גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > תחרויות שיט ומשטים > אליפות הפורום 2006 > היום השלישי
היום השלישי
ושיוט רייכרט
היום השלישי של אליפות ישראל אשר התחרות בו הינה תחרות שיט חופי ולא שיוטי זינוקים התקיים היום. 33 היאכטות אשר נרשמו לאליפות ישראל של הפורום לקידום השיט ואשר אליהן התלוו עוד כ-17 יאכטות למשט על שם עזרא רייכרט זכו למזג אויר נהדר ולתנאי שיט מעולים.
סדר הזינוקים הפעם היה הפוך מבדרך כלל: ראשית זינקו יאכטות קלאס IRC P , אחריהן יאכטות קלאס IRC A וקלאס A ולבסוף קלאס B ו- C . המסלול היה דרומה, לכיוון מצוף שער בין קצה שובר מרינה תל אביב ומצוף שהועמד מערבית לו. מצוף זה סימן את נקודת האזכרה לעזרא רייכרט שנפטר באליפות לפני שלוש שנים. יאכטות קלאס B ו-C הקיפו מצוף זה ויצאו בדרכן חזרה צפונה למרינה הרצלייה, בעוד ששאר היאכטות המשיכו דרומה לכיוון מצוף שנזרק מול נמל יפו, הקיפו אותו, עברו שנית בשער מול מרינה תל אביב והמשיכו צפונה לקו הסיום מול מלון מנדרין.
הרוח שנשבה עם תחילת היום הייתה קלילה למדי, ובשעת הזינוק לא עברה את ה-8 קשרים. היאכטות הקיפו ראשית את מצוף הקדמית ורק אחריו הניפו את מפרשי הספיניקר והחלו לצבור מהירות בדרכן דרומה. לקראת השעה 1300 בצהריים, כשעה וחצי לאחר הזינוק הרוח החלה להתחזק עד שהתייצבה על 15 קשרים מכיוון צפון מערב.
שינוי מבנה הזינוק והזנקת היאכטות המהירות קודם מנע אמנם צילומי ספיניקר רבים, אך סיפק דרמות רבות על קו הסיום בהן יאכטות מקלאס IRC סיימו את המסלול ביחד עם יאכטות מקלאס B ו- C .
מבין היאכטות שהשתתפו בתחרות זו הפעם הראשונה בלטה האלאן 434 של ליאורה ואיתן. זו להם תחרות ראשונה ונראה כי גם לא אחרונה. אמנם המטרה שלהם הייתה בעיקר להשתתף במשט אבל נראה כי לאחר לימוד מתאים בהפעלת הג’יניקר היאכטה שלהם תרחף מעל המים בשיוטים הבאים.
השנה השתתף בשיוט גם שיט ניו זילנדי, מייק המוכר לחלקנו משיוט המד רד. מייק השתתף על גבי האלאן 434 שלו והוסיף נופך בינלאומי לאליפות. נקווה כי התחרות תגרום בעתיד גם לצוותים נוספים להגיע לישראל ולהשתתף באליפות וכמובן בתחרויות ומשטים אחרים בארצנו.
כמו לפני שבועיים, גם היום קינחו השייטים את יום התחרויות בבירה וחוויות ברחבת דרך הים במרינה הרצלייה. נקווה כי הווי זה יהפוך לשגרה ולאחר כל תחרות תתקיים תחרות בירה. הרעיון לשיוט הויסקי כבר הועלה, עכשיו נשאר רק לישמו...
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<