כחול 76 - אוקטובר 2018
אחרי החגים שמח לכולם, עכשיו יש לכם זמן לקרוא את כחול! 
דף הבית > תחרויות שיט ומשטים > אליפות הפורום 2007 > סיכום האליפות
סיכום האליפות

השר עמי איילון

צוות המירלבה
חגיגת הסיום של אליפות ישראל 2007 התקיימה בבית החיל בתל אביב. כ-500 שייטים ואורחים כיבדו את המנצחים באליפות ששמה הנרדף הינו אליפות ישראל ללא רוח 2007. לצערנו מזג האויר בארבעת ימי האליפות היה קיצוני מדי לצד ה"אין רוח". בדרך כלל מארגני התחרויות דואגים לקבוע מתי לא תתקיים תחרות בשל ים סוער מדי, הפעם היה צורך לקבוע מה מינימום הרוח לקיום אליפות...
אבל היעדר הרוח נושבת לא מנע היעדר רוח תחרותית וספורטיבית בין הצוותים. המקומות על הפודיום הוכרעו ממש בשיוט האחרון ברב הקלאסים וגם שאר סדר הספינות נקבע רק בסוף השיוט החמישי.
בטקס חלוקת הפרסים שאורגן בחסות קדר סוכנות לביטוח הוענקו כמובן הפרסים למנצחים, כבכל שנה העניק הפורום לקידום השיט גם מגן על מפעל חיים ועל הצטינות בספורט השיט.
מגן מפעל חיים הוענק למנחם ים שחור (ים), שיט מדור תש"ח אשר עסק בשיט באופן רצוף ועדיין עוסק בשיט תחרותי כענין שבשגרה. מגן על הצטיינות בספורט ופרס כספי מתנת קדר סוכנות לביטוח הוענק לרון אסולין מהפועל אילת ולשני רוטנברג מהפועל תל אביב על זכייתם במדליות באליפות אירופה 2007 לנוער. מגן מיוחד הוענק גם לאורן אלמוג, שיט צעיר אשר איבד את מאור עיניו בפיגוע, אבל בזכות נחישות והתמדה לא ויתר על השיט בעמותת אתגרים והגיע למקום ה-3 באליפות העולם לשייטים עוורים!
את הנוכחים שנהנו מכיבוד קל ויין נהדר של יקבי רקאנטי בירכו השר עמי איילון ויו"ר החברה הכלכלית הרצליה מר חיים פלד. אחריהם ניסה הסטנדאפיסט רמי ורד לשכנע אותנו מדוע כדי להפליג לטורקיה ולא לטוס לטורקיה. אותנו לא צריך לשכנע בכך...
 
ולסיכום החלק הימי:
קלאס IRC P, היאכטות המקצועניות והתחרותיות זכה לתשומת הלב כמו בכל שנה. לאחר שהפסיד לראשונה את התואר בשנה שעברה העיניים נשאו לאיזי סויסה, נציג חברת המפרשים NORTH SAILS בישראל. האם הוא יצליח להחזיר את התואר?
צוות אופק על הבווריה מצ’ 35 לא ויתר והקרב הצמוד הוכרע ממש בשיוט האחרון. אמנם איזי ניצח פיזית אבל בחישובי הניקוד ירד למקום השני וצוות אופק השווה את נקודותיו לזה של איזי. לאחר זריקת שיוט 1 נטל צוות אופק את הבכורה בהפרש של נקודה 1 וניצח בתחרות.
במקומות ה 3-4 התמקמו שתי הבווריות האחרות, תאומותיה של האופק 50 אקספרס וסיביסקיט. המיקום שלהן גם נקבע בשובר שוויון בנקודות... אכן יצוג נפלא לבווריה בצמרת. צוות הסיביסקיט התקדם מהמקום ה-10 בשנת 2006 למקום ה-3 בשנת 2007!! את החמישיה נעל בית הספר ים במרינה על גבי הפירסט 40.7.
בקלאס IRC A, ההגמוניה של צוות הבנות על גבי האלאן 1 נשברה. צוות המירלבה על גבי הפירסט 31.7 ניצח בשובר שוויון של נקודות לאחר זריקת שיוט. צוות המירלבה ניצח בשלושה שיוטים מתוך ה-5, צוות האלאן הסתפק בניצחון 2 מתוך החמישה. בקלאס זה בלטה היאכטה יו וי מדגם האנטר 27X שזו לה אליפות ראשונה. אין ספק שאם הנסיון יבואו גם ההישגם בסירה קטנה וספורטיבית זו.
בקלאס A הצמרת צפופה מאוד. המרחק בין המרשי במקום הראשון לנורס סטאר שבמקום השלישי הינו נקודה. למרשי ולפנטה ריי של מועדון דרך הים הניקוד זהה וזאת בעקבות פסילת המרשי בשיוט האחרון. המרשי נצחה בשל המקבץ הטוב יותר. צוות הנורס סטאר המתחרה על גבי גרנד סוליי 46 אינו צריך להתחרות בקלאס זה. יאכטה גדולה ותחרותית זו צריכה להתחרות בקלאס ה-IRC שם תהיה לה תחרות אמיתית ומול יאכטות בסדר גודל שלה. המרחק בין הצמרת ליאכטה דואנדה שבמקום ה-4 הינו 9 נקודות. התחרות בקלאס זה מתחילה מהמקום הרביעי וחבל....
בקלאס B התחרו השנה 6 יאכטות, גידול של 100% משלוש היאכטות שהתחרו שנה שעברה. הפירסט בפיקוד יוחאי פלצור והסלוניקי של צופי ים יפו התארחו במרינה הרצליה לתקופת האליפות ונתנו פייט יפה ליאכטה מרין שנצחה באליפות. הסלוניקי שהינה לויתנית ששייטים רבים הפליגו עליה בילדותם בצופי ים הינה סירה כבדה ובעלת יכולת תמרון קשה במפרשים, מנגד שטח המפרשים הגדול של סירה זו אפשר לה לנוע במהירות גם ברוח הקלילה. קלאס זה הינו בעל הפוטנציאל הגדול ביותר לצמיחה ואנו מקווים כי בלאיפות 2008 יתיצבו על הקו לפחות 9 יאכטות!
בקלאס C התחרו לראשונה המלגסים אלפא ובטא שלא דרך מועדון TEAM ISRAEL שנסגר אלא דרך מועדון דרך הים. האלפא ניצחה בתחרות אולם הבטא הגיעה למקום הרביעי בלבד, זו הפעם הראשונה מזה שנתיים. צוות הללי פפ שבמקום השלישי והסינדרום שבמקום השני הם צוותים ברמה טובה מאוד שמתחרים מזה זמן רב בסירות קטנות אלו. בנוסף, הפירסט 21.7 פיץ' אשר זו לה אליפות שניה היאכטה הזו מופעלת על ידי 2-3 אנשי צוות כאשר לאב ובנו מצטרף מדי פעם איש צוות נוסף לתגבור ברוחות החזקות. במידה והצוות יתאמן קבוע הוא "עלול" להפתיע את כולנו בשנה הבאה...
 
יש לכם לקחים ורעיונות לשנה הבאה? נשמח לשמוע!

תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<