גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > תחרויות שיט ומשטים > אליפות הפורום 2006 > הקרב על המצוף
הקרב על המצוף

על סיפון המנוריה
מאת גיל תגר
 היה זה סוף שבוע מטריף בכמות האדרנלין שזרמה בעורקי, סוף שבוע גדוש התרגשויות. אבל בעצם בשביל זה קיימת הסירה, להעניק את החוויה הנוספת שנמצאת בכל תחביב ספורטיבי אבל ביאכטות זה קצת יותר הלא כן שייטים? אופניים, חדר כושר וקונג פו מעניקים חוויות המוסיפות לאיכות החיים אבל השייט התחרותי ביאכטות עולה על כולם.

משהו בים הכחול שלעולם אינו דומה לצבעו מאתמול, משהו באפרוריות השמיים וברוחות המשתנות, גלי הגיבוע עם המכה המרצדת על פני המים וחילוף מטורף המניד את האדוות שעל פני הגלים בכיוונים השונים ממגמת הגלים הכללית. הרוח המפיחה חיים בבד המפרש ומניעה את שנים עשר הטון של המנוריה החביבה והאדומה - בנטו אושיאניס 473, במהירויות מטורפות ובהטיה לא הגיוניות, שאותה מנסים להטות מנגד שמונה חברים. המנוריה מצחקקת לה בהנאה ודוהרת על צידה ומפלחת את הגלים בגאווה רבה. על ההגה פקודה בתיה, הממוקדת כול כולה בטלטלים של החלוץ, מרוכזת כפי שרק בתיה יכולה להיות, מסביב ייהום הסער, אבל היא צמודה לרוח ואינה מרפה אפילו לרגע. עברנו את מצוף הדוג-לג הירוק ואחריו מצוף הגביות הצהוב ובאחת הונף הספיניקר רחב הידיים וצובע את האופק בצבעיו העזים וסוסון הים של בנטו מתנוסס במרכזו.

אל המצוף האדום אנו דוהרים, ולפנינו בצמידות נדירה מתנהלת לה הסירה התאומה גם היא בנטו 473 אבל מה לעשות כחולה, של ישראל פרלוב בפיקודו של שמשון ברוקמן האגדי, ואנו הקטנים מנסים להוכיח שגם אנו יכולים, ונצמדים. מה זה נצמדים אפשר לשמוע את הצוות השני עוצר נשמתו והלמות הלב של שני הצוותים, המתח עולה ומתכווצת לה הבטן, על רקע שאון המים הניתזים נשמעות צריחות האזהרה לקבלת מים כלומר לפנות ולהניח לסירת פרלוב לחלוף על פני המצוף בבטחה. אבל אנו החוצפנים לא כל כך ממושמעים ממשיכים להידחק בין לבין, רגע קשה, רגע מלמד, האם הייתה חפיפה, האם היינו בתחום שני אורכי סירה, האם חוק "פנימי למצוף" היה בתוקף? שאלות שרצות תוך שניות בראשינו ומלוות אותנו עמוק לאורך הצלע החדה לאחר מכן בואכה המצוף הקדמיות.

באצילות ובחברות אמיתית סגרנו בינינו את העניין, הבירה לישראל עליי. היה סוף שבוע מהנה במיוחד, תודות למארגנים, לחברי הפורום ולמוקירי זכרו של יהודה גל. אני כבר לא יכול לחכות לסוף השבוע השני של התחרויות, אתמול בדרך הביתה לאחר היום הנפלא והמתיש הסתכלנו האחד על השנייה ואמרנו לעצמנו מחר עוד סתם יום של חול, איך אפשר לחזור לשגרת היום יום, רוצים עוד.
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<