גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > תחרויות שיט ומשטים > אמריקהס קאפ 2007 > היום השביעי
היום השביעי
ניתחון לאלינגי - הגביע נשאר באירופה!
©ACM 2007/Photo:Carlos Lujan
 
השיוט השביעי בגמר גביע אמריקה הסתיים לפני מספר דקות בניצחון 5 של אלינגי - ניצחון שהבטיח את ניצחונם בסדרה כולה ומשאיר את גביע אמריקה באירופה גם לשנים הקרובות.
בניגוד לתחזיות מומחי הרציף שניבאו ניצחון חלק של אלינגי 0-5, הסדרה נגמרה בניצחון 2-5 כאשר כל שיוט צמוד יותר מהקודם. השיוט האחרון הסתיים בניצחון שוויצרי בהפרש של 2 שניות והיה מותח כיאה לשיוט הגמר של תחרות השיט הגדולה והחשובה בעולם!
עד אמצע הצלע השלישית השיוט היה צמוד כאשר הצוותים מחליפים ביניהם את ההובלה. בתחילת הלג השלישי החל בראד בטרוורת לתקוף את דין ברקר. כאשר שתי הסירות הללו היו מעל קו הרוח למצוף, ניסה ברקר לעשות סיבוב לכיוון המצוף. לאלינגי במפנה ימני היתה זכות הדרך, וחישוב מרחק לא נכון של ברקר גרם לצוות הניו זילנדי לספוג ענישה, אותה הוא חייב לבצע עד חצית קו הסיום. דין ברקר החליט לבצע את הענישה על קו הסיום והמשיך להפליג. אולם,אלינגי פתחה מרחק ומבערים והובילה בהפרש של כ-100 מטר עד כ-300 מטר לפני קו הסיום ואז נפל הספיניקר לשוויצרים!!!
הסירה השוויצרית נעצרה והניו זילנדיים החלו לסגור את הפער. השוויצרים החלו להעלות את מפרש החלוץ ולהפליג לכיוון קו הסיום בחצי מהמהירות. הניו זילנדיים, שזכו למתנה משמיים החלו לבצע את הענישה ונראה היה שהם יספיקו לבצעה ולחצות את הקו לפני השוויצרים.
 
אולם השוויצרים, דוהרים וגולשים על הגלים חצו את הקו ממש בצמוד לניו זילנדים. סירת השיפוט הניפה דגל כחול- ניצחון שוויצרי!
ההפרש בין שתי היאכטות הללו על קו הסיום היה 2 שניות בלבד! הפרש מדהים שחתם סדרת שיוטים מדהימה ואיכותית. כעת מתפנים השייטים לחגוג את הניצחון ואת העובדה החשובה יותר מכל לנו הישראלים- גם בפעם הבאה התחרות תתקיים פה קרוב, באירופה.
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<