גליון 84 - אוקטובר 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגיליון הדיגיטלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו בכל מקום! 
דף הבית > תחרויות שיט ומשטים > אולימפיאדה 2008 > היום השני
היום השני
נופר אדלמן לנכנסה למעגל המתחרים.
שחר שומר על מיקומו בצמרת.
מזג האויר המשיך לתעתע בשייטים גם היום. רוח חלשה בעוצמה שגרמה לדחיית חלק מהשיוטים, אך לבסוף התייצבה בעוצמה של שבין 8-10 קשרים אפשרה את קיום התחרות.
 
 
דגם 470
שיוט שלישי:
צמד הבנות זינקו נהדר ושמר על מיקומן בצמרת לאורך כל השיוט. ניצחון בשיוט זה היווה את הסיפתח לשיוט הבא.
צמד הגברים ממשיך להפגין יכולת שייט בינונית. לאחר שנראה היה במהלך השיוט כי השייטים מתאוששים ושומרים על מיקומם בעשיריה הראשונה, לקראת אמצע השיוט הם החלו לאבד גובה וסיימו במקום ה-13 בשיוט זה.
שיוט שני:
הבנות המשיכו ביכולת הטובה וסיימו במקום השני. כרגע הן ממוקמות במקום הרביעי, במרחק 6 נקודות ממדלית הארד. אין ספק שצוות זה מהווה את אחת ההפתעות הטובות ביותר של האולימפיאדה. המשיכו כך.
צוות הבנים סיים במקום ה-14, וממוקם במרחק 13 נקודות משיוט המדליות.
 
 
גלשני RS:X
שיוט שלישי:
שחר ממשיך להפציץ ולהפגין יכולת שיט מעול. בשיוט הראשון שחר סיים במקום ה-1 כאשר הוא הוביל ללא עוררין לאורך כל השיוטו. הגולש ההונג קונגי נשף בעקבותיו, אך ללא הצלחה.
מעיין דוידובץ הפגינה יכולת בינונית וסיימה במקום ה-20 בשיוט זה
שיוט רביעי:
פתיחה בינונית של שחר מיקמה אותו במקום הרביעי במצוף הראשון. אבל התאוששות מהירה שלו הובילה לכך שכבר באמצע השיוט שחר התמקם במקום השלישי ובו הוא סיים את השיוט. שחר ממוקם במקום ה1 הכללי לאחר ארבעה שיוטים, עם מקבץ שיוטים מדהים. עדיין נותרו 3 ימי שיוטים עד לשיוט המדליות, מומלץ להתאזר בסבלנות, אך בהחלט יש למה לחכות.
התאוששות של מעין מהשיוט השלישי וסיום במקום ה-9 סייעו למעין לשמור על מרחק נגיעה מהעשיריה המובילה, במרחק 3 נקודות מהמקום העשירי.
 
 
לייזר רדיאל
שיוט אחד + שתיים:
נופר אדלמן נכנסה הבוקר למעגל המתחרות. בשיוט הראשון נופר לא הבריקה וסיימה במקום ה-25. השיוט השני היה יותר טוב מבחינת נופר, והיא סיימה במקום ה-12. כרגע נופר ממוקמת במקום ה-22 הכללי.
  
 
תמצית מדבריו של אודי גל לסיכום היום:
לצערי, אני לא יכול לחדש הרבה אחרי יום השיוטים השני. הגענו היום הרבה יותר מכוונים ומפוקסים ולא פחות רצון. בכלל, יש כ"כ הרבה רצון ומוטיבציה רק חבל שאנחנו לא מצליחים לתרגם את זה ליכולת טובה במים.
אין מה לפרט הרבה על השיוטים: בשני השיוטים זינקנו טוב מאוד, קידמית גם כן טובה כאשר אנחנו מגיעים סביב מקום 10 במצוף הראשון, התאוששות ל 5-7 במלאה הראשונה. ואז קורה דברים שלא אופיינים לנו בכלל - איכשהו אנחנו יוצאים מהקצב מאבדים בחזרה את ה 3-4 סירות שהרווחנו ובהמשך, כנראה בגלל חוסק ביטחון על כך שהפסדנו קצת סירות ואנחנו לא בקצב ההתקדמות הרגיל שלנו, אנחנו מפסידים עוד 2-3 דווקא במלאות שאנחנו כ"כ חזקים. סיימנו 13 ו 14 את היום ואנחנו מדורגים 13 כללי.
כמו שאמרתי, קשה לנו להסביר טכנית מה שקורה - ההרגשה הזו הרבה יותר גרועה מהתוצאה. הלוואי והיינו יכולים להצביע על הבעיה, תיהיו בטוחים שהיינו פותרים אותה מיד. כרגע דברים לא מתחברים וזה ממש לא קל להתחיל ככה תחרות. מצד שני הקושי הזה הוא אתגר מבחינתינו. אנחנו חייבים לצאת מזה ואני בטוח ביכולות שלנו ובכוח המנטאלי שלנו.
אנחנו רואים אלופים שהתחילו את התחרויות שלהם כמונו (הפורטוגזי בגלישה) ואפילו יותר גרוע (האוסטרלי בלייזר, אלוף עולם ואלוף אירופה השנה) - נכון, זה לא אומר שזה מותר שזה יקרה ואפילו אסור שזה יקרה אבל זה כן קורה לטובים ביותר.
לרגע לא ויתרנו, כספורטאים וכווינרים אנחנו נילחם וניתן את הכול עד הסוף. ראינו מקרים בעבר ואפילו אנחנו עשינו קאמבק מדהים באליפות עולם שנה שעברה - המצב עכשיו הרבה יותר טוב וזו רק ההתחלה.
בספורט בכלל ובשייט בעיקר הכול פתוח עד הרגע האחרון. אנחנו צריכים לעשות את השינו ולעלות על הגל אנחנו הנכון.
מחר אנחנו עוברים למסלול A, המסלול של שידורי טלוויזיה. יש סיכוי שישדרו את זה גם בארץ. אולי מחר נפגין כבר את היכולת האמיתית שלנו :-)
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<