כחול 82 - אפריל 2020
גליון בצל קורונה - מצפה לכם הפתעה בפנים! 
דף הבית > תחרויות שיט ומשטים > אמריקהס קאפ 2007 > היום השלישי
היום השלישי
צילום - גל קדר
השיוט השלישי שנערך היום יחרט לתקופה ארוכה כאחד השיוטים היותר טובים שהיו בסבב הגביע הנכסף.
לאחר זמן המתנה ממושך, שקברניט התחרות דוחה את שריקת הזינוק בעקבות רוח לא יציבה (תנאים של שינויי כיוון הרוח בכ-30 מעלות). ולאחר דחיה של הזינוק הראשון לקראת ההתראה של ה - 5 דקות הוזנק השיוט השלישי .
זינוק זה התאפיין בהחלטה של היאכטה הני זילנדית לשמור על הצד הימני של הקו, אך גרם לה להפסיד זמן יקר בהאצת הסירה לזינוק בעקבות סיבוב שנאלצו לעשות .
יתרון של השווצרים בזינוק של 8 שניות אך הפלגה לעבר הצד השמאלי של השיוט - שהתבררה כהחלטה לא טובה. לאחר מספר חילופים ימינה ורוח יותר חזקה בצד ימין של המסלול הגיעו הניו- זילנדים למצוף הראשון בפער משמעותי של דקה וחצי. ויתרון של יותר מ- 400 מטר.
בשלב זה היה נראה שהשיוט גמור לשווצרים אך הולכה טובה בגבית וטעות קשה של הניו- זילנדים בהקפת מצוף השער שנבע מנפילתו של איש החרטום למים, שאך בנס הצליח להרים בכוחות עצמו לסירה. תקלה זו גרמה להורדת הספינקר באופן בעייתי (בד המפרש עצמו נתקע בגלגלות החלו, ולאחר שאיבדו ספיניקר לפני השיוט השני- התפוצץ הנו זילנדיים לא יכלו להרשות לעצמם להפסיד עוד ספיניקר) שגרם לאובדן זמן רב, שמומש על ידי השווצרים שניצלו זאת והצליחו לעקוף את הניו- זילנדים ( מהפך מספר 3 בהובלה).
כעת התהפכו היוצרות והיה נראה שהצוות של אלינגי לא ישמוט את היתרון לקראת קו הגמר, אך החלטה לא ברורה של הסקיפר השווצרי לא לשמור על הצד הימני ולתת לני- זילנדים להפליג שם גרמה לכך שגם היתרון שלהם בצלע האחרונה נשמט לקראת הסוף והעניק ניצחון ניו- זילנדי.
כעת התוצאה בסדרה הוא 2:1 לניו-זילנד, ומחר נראה האם הצוות השווצרי יצליח לכפות שיוויון בסדרה או שדין ברקר ינצח שוב.
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<