גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > תחרויות שיט ומשטים > אולימפיאדה 2008 > היום החמישי
היום החמישי
יום פושר לישראלים
היום מתוכננים שיוטי השלמה לכל הדגמים אשר שיוטיהם בוטלו ביומיים האחרונים. ע"פ עוצמת הרוח נראה כי גם היום לא תוכל הועדה המארגנת לעמוד במשימה- רוח בעוצמה של כ-6 קשרים ולא יציבה.
 
דגם 470
שיוט שמיני גברים:
לאחר שהפליגו רק שיוט אחד אתמול קמו השייטים שליוט השלמה. רוח יציבה בעוצמה של 8 קשרים אפשרה לשייטים הישראלים להפגין את יכולתם.סוף סוף ראינו מאודי וגידי את יכולתם הטובה והמוכרת בשיט מפרשיות. השניים פתחו מעולה ושמרו על המקום השני לאורך כל השיוט. השיוט הזניק את הזוג למקום ה-12 במרחק נגיעה משיוט המדליות.
שיוט תשיעי:
התחלה לא טובה של הבנות מיקמה אותן במקום ה-16 בתחילת השיוט. המשך טוב מאוד של השתיים והן צמצמו עד למקום ה-8 אך סיימו במקום ה-11 הכללי.לצערנו הפער מהמקום ה-2 גדל ל-14 נקודות ולעומת זאת הפער מהברזילאיות שבמקום הרביעי נסגר ל-7 נקודות. עוד שיוט אחד לפני שיוט המדליות, ואסור לאכזב בו!
הבנים לצערנו לא הצליחו לשמור על המומנטום מהשיוט הראשון להיום וסיימו את השיוט במקום ה-12 לאחר שהחלו אותו במקום ה-22. הם ממוקמים במקום ה-14 כאשר הסיכויים להשתחל לשיוט המדליות אפסיים...
שיוט עשירי:
צוות הבנות הן הראשונות לסיים את עשרת שיוטי המוקדמות. הציפיות מהן לפני האולימפיאדה היו לסיים בעשיריה הראשונה, אך לאחר הביצועים המרשימים שלהן במהלך 5 ימי השיוטים הציפיות מהן לשיוט המדליות ביום שני היא למדליה.
את השיוט האחרון הבנות סיימו במקום ה-15 הכללי, לאחר פתיחה נוראית בה דורגו במקום האחרון. מתחרותיהן הברזילאיות טיפסו למקום השלישי, אך המרחק ביניהן הוא 4 נקודות בלבד, בהחלט פער שניתן לסגירה בשיוט המדליות. האיטלקיות, האוסטריות והצ’כיות שבמקום ה-5-6-7 מרוחקות 6-7 נקודות מהישראליות. נקווה כי לאחר יום המנוחה מחר הבנות יתעלו על עצמן בשיוט המדליות ויסיימו לפחות שני מיקומים לפני הברזילאיות בשיוט המדליות, מיקום אשר יבטיח להן את מדלית הארד.
התרחיש המיטבי מבחינת הבנות הוא לסיים בחמישיה הראשונה כאשר הברזילאיות לפחות שני מיקומים אחריהן, והאוסטריות לא יותר משתי מיקומים לפניהן. לא נלאה אתכם בחישובים רבים מדי, הכי טוב להגיע ראשונות (אך שוב, לדואג שהברזילאיות במקום השלישי).
הצמרת נראית כך:
1. האוסטליות עם 25 נקודות  - הבטיחו לעצמן את הזהב.
2. צרפתיות עם 43 נקודות - צריך לקרות אירוע חריג מאוד כדי שלא יזכו בכסף.
3. ברזילאיות עם 58 נקודות.
4. ניקה וורד שלנו עם 62 נקודות.
5. אוסטריות עם 68 נקודות.
6. צ'כיות עם 69 נקודות.
7. איטלקיות עם 69 נקודות.

נמשיך ונעדכן ביום שני, החזיקו אצבעות !!!
 
 
צוות הבנים סיימו במקום ה-12 את השיוט ה-10 ולא הצליחו להעפיל לשיוט המדליות. הצוות סיים את השתתפותו באולימפיאדה בשלושה שיוטים רצופים אשר גם בהם לא הצליחו השניים להחזר לעצמם את הביטחון ולהפגין את היכולת המצופה מהם. נקווה שידעו להתאושש ממשבר זה במהרה! ולחזור לרמת השיט אותה אנו מכירים במהרה.
 
 
גלשני RS:X
שיוט שישי: נדחה
 
 
לייזר רדיאל
שיוט חמישי:
הרוח בשיוט נעה בין 5 ל-11 קשרים. נופר פתחה מעולה את השיוט והיתה ממוקמת במקום ה-8. אלם המשך לא טוב, בין היתר בשל מזג האויר ונופר הידרדרה למקום ה-25 בסיום השיוט, והיא ממוקמת במקום ה-16 הכללי.
 
 
כך נשמע אודי גל, לאחר סיום השיוט העשירי והאחרון:
איך שעליתי און ליין לאינטרנט תפס אותי השייט הפורטוגזי במסנג’ר, אחד השייטים הטובים והוותיקים בענף (אולימפיאדה שלישית, סגן אלוף עולם השנה), ואמר לי: "אני לא מאמין לתוצאה, אתם אחד הצוותים הטובים ביותר אי פעם בענף, מבחינתי הייתם פודיום בטוח, מגיע לכם הרבה יותר... אולימפיאדה זו תחרות לא קשורה". נכון אלוארו,מגיע... אנחנו לא לקחנו. לפסיק של שניה זה נתן לי הרגשה, זה עבר מיד - ההרגשה קשה, מגעילה - איך אפשר לעשות 4 שנים כ"כ מדהימות, לצבור מספר מדהים של מדליות בתחרויות הכי גדולות, לעשות את הכול נכון ולהגיע לכאן ולסיים בתוצאה כ"כ לא קשורה?!
לפני ובתחילת התחרות ישנתי נהדר, כמו תינוק - חששתי מזה, מאוד! בדר"כ שאנחנו מגיעים לתחרויות מטרה, אני כמעט ולא מצליח להירדם, האנדרנלין עושה את שלו. רגע לפני התחרות באתי ואמרתי בביטחון שהכול מוכן ובאותה נשימה פחדתי מההרגשה, מהרוגע והשקט. הביטחון ביכולת שלנו והידיעה שרק נעשה מה שאנחנו יודעים פגעו בנו בדיעבד - הגענו לתחרות במטרה לא לעשות טעויות, זה גם שם המשחק בשייט "מי שטועה פחות מנצח". בפועל זה כיבה לנו את האינסטקנטים. באמת שכמעט ולא עשינו טעויות, וזה רק מוכיח כמה היינו מפוקסים ומוכנים - הכוח המנטאלי שלנו הפעם היה בעוכרינו. אבל הברק והניצוץ, החושים, הדבר הזה שהביא לנו כ"כ הרבה מדליות והישגים בעבר כבה ולא הופיע, לא עלה על הטיסה לסין. תאמינו לי, אין פינה שלא חיפשנו ובדקנו מה לא בסדר, תוך כדי ועד הרגע האחרון - אני בטוח שנדע לעשות זאת טוב יותר כאשר הרגשות ירגעו. בשלושה הימים האחרונים אני כמעט ולא יישן; אני נרדם לשעה ואז אני חולם חלום (סיוט) מוזר. אני חולם שאנחנו פה באולימפיאדת בייג’ין ולא מצליחים במשחקים. אני עובר למצב של חצי שינה ובהרגשה מקלה שזה רק חלום, מתעורר למציאות כ"כ מרה, טעם מגעיל יש לה - אח"כ אני כבר לא נרדם.
הרבה אומרים לי; תרים תראש זה נגמר... לצערי, הלילות הלבנים יהיו עוד ארוכים, הסיוט רק התחיל!
יש תרופה אחת לאכזבה, קוראים לה הצלחה!
תודה שהייתם איתנו ב 4 שנים כ"כ יפות, אתם מדהימים שידעתם לתמוך בתקופות הכ"כ קשות. אנחנו מצטערים שהשארנו טעם כ"כ מר והסוף כ"כ אכזר. רק מקווים שנוכל לפצות!
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<