גליון 84 - אוקטובר 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגיליון הדיגיטלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו בכל מקום! 
דף הבית > תחרויות שיט ומשטים > אולימפיאדה 2008 > היום הראשון
היום הראשון
פתיחה חלומית לשחר צוברי
 
דגם 470
שיוט ראשון:
פתיחה חלשה לצמד הגברים גל / קליגר אשר פתחו את השיוט במקום ה-14, הצליחו לשפר למקום ה-10 אך לבסוף סיימו במקום ה-13.
צמד הבנות בוסקילה / קורניצקי סיימו במקום ה-8 הכללי לאחר פתיחה יפה במקום החמישי.
שיוט שני:
הרוח שנשבה בבוקר בעוצמה של כ-10 קשרים נחלשה עם תחילת השיוט השני ונפלה למשבים של 6 קשרים.
צמד הבנות סיימו את השיוט במקום ה-13 לאחר פתיחה נוראית. הן זינקו אחרונות אולם הצליחו להתקדם מהמקום ה-19 והאחרון למקום ה-13. כרגע הן ממוקמות במקום ה-10.
צמד הבנים סיים לא טוב גם את השיט השני. זינוק לא טוב מיקם את התוות במקום ה-26 במצוף הראשון. הם הצליחו לשפר עד למקום ה-16 אך לא יותר מכך. הם ממוקמים מרחק של 5 נקודות מהמקום ה-10, נקווה כי מחר גם הרוח תנשב וגם רוחם של הספורטאים תתאושש.
 
 
גלשני RS:X
שיוט ראשון:
פתיחה חלומית לשחר צובארי אשר סיים במקום הראשון. שחר זינק היטב והגיע למצוף הקדמית הראשון במקום הרביעי. באמצע השיט נטל שחר את ההובלה ולא שמט אותה עד הסיום.
מעין דוידוביץ’ סיימה במקום ה-13 לאחר שרב השיוט היתה במקום ה-10, אך לקראת הסיום הידרדרה מספר מקומות למטה.
שיוט שני:
לאחר פתיחה לא טובה, במקום ה-16, הצליח שחר לטפס למעלה ולסיים את השיוט במקום ה-3. שחר מדורג כרגע במקום ה-1 הכללי כאשר במקום השני הגולד ההונגקונגי במרקח 5 נקודות ממנו ובמקום השלישי גולש סיני במרחק 6 נקודות ממנו.
מעין דוידוביץ סיימה במקום ה-10 את השיוט והיא מדורגת במקום ה-11, במרחק 1 נקודה מהגולשת היפנית שלפניה ומהמקום המבטיח כניסה לשיוט המדליות.
הדרך עוד ארוכה וישנם עוד 4 ימי שיוטים. נקווה כי שחר ישמור על קור רוח ועל מקומו בצמרת וכי צוותי ה-470 יתאוששו מהפתיחה הקשה.
 
סיכום דבריו של אודי גל להיום:
לפי כמות ההודעות והמיילים שאתם שולחים אני לא הולך לחדש לכם כלום... כולכם כבר בטח יודעים שהפתיחה היא לא כמו שציפינו או לפחות רצינו. כחלק מההכנות בנינו סוגים שונים של תסריטים שיכולים לקרות. זה יפה מאוד לרצות ולהאמין שאנחנו יכולים אבל צריכים להיות מוכנים להכול. גם ליום כמו היום ואפילו לימים יותר גרועים.
בגדול אני אגיד לכם את אותו הדבר שהייתי אומר גם אם היה לנו יום מדהים: התחרות רק התחילה. יש לנו עוד דרך ארוכה, ארוכה מאוד! זה נכון, הפתיחה לא מספיק טובה וזה לא קל להיכנס לתחרות ככה. אבל זה היופי בספורט. אנחנו מאמינים ובטוחים ביכולת שלנו ומסתכלים חיובי ואופטימי קדימה.
שיוט ראשון היה זינוק מוזר כאשר כל הקבוצה נשארה מאוחר ורק אנחנו האמריקאים והיוונים יצאנו קדימה- נזהרנו מאוד ולכן הפריצה לא הייתה מדהימה. הקדמית בהמשך לא הייתה מספיק טובה ורק בסוף התאוששנו למקום 14 במצוף הראשון. בשתי הצלעות הבאות (צד ומלאה) התקדמנו 4 סירות למקום 10. כאן כנראה הורדנו הילוך והפסקנו לתקוף קדימה, דבר שלא אופייני לנו כ"כ (11). במלאה האחרונה איבדנו קצת ביטחון ועשינו טעות קטנה והידרדנו ל 13. שיוט פתיחה זהיר ולא מספיק אופייני - לא מימשנו את היכולות שלנו כשהיינו צריכים.
שיוט שני הזינוק היה הרבה יותר טוב, גם האסטרטגיה הייתה טובה אבל כתוצאה התעקשנו עליה יותר מדי ולא שמנו לב שאנחנו לא מוצאים ליין הפלגה פנוי ולאט לאט מדרדרים. הגענו ממש גרוע למצוף הראשון. בשיוט אומנם התקדמנו כל מצוף וצלע אבל זה בגלל שלא עשינו טעויות. היו הרבה חלונות הזדמנויות שמה שמאפיין אותנו בעיקר הוא לראות את אותם חלונות ולנצל את המיטב. כנראה שאנחנו גם כאן לא היינו מספיק דומיננטיים וההפלגה הייתה יחסית ספקנית ולא מספיק חדה. את השיוט סיימנו במקום ה 16. כרגע יש הרבה ערעורים על המצוף האחרון בין הרבה מתחרים מקדימה (אנחנו לא מעורבים בזה) אז יש סיכוי שנתקדם כמה מקומות בשיוט.
כמו שאמרתי, פתיחה בינונית. הרבה יגידו שזה לחץ והתרגשות, יכול להיות - אנחנו לא מרגישים ככה. אנחנו מרגישים טוב ויודעים שעשינו את ההכנה הכי טובה. התנאים לא קלים, אבל לא קלים לכולם. אנחנו צריכים לחזור ליכולות שלנו ולחבר את הדברים ביחד. לנצל את ההזדמנויות שיש ויש הרבה. אנחנו יודעים שזו רק ההתחלה. כנראה שנכנסנו בזהירות רבה מדי לתחרות. נעשה מחר את השינויים הדרושים, אם כי לא דרסטיים (ההבדל בינינו למובילים הוא קטן ביותר), ונחזור לתוצאות הטובות כמו שאנחנו יודעים וכבר עשינו בעבר.
תודה לכולם על התמיכה והעידוד... לא נאכזב!
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<