כחול 78 - אפריל 2019
גליון אפריל 2019 - אביב!
יעדי הפלגות קיץ 2019
אופטימיסטים - מפליגים לאליפות העולם 
דף הבית > תחרויות שיט ומשטים > אליפות הפורום 2008 > סיכום היום הרביעי
סיכום היום הרביעי
לאחר ארבעה ימי תחרות, מתוכם יומיים ללא רוח בכלל, סוף סוף הגיעה הרוח, ועוד איך הגיעה!
כבר בבוקר, עת התאספו השייטים בבית מנהלת מרינה הרצליה לתדרוך, היתה אוירת קרב באויר. שיוט המדליות שתוכנן לסגור את היום, הרוח החזקה שנשבה והים הסוער, כולם מוכנים ומזומנים לקרב.
ואכן, בחוץ מלחמה. רוח בעוצמה של 15 קשרים עם משבים בעוצמה של 20 קשר, גלים בגובה של כ-1 מטר. מהר מאוד צומצמו המפרשים והיאכטות חיפשו כל טיפת משקל כדי לאזן את היאכטה. קברניט התחרות רון יפה הצליח למקם את מצופי התחרות במהירות והיאכטות זינקו לשיוט במהירות, תרתי משמע. הרוח החזקה אפשרה ליאכטות להפליג במהירויות גבוהות ורמת השליטה של השייטים ביאכטות היתה טובה מאוד. למרות התנגשות אחת רמת השיט והשליטה ביאכטות היתה טובה מאוד. לעומת זאת, תקלות טכניות במספר יאכטות גרמו לאותן יאכטות לפרוש מהתחרות או להפסיד זמן רב בנסיון לתקן את התקלות.
ליאכטות הקטנות יותר, בקלאס B ו-C השהיה בים היתה קשה יותר והשייטים הפליגו את רב התחרות רטובים. כך גם בחלק מהיאכטות הגדולות אשר לא נשארו יבשות גם בפנים היאכטה. לצערנו, גם מצלמת המערכת נרטבה ויצאה מכלל שימוש. התמונה היחידה שצולמה לפניכם.
אז מה למדנו מיום שיוט זה?
לאחר שלושה ימי תחרות ברוח קלילה צריכים גם להיות מוכנים לרוח סערה. יש להכין הן את היאכטות והן את הצוות בהתאם.
למרות שתוככנו שני שיוטים, צריכים להיות אמיצים ולבטל שיוט כאשר מצב הים אינו מאפשר לקיים שיוט בטוח. אולם לאחר שהיאכטות חזרו למרינה יצאה השמש, הרוח נפלה והגשם פסק - אולי היה צריך לחכות עוד כמה דקות בים?
 
 
 
ניפגש מחר במסיבת הסיום של האליפות בתאטרון היהלום ברמת גן. בואו לכבד את המנצחים ולהנות ממפגש שייטים.
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<