כחול 76 - אוקטובר 2018
אחרי החגים שמח לכולם, עכשיו יש לכם זמן לקרוא את כחול! 
דף הבית > תחרויות שיט ומשטים > אליפות הפורום 2007 > סיכום היום השני
סיכום היום השני
ביום הראשון של אליפות הפורום מזג האויר היה מאיר פנים ובעיקר רוח. ביום השני של האליפות השמש זרחה אולם הרוח לא הגיעה.
כרגיל בכל בוקר של תחרות התאספו השייטים בבנין מנהלת מרינה הרצליה לתדריך הבוקר. מיד לאחריו החלו היאכטות לצאת לים ולהמתין לזינוק.
בשעה 11:30 הונף דגל הדחיה, לאחר שמשבי הרוח נעו בין 3-0 קשר. לאחר המתנה של כשעה נראה היה כי ישנה תזוזה כל שהיא. ועדת התחרות הודיעה על רכישת קרטיבים לשייטים המתייבשים בשמש. סירת המנוע עברה בין היאכטות וקרטיבים חולקו לשייטים. גם היאכטות שהתרחקו מעט מאזור קו הזינוק חזרו לראזור על מנת לרדוף אחרי סירת המנוע של בית הספר דרך הים שחילקה את הארטיקים.
היה מי שחשב שעם הארטיקים תבוא גם הרוח, אולם לא כך היה.
בשעה 13:55, כאשר הרוח התיצבה על כיוון צפון מערבי בעוצמה של 5-7 קשרים החל תהליך הזינוק. ראשונים זינקו קלאס IRC P אשר פינו את הקו במהירות. אחריהם זינקו ספינות קלאס B ו-C. מיד לאחז שריקת הזינוק הרוח נפלה ורק מעט יאכטות מקלאס זה הצליחו לחצות את קו הזינוק הזינוק בטווח הזמן של 4 דקות. לצערנו יאכטות לא מעטות לא הצליחו לחצות את הקו ונפסלו.
בשל העיכוב שבהזנקת קלאס זה זינקו קלאס A וקלאס IRC A רק בשעה 14:28.
השיוט התאפיין ברוחות חלשות מאוד ובחילופים רבים. יאכטות רבות מצאו את עצמן ליד מצוף הקדמיות עומדות ללא רוח, כאשר שאר הצי מדביק את הפער מכיון שבמרחק 100 מטר נושבת רוח בעוצמה של 5 קשרים. השופט אודי ברעם קיצר את המסלול וקו הסיום היה בין מצוף מספר 3 לסירת השיפוט.
מתוך 39 היאכטות שרשומות לאליפות 5 פרשו בשל תנאי הים וכל השאר סיימו את השיוט. אין ספק שתנאים אלו אינם האידיאליים (בלשון המעטה) לתחרות שיט, אולם מכיון שמדובר באליפות ישראל נראה כי הרצון לקיים שיוט הינו חשוב לא פחות. יש לזכור כי את תנאי מזג האויר לא ניתן לתאם מראש, בעוד שאליפות ישראל שהיא האירוע החשוב ביותר לקהילת השיט ומתקיימת רק פעם בשנה יש לתת דגש חשוב לקיום השיוטים.
כחול רוצה לציין לטובה את סירות קלאס C, הסירות הקטנות ביותר שמתחרות באליפות. אלו סירות קטנות, באורך של כ-24 פיט, ללא צל, מקררים, מטבחים ותנאים לשהיה ממושכת כל כך בים. סירות אלו שסיימו את השיוט ראויות לכל שבח וביחוד יאכטה PEACH בפיקוד עודד בורנשטיין אשר הפליג עליה ביחד עם בנו בלבד לאורך כל היום. זהו לא דבר טריויאלי להתנדנד כ-6 שעות בים בסירה קטנה בהמתנה לשיוט. כל הכבוד לשייטים אלו.
 
 
להתראות בשיוט רייכרט בתאריך 23.11.2007. ספינות הרשומות לאליפות לא צריכות להירשם בשנית. ספינות המעונינות להשתתף בשיוט רייכרט בלבד (נושא פרסים) - ההרשמה בבוקר התחרות בית מנהלת מרינה הרצליה.
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<