כחול 78 - אפריל 2019
גליון אפריל 2019 - אביב!
יעדי הפלגות קיץ 2019
אופטימיסטים - מפליגים לאליפות העולם 
דף הבית > תחרויות שיט ומשטים > אליפות הפורום 2008 > סיכום היום השני
סיכום היום השני
רוח רוח רוח, איפה את?
לאחר המתנה ארוכה בים בהמתנה לרוח שבוושה להגיע, הצליח השופט גולדי למקם את מסלול השיט והזניק את השייטים. השעה היתה כבר כמעט 1400 בצהריים. היאכטות זינקו למסלול קצר יחסית שארך כשעה והיאכטה האחרונה סיימה אותו בשעה 15:07 בקלאס רייכרט ובקלאס IRC חצתה הליהי את ק הגמר ב-15:43. למרות שתוככנו שני שיוטים החליט גולדי לבטל את השיוט השני והיאכטות חזרו למרינה.
לא קל לשופט לקבל החלטה על ביטול שיוט, ביחוד באליפות ישראל. אולם החלטות שיפוט טובות של גולדי אפשרו לקיים לפחות שיווט אחד בתנאים לא פשוטים בכלל, כך שאין מה להתלונן על ביטול השיוט השני.
לאחר שני ימי שיוטים ושני שיוטים מתחיל להיווצר צמרת והמצב בבתים השונים בהחלט מענין. השיוט היום אפשר ליאכטות בעלות המקדם הגבוה יחסית בניקוד רייכרט לעבור את היאכטות ה"מקצועיות" כמו רוני ומרסי בקלאס A ואת המקום הראשון בשיוט היום נטלה היאכטה סאן שיין בפיקוד אריה גימפל שזוהי לה אליפות ראשונה.
אותו המצב היה גם בקלאס B כאשר ניו וייב ונובה מנצחות את השיוט בהתאמה. הניקוד בקלאס זה משקף היטב את יחסי הכוחות בין היאכטות והתחרות בהחלט צמודה.
בקלאס C מובילה הסינדרום בבטחה לאחר ניצחון בשני השיוטים. שאר ארבע היאכטות האחרות בקלאס צמודות אחריה והניוקד בין ארבעתן הינו 2 נקודות.
בקלאס IRC 1 הקרב על מקומות 2-5 פתוח עדיין, כאשר את הניצחון בשני השיוטים לקח צוות איזי סיילס .
בקלאס IRC 2 מובילה הנסיכה החדשה ה-אקס פרזידנט, גם היא לאחר שני נצחונות בהם היא מקדימה את פיפטי אקספרס. . נראה כי הקרב על המקום השלישייהיה בין הבלו וייב והסיביסקיט.
בקלאס IRC 3 הקרב על המקום הראשון ניטש בין המירלבה ואלאן 1 אשר בשיוט הראשון הגיעו שתיהן באותו זמן מתוקן וחלקו את המקום הראשון. בשיוט השני ניצחו בנות האלאן 1 והן מובליות את הקלאס.
 
 
להתראות ביום שישי, 21 לנובמבר בהרשמה לשיוט הפשוט - כולם מוזמנים להשתתף בשיוט בו הפרסים פתוחים לכולם
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<