גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > תחרויות שיט ומשטים > אמריקהס קאפ 2007 > היום השני
היום השני
בניגוד לכל התחזיות - ניו זילנד ניצחה!
בניגוד לתחזיות: הניו זילנדים נצחו!
צילום- גל קדר
סדרת שיוט הגמר של האמריקהס קאפ חזרה לנקודת ההתחלה, כאשר בניגוד לתחזיות של רב המומחים אשר מאכלסים בהמוניהם את רציפי המרינה של ולנסיה נצחה היום קבוצת ניו זילנד בשיוט.
הניצחון הינו מתוק ביותר, מאחר ולפני 4 שנים הניו זילנדים הובסו בגמר 5-0 ואף היום נראה היה כי הניצחון נמצא בכיס של אלינגי, עד אמצע לג הקדמיות השני.
זינוק התחרות היה דומה ליום אתמול. הניו זילנדים נכנסו היטב לשטח התחרות ובכך מחקו את היתרון של אלינגי אשר נכנסה לשטח התחרות במפנה ימני. בראד באטרוורת, סקיפר אלינגי אמר במסיבת העיתונאים כי חילוף הרוח גרם לצוותו לאחר לכניסה לאזור הזינוק ובכך אפשר לניו זילנדים לזכות ביתרון. אולם השויצרים השלימו את הפער כבר במצוף הקדמיות הראשון והובילו בפער שנע בין 15-30 מטר על הצוות הניו זילנדי. במצוף הגביות השוויצרים עדיין הובילו אלם בדרך חזרה למצוף הקדמיות ארע המהפך והניו זלינדים זכו בהובלה, בעיקר עקב ניצול טוב יותר של חילופי הרוח. בסיבוב האחרון לקראת מצוף הקדמיות הניו זלינדים שמרו על יתרונם מעל הרוח ביחס לאלינגי, הסתובבו מיד לאחר המצוף למפנה שמאלי והניפו את הספיניקר במרחק של כ-50 מטרים מהשוויצרים.
בלג הקדמיות ניסה הסקיפר השוויצרי בראד באטרוורת בסדרת מהפכים לסגור את הפער מה-KIWIS, אולם הולכה טובה של דין ברקר הניו זילנדי בעידוד בלתי פוסק של הקהל המלווה ממאות הסירות שמסביב.
בראד בטרוורת שנראה עייף בסוף היום סיכם את השיוט במילים "הם בהחלט דפקו אותנו, אולם אני עדיין מאמין ביכולות הסירה שלנו".
הסדרה נפתחה מחדש וכעת עיני כל הצופים מופנות ליום שלישי בו יתחדשו השיוטים.
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<