמרות שהיו מספר מצבי סיכון לא היו נזקים ברכוש או בנפש.
לאחר סיום השיוט התקיימו הערעורים, שלושה במספר, ומהם ניתן ללמוד הרבה על נושא השיט התחרותי בישראל. מבין שלושת הערעורים שהוגשו נדחה ערעור ה"מירלבה" כנגד ה"מנוריה" בשל סיבה טכנית. אין עוררין על החלטות ועדת הערעורים, אולם חבל כי השופטים לא דנו במקרה זה לאחר הפסילה הטכנית ולו על מנת שהצדדים המעורבים בערעור ידעו האם טעו או פעלו כנדרש ויוכלו להשתפר לשיוט הבא. בשני הערעורים האחרים דנו השופטים והחליטו כי בערעור של ה"ספיריט" כנגד "בלו פוינט" אין מקום לערעור וכי בערעור של ה"רוני" כנגד ה"מרסי" ה"מרסי" פסולה בשל אי ביצוע ענישה עצמית.
"כחול" ממליץ כי לאור לקחי האליפות הנוכחית, יארגן הפורום לקידום השיט סדרת הרצאות בנושאי שיט תחרותי אשר במהלכן יוסברו לשייטים המתחרים חוקי השיט העוסקים בתחרויות. סדרת הרצאות מסוג זה אף תמשוך שייטים רבים יותר להיכנס לתחום השיט התחרותי וכך נראה בשנה הבאה יותר יאכטות על קו הזינוק.
את סיכום האליפות הכוללת כולל התוצאות הסופיות נפרסם בהמשך,
להתראות מחר בטקס חלוקת הפרסים בבית חיל האויר בהרצליה,
בירה ונשנושים החל מ-1900!
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<