גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > תחרויות שיט ומשטים > אמריקהס קאפ 2007 > היום השישי
היום השישי
ניצחון 4 לאלינגי - עוד ניצחון אחד (מחר?) והקבוצה השוויצרית מצליחה להגן על הגביע.
הקבוצה השויצרית זכתה היום בניצחון חשוב מאוד, ניצחון שמקרב אותה מרחק שיוט אחד בלבד מהגנה עלה תואר בו זכתה בשנת 2003 - מחזיקת גביע אמריקה. השוויצרים יכולים להניף את הגביעכבר מחר בשיוט ה-7 במידה וינצחו את הקבוצה הניו זילנדית.
השיוט היום התנהל ברוח חלשה בעוצמה של 6-10 קשרים ומספר חילופים אשר בדיעבד הכריעו את השיוט.
הזינוק עצמו היה מושלם לשתי הקבוצות אשר זינקו בו זמנית. אלינגי במעלה הרוח וניו זילנד במורד. ההובלה נעה בין הצוותים במרחק שנע בין 0-20 מטרים לטובת כל אחת מהקבוצות, עד אשר הניו זילנדים פתחו מבער ונצלו את העובדה שבראד בטרוורת הסקיפר של אלינגי בחר להסתובב למפנה שמאלי ולחפש את הרוח בצידו הימני של המסלול. הפער הלך וצמח והניוזילנדים הובילו בפער שהלך וגדל גם בשער צלע הגביות אותו חצו השויצרים 11 שניות אחרי יריביהם.
בראד בטרוורת החליט שלא לתקוף מיד עם מעבר השער ובחר לעלות במפנה שמאלי והמשיך לחפש את הרוח בצידו הימני של המסלול. בדיעבד התברר כי ההחלטה היתה נכונה. חילוף ימני של הרוח אפשר לקבוצה השויצרים להסתובב למפנה ימני ולהתחיל לתקוף את הניו זילנדיים שהיו במפנה שמאלי. בתוך כ-3 תקיפות היתרון עבר לשוויצריים שהגיעה למצוף הקדמיות השני ביתרון של 15 שניות על הניו זילנדיים ובפער של כ-100 מטרים. קטע זה היה נקודת המפתח בניצחון, לדברי איש הראשי וורויק פלאורי: "העובדה שבראד (הסקיפר) רצה לעבור את השער השמאלי היתה טובה ונכונה. מרכע זה הכל הסתדר לטובה. הסיבובים שלנו היו טובים והעובדה שניו זילנד לא יכלה לחצות לנו חרטום בסיבוב האחרון והמכריע היתה השיא בדו קרב של סיבובים".
הרוח הקלה היום השפיעה רבות על הצוותים, ואף גרמה לשינוי מסלול במהלך השיוט עצמו. נראה היה כי שני הסקיפרים מבינים כי את האנרגיה המתבזבזת בביצוע סיבובים ומהפכים מומלץ לחלקה השני של הצלע וכך נהג דין ברקר הסקיפר הניו זילנדי בצלע הרביעית והאחרונה.
הפער בין הצוותים בזמן התקיפות של ברקר ירד עד ל-30 מטר ונראה היה כי הקרב נפתח מחדש. אולם העובדה כי הרוח התחזקה מעט לקראת סוף המרוץ אפשרה לאלינגי לברוח בשנית תוך ניצול טוב יותר של הרוח ולשעוט לקו הסיום תוך שהיא מנצחת בפער של 28 שניות.
 
מחר (ראשון) בשעה 1500 יחל השיוט ה-7 ואולי האחרון בסדרה. כחול ימשיך וידווח.
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<