גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > תחרויות שיט ומשטים > אליפות הפורום 2006 > היום השני
היום השני
יום התחרויות השני של הפורום לקידום השיט היה גדוש ועמוס בארועים.
לפינ התדריך בוצע רישום לשיוט גל לזכרו של יהודה גל בבית מנהלת מרינה הרצליה. מספר יאכטות הצטרפו ל-32 היאכטות אשר משתתפות באליפות הפורום וכ-40 יאכטות נצפו על קו הזינוק. מזג האויר היה טוב, רוחות שנשבו בעוצמה של כ-17 קשר בשיוט הראשון ונחלשו מעט בשיוט השני וגלים בגובה עד 70 ס"מ אפשרו לשייטים לטעום מעט מחווית שיט אקסטרימית, בניגוד לים השקט שהיה אתמול.

 
בזינוק הראשון הוזנקו קלאס B ו-C ולאחריהן IRC A ו-A ולבסוף IRC P. למצוף הקדמיות הראשון הגיעו יאכטות מקלאס IRC ו-B ביחד והדבר גרם למספר התנגשויות ממש בצמוד למצוף. הדבר גרם לנזקים בחלק מהיאכטות אולם כולם המשיכו להתחרות. הים הגלי לא אפשר לכל היאכטות לתמרן ולהגיב במהירות וחבל שבשל כך ארעו ההתנגשויות.
בקלאס C גדל בשיוט זה והשתתפו בו 8 יאכטות אולם בקלאס B השתתפו רק 3 יאכטות. על מנת לקצר את זמן שהית היאכטות הללו בים הגלי הוחלט על קיצור זמן ההמתנה שלהם ומיד לאחר חציית הקו של כל היאכטות הן הוזנקו בשנית, עוד לפני סיום השיוט הראשון של שאר הקלאסים. ראויים לציון אנשי עמותת אתגרים (עמותה לקידום ספורט הנכים) אשר משתתפים על גבי שתי מפרשיות סונאר בקלאס C והם השתתפו בשני השיוטים ונתנו קרב יפה לכל היאכטות בדגם.

 
בקלאס A נראה כי נוצר ראש חץ בין שתי יאכטות בית הספר דרך הים לבין שאר הצי. היאכטה המפתיעה מאמש מירלבה התמודדה יפה עם הים הגלי אך לא היוותה סיכון לרוני ולפנטה ריי. יאכטה מרסי לעומת זאת אכן נמצאת חזק בתמונה על מקום על הפודיום. יצויין כי באחד השיוטים נפל אדם לים בצוות הפנטה ריי. האדם נאסף במהירות וללא כל פגע. הנפילה ארעה בשל מהפך שבמהלכו איש החרטום אשר היה אמור לחבר את מיתר המוט למוט עצמו עמד בין המוט לדופן היאכטה וברגע של חוסר ערנות עף לים! מקרה דומה כבר ארע בעבר בתחרות שיט בארץ. יש לזכור כי בים גלי כאשר הסיפון רטוב יש לעבוד במשנה זהירות ולפקוח שבע עיניים על מנת למנוע מקרים מסוג זה!

 
בקלאס IRC A לא שמטו בנות צוות אלאן 1 אף ניצחון והפגינו רמת שיט גבוהה מאוד. הצוות אשר חזר עם הגביע מתורקיה מוכיח כי ההשקעה משתלמת, ונראה כי הוא יוכל לתת פייט טוב גם ליאכטות בקלאס IRC P. שאר היאכטות בקלאס זה הפגינו שיפור ביכולת השיט מיום אמש ויאכטה ליהי זינקה כ-שני מקומות בדרוג ביום זה ואף זכתה במקום ה-3 בשיוט גל.
בקלאס IRC P הצמרת צפופה מאוד. צוותי בלו פוינט, איזי סיילס 3 ואופק צפופים בראש והם אף זכו גם בשיוט גל. שאר הצוותים ממשיכים להשתפר אולם חבל כי יאכטות מקצועיות בקלאס IRC היו מעורבות בהתנגשויות רבות מהלך השיוט אשר גרמו לנזקים. מצוותים אלו נדרשת רמת ערנות גבוהה יותר על מנת שלא לפגוע ביאכטות החצי מקצועיות שמשתתפות. התנגשויות ונזקים מסוג זה גורמות ליאכטונרים רבים להדיר את רגליהם מתחריות וחבל שכך. אנא , שימו לב!

 
ראויים לציון אנשי יאכטת השיפוט בראשות הסקיפר מנחם לב. אנשי צוות השיפוט נמצאים על היאכטה במהלך כל התחרות, בין אם הים סוער ובין אם הוא שקט. היכולת לנהל רישום מדויק של היאכטות המזנקות והמסיימות ולדעת איזה דגל להרים ומתי מאפשרת לנו השייטים לזנק בשקט ולהנות מהארגון. לדברי מנחם שצופה בכל הזינוקים ניכר כי בצוותים המקצוענים הזינוק הוא מלאכת מחשבת ממש, זינוק על השניה. אולם לדבריו צוותים רבים מזנקים דקות רבות לאחר ההזנקה ומאבדים בכך זמן יקר. שרון, סקיפרית טריה שהצטרפה ליאכטת השיפוט מספרת כי החוויה מדהימה, גם אם מדי פעם מורידים את הראש כדי להקיא. לדבריה הראש עולה מהר מאוד כדי לא לאבד אף רגע ולהנות מתצוגת השיט. שייטים המעונינים להצטרף ולסייע ביאכטת השיפוט מומנים לצור קשר עם מערכת כחול אשר תעביר את הפניה למארגני האליפות.

 
להתראות בשיוט רייכרט ביום שישי 17.11.06, תדרוך בשעה 0930 בבית מנהלת מרינה הרצליה.


 
תוצאות שיוט גל
קלאס C קלאס B קלאס A IRC A IRC P
1 בטא רוזמרין רוני אלאן 1 בלו פוינט
2 אלפא גרייב מרסי גלית איזי סיילס 3
3 חוצפה ניו וייב הרמוני ליהי אופק
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<