כחול 76 - אוקטובר 2018
אחרי החגים שמח לכולם, עכשיו יש לכם זמן לקרוא את כחול! 
דף הבית > תחרויות שיט ומשטים > אליפות הפורום 2007 > סיכום היום הראשון
סיכום היום הראשון
היום הראשון לאליפות הפורום הסתיים היום בשעה 1600 לערך, לאחר שלמרות תלאות מזג האויר הוזנקו שני מקצים.
לאחר שיוט גל שהתקיים לפני שבועיים היה נראה כי ההיענות לקראת אליפות ישראל תהיה רבה. ואכן, ביום חמישי, ערב התחרות נרשמו 37 יאכטות לאליפות, 5 יותר מאשר אליפות 2006.
בבוקר יום שישי התכנסו היאכטות במרינה הרצליה. הים הסוער שעלה בימים רביעי וחמישי ירד בחמישי בלילה ואפשר ליאכטות העוגנות בתל אביב להגיע בזמן להרצליה. בשעה 1000 התקיים תדריך סקיפרים. לא כל הסקיפרים הגיעו לתדריך וחבל. מטרת תדריך הסקיפרים היתה לתת דגש לנושא בטיחות השיט ולבטיחות בין היאכטות.זוהי התחרות השניה לעונת 2007-2008 ולאחר שבשיוט גל ארעה התנגשות בין שתי יאכטות הוחלט לתת דגש לנושא גם בשיוט זה. לצערנו, ללא הצלחה.
מזג האויר בשיוט היה נהדר, למרות שבשיוט השני נראה היה כי אנו צופים בשידור חוזר של השיוט השביעי בגמר האמריקהס קאפ. לפתע הרוח התחלפה מכיוון דרום מערב לצפון מערב. היאכטות שהפליגו בעזרת ספינקרים נאלצו להורידם ללא הכנה ולעבור להפליג מרוח גבית לרוח צד / קדמית. בגמר האמריקהס קאפ הדבר גרם לנזקים ברכוש ולכמעט ניצחון ניו זילנדי. אצלנו המאספים הבחינו בשינוי בזמן וסגרו במעט פערים מהמובילים. חילוף רוח זה גם גרם לדחייה של יותר משעה בזינוק קלאס IRC P לשיוט השני. לבסוף הם הוזנקו למסלול מקוצר יותר.
ומה היה לנו בים?
האם צוות אופק ישמור על הבכורה גם השנה?
האם בנות האלאן 1 יגנו על תוארן?
ןהאם המלגסים אלפא ובטא ינצחו גם השנה?
אין ספק שהתחרות השנה טובה ומענינת יותר. 17 יאכטות בקלאס IRC, זמני שיוט מתוקנים צפופים מאוד בקלאס B, תחרות מענינת בקלאס C. תענוג של תחרות שיט.
הצוותים המקצוענים בקלאס IRC מפגינים יכולות שייט ברמה בינלאומית. צוות טים נורס, בחיזוק מתכנן המפרשים של חברת NORTH SAILS הפגין רמה גבוהה וניצר פיזית את שני השיוטים. אולם צוותי אופק, סיביסקיט ו-50 אקספרס כלל לא רחוקים ממנו. שלושת הבווריות מדורגות ברביעיה המובילה של קלאס זה. הבלו נוטה שמדורגת חמישית נושפת בעורפן של המובילות. הכל עוד פתוח!
בקלאס IRC A, צוות בנות אלאן 1 שזכו בגביע בינלאומי לפני חודש מפגינות כהרגלן יכולת שיט טובה. אולם, צוות הגלית מזנב בהן וזמני השיוט המתוקנים הוכרעו בשניות בודדות. כרגע הקרב על המקום השלישי נראה חם ומבטיח בין המנוריה, מירלבה ויו וי.
בקלאס A ההפרש בין חמשת היאכטות המובילות הינו 5 נקודות בלבד. הנורס סטאר שהפגינה יכולת שייט יפה מאוד, אך נאלצה לבצע ענישה עצמית עקב התנגשות עם יאכטה אחרת ליד מצוף הקדמיות מדורגת חמישית, אך מושכת קדימה ונראה שלא אמרה את המילה האחרונה. יש לציין כי צוות הנורס סטאר הינו הצוות הראשון מזה זמן רב בתחרויות שיט היאכטות בארץ אשר מבצע ענישה עצמית. לתשומת ליבם של כל שאר היאכטות!
בצמרת קלאס A התברגו 2 יאכטות של בית הספר דרך הים, האם הן יצליחו לשמור על מקומן?
בקלאס B זינק חצי מהצי לשיוט קביעת ניקוד. הלויתנית סלוניקי של צופי ים יפו הפגינה יכולת שיט יפה ונמצאת בראש. היאכטה פירסט אשר הגיעה במיוחד מחיפה לתחרות נמצאת במקום החמישי, אך במרחק נקודה בלבד מהמקום השלישי. קלאס זה הינו אחד המענינים ביותר למעקב. זמני הסיום המתוקנים של היאכטות הינם זהים כמעט לחלוטין והתחרות פה תוכרע להערכתנו על קוצו של שיוט.
בקלאס C התחרות בין המלגסים אלפא ובטה צמודה מאוד. גם הקרב בין חנה וללי פפ על המקום השלישי צמוד. לסירות אלו מזג האויר ששרר היום היה קשה. רוחות חזקות וגלים גבוהים חייבו איזון מתמיד וגרמו לא פעם לעצירה כמעט מלאה של הסירה. גם ההמתנה בין שיוט לשיוט שארכה כשעה בים גלי לא היתה הכי נעימה. כל הכבוד לשייטים אלו.
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<