כחול 77 - ינואר 2019
הוריקן - הצד שלו והצד שלה?/ שבדיה/ אליפות ישראל/סופה

אלו רק חלק מהכתבות בגליון ינואר 2019
רוצים עוד? כנסו 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2008 > עדכון מד רד
עדכון מד רד
24.5.2008
ביום שישי 23.5.2008 נכנסו אחרונות יאכטות משט המד רד ראלי למרינה הרצליה לאחר הפלגה מתישה. השייטים אשר נהנו וטיילו במדבר המערבי הגיעו למעגן אלכסנדריה לפנות בוקר לאחר תקלה באוטובוס התכוננו ליציאה לארץ.
ההפלגה בת כ-300  מיילים היתה אמורה לעבור ללא תקלות, אך לא כך היה. עקב דלק מלוכלך שתודלק במספר יאכטות נתקעו שלוש יאכטות בדרכן לארץ ללא יכולת שימוש במנוע. לא עזרו נסיונות החלפת פילטרים וניקוז דלק, והיאכטות נאלצו להמתין לרוח שלא הואילה לנשוב. היאכטות התקולות נתקעו ללא כל יכולת תמרון ומספר יאכטות תקינות חזרו לאחור על מנת לסייע. בין אם בגרירה ובין אם בהעלאת המוראל או בטיפ טוב היאכטונארים נשארו עוד כ-24 שעות נוספות בים. בפרק זמן זה בוצעו נסיונות תיקון למנועים, וחלקם אף הצליחו. אולם, אז התברר כי ליאכטות המסייעות הדלק כמעט ואזל. מארגני המשט בסיוע חיל הים שנרתם למאמץ העבירו ליאכטות דלק במרחק של כ-40 מייל מחופי הארץ והיאכטות הגיעו בביטחה לישראל.
 
משתתפי המד רד ראלי עצמו אשר לא חצו את התעלה חזרו לישראל ללא שחצו את התעלה. הסיבות לאי המעבר לא ברורות, אולם לדברי איזי סויסה ואיתן פרידלנדר אשר כבר חזרו לארץ הסיבות אשר בעטיין היאכטות לא חצו את התעלה אינן ברורות. היאכטות אשר חזרו לישראל זוכות לאירוח ופינוק וטיולים בארץ. את חגיגות ל"ג בעומר עשו השייטים בתל אביב, ביום שבת השתתפו בשיוט אופק ובשבוע הבא יטיילו בישראל.
שאר היאכטות אשר חצו את התעלה עושות כעת את דרכן לכיוון העיר סואץ בדרכן לישראל.
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<