כחול 76 - אוקטובר 2018
אחרי החגים שמח לכולם, עכשיו יש לכם זמן לקרוא את כחול! 
דף הבית > תחרויות שיט ומשטים > אליפות הפורום 2007 > סיכום היום הרביעי
סיכום היום הרביעי
מזג האויר בבוקר היום הרביעי לא בישר טובות, כמו בשני ימי התחרות הקודמים. אולם, לאחר המתנה של כשעה בחוף התייצבה לה לבסוף רוח בעוצמה של כ-5-6 קשרים מכיוון צפון וניתן היה להזניק את האליפות ליומה האחרון.
אנרגיות של שלושה ימים התנקזו לבסוף לשיוט אחד מכריע (בשל ה"מחסור" לא ניתן היה לבצע 2 שיוטים) רווי באדרנלין, אקשן ואמוציות. אולם בדבר אחד ניתן לציין את השיט הישראלי - הזינוק עבר בסדר מופתי, ללא צעקות, נגיעות, דחיפות. לא היו מקרים חריגים והאליפות עברה בהצלחה ובשקט, בהחלט השתפרות מהאליפות הקודמת.
בים התנהלו קרבות עזים ויפים בין המתחרים על המקומות הראשונים כאשר לאחר שיוט רייכרט המצב בצמרות הקלאסים השונים היה בהחלט צפוף.
הרוח שהחלה להתחזק לקראת השעה 1430, כאשר רב היאכטות עדיין היו במהלך השיט לא סייעה למארגנים להזניק את השיוט השני שתוכנן להיום, מכיון שכמעט שליש מצי היאכטות סיים לאחר השעה 1500 שהיתה השעה האחרונה להזנקת השיוט. אין ספק שאליפות זו סבלה מתנאי מזג האויר. לשמחתנו אפשרו לקיים שיוטים אולם קורטוב נוסף של רוח לא יזיק.
יאכטות ה- IRC הפליגו במסלול ארוך שארך בין שעתיים לשלוש. אורך המסלול שהיה כ-9 מייל מלמד על הפלגה במהירות ממוצעת של 4.5 קשרים. בקרב האיתנים בין טי נורס וצוות אופק יצא צוות אופק כשידו על העליונה בשיוט וככל הנראה גם באליפות. בקלאס IRC A צוות המירלבה ניצח את השיוט והשלים רצף של 3 נצחונות רצופים, דבר שמבטיח לו ככל הנראה גם ניצחון באליפות עצמה.
בקלאס A השיוט הוכרע לאחר ערעור של פנטה ריי על צוות מרסי. הערעור היה על פינוי דרך שלא בוצע. היאכטה נורס סטאר המשיכה להפליג יפה ואין ספק כי מקומה הינו בקלאס IRC ולא בקלאס רייכרט.
בקלאס B שזינקו למסלול קצר יותר באורך של כ-5 מייל ארך השיוט בין שעה וחצי לשעתיים. הלויתנית סלוניקי שמרה על מיקומה במקום השני בקלאס זה והיאכטה ולארי שזו לה אליפות ראשונה סיימה במקום ה-4 שאפשר לה לשמור על המקום ה-3.
בקלאס C ניצחונם של הללי פפ והסינדרום ידחוק ככל הנראה מהפודיום את המלגס בטא. אלפא שמרה על מקומה בראש הקלאס.
 
 
תודה לכל העושים במלאכה: ראובן זאק וצוותו בסירת השיפוט, השופטים אודי ברעם, רון יפה וצבי זיבלט, אנשי סירות המנוע גלעד גלבוע ורון נדב, ישראל אלטמן ועמית יעקב אשר על המנהלות בחוף וכמובן לאנשי הפורום לקידום השיט על ארגון האליפות: איזי סויסה, רון ברמץ, עזריאל רהב, גיורא קדר.
 
 
ביום שני יתקיים טקס הענקת הפרסים של האליפות שיכלול גם הופעת אורח של הסטנאפיסט רמי ורד, כיבוד קל, יין טוב והקרנת תמונות מהשיוט עצמו. התכנסות וקבלת פנים החל משעה 1930 בבית החיל בתל אביב. כניסה עם הזמנות בלבד!
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<