כחול 76 - אוקטובר 2018
אחרי החגים שמח לכולם, עכשיו יש לכם זמן לקרוא את כחול! 
דף הבית > תחרויות שיט ומשטים > אליפות הפורום 2007 > שיוט הקורמורנים
שיוט הקורמורנים
מאת גיל תגר
 
אל נוכח פני שמים כחולים, נמשך לו חוט מדהים של קורמארנים, באלפיהם שרטטו חיצים דוהרים, על רקע צבעי שקיעה זהובה, הציפורים השחורות הללו, מרשימות בכמותן הבלתי נדלית במעופן המסודר באופן מדהים, הניעו ראשים בהתפעלות לתופעה, ומנגד על פני הים השתרכו להם ברווזי פלסטיק מאויישים, גם להם כנפיים וגם הם נעזרים ברוח, על פני ים עכור מסחף הגשמים.
המראות מסביב של טבע מדהים וראות עד קצווי העולם, אינני זוכר שראיתי כך את מנופי אשדוד עומדים לתפארה או את הרי השומרון מבצבצים להם מבעד לקו הרקיע המרשים של סיטי תל אביב.
מראות שאי אפשר לשכוח.
שאלתי את עצמי מתי הפלגתי במהירות שנפלה משבעה קשרים, מתי יצאנו לים בשישי ודהרנו "במהירות" של שנים שלושה קשרים, ארן שותפי לסירה כבר מזמן היה מסטרטר המנוע או בכלל קובע שאלו ימים לפוליש ותיקונים, אבל יש משהו יפה באיטיות המרגיזה הזו, בשיחות חרש המתנהלות שלא להרגיז את בדל הרוח שנשארה באפה של המנוריה, על תנועות איטיות ומחשבות הנוגות שאנו משתרכים מאחור, לאט, לאט מדי.
אפשר לפרוש משיוט בגלל האין רוח, ומיקום אומלל במקצה ואפשר להתנהל ספורטיבית למרות התנאים המעצבנים, הבגרות שגילו שייטי הפורום בהחלט שווה מדליה לכל משתתף, חבל שבמדיה לא מסקרים תמונות נהדרות אלו של עבודת צוות, ועשרות יאכטות יפות מפרשים המרחפות להן על פני הים.
הפעם עבר השיוט בשלום מבלי שננוגח בידי סירת נסיכים ומבלי שבקשו מאיתנו מים באופן היסטרי, גם היום בשבת צפוי לנו שיוט דומה, ונעמוד במשימה בכבוד ראוי למנוריה וצוותה המופלא.
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<