כחול 78 - אפריל 2019
גליון אפריל 2019 - אביב!
יעדי הפלגות קיץ 2019
אופטימיסטים - מפליגים לאליפות העולם 
דף הבית > תחרויות שיט ומשטים > אליפות הפורום 2008 > סיכום היום הראשון
סיכום היום הראשון
שיוט האופשור הראשון של אלפיות הפורום לקידום השיט בשיתוף מרינה הרצליה הוזנק ביום שישי ממרינה הרצליה.
היה זהו יום השיוטים הראשון של אליפות ישראל, מעמד מחייב אשר אכן היה מוצלח מאוד. מספר שיא של 42 יאכטות התכנס לקו הזינוק בשעה 1300, לאחר דחיה של שעתיים עקב מותו הטראגי של השיט והחבר סמי יעקובוביץ. חלק מהשייטים הספיקו להיות בהלויה ולהגיע ממש אל קו הזינוק.
בשעה 1200, מיד לאחר תדריך החוף החל צי היאכטות לצאת לים. ההתרגשות רבה. בעבור כ-11 יאכטות, רבע מהצי זוהי תחרות ראשונה. אמנם חלק מצוותות יאכטות אלו כבר מתורגלים בצוות, אך להם זו אליפות ראשונה על גבי היאכטה.
מזג האויר היה לצד השייטים, והרוח הצפונית נשבה מתחילה ובעוצמה של כ-8 קשרים והתגברה במהלך השיוט. בשעה 1300 השמיע קברניט התחרות את אות ההתראה לקלאס BּC, ההזנקה עברה חלק ומיד לאחריהם זינק קלאס A ולאחריו קלאס IRC. בקלאס זה, שטים שייטים אולימפיים ואלופי אירופה ועולם כמו אילן תשתש, שי בכר, רן שנטל, אודי גל, איתן פרידלנדר ועוד רבים וכך גם רמת השיט שהופגנה היתה בהחלט מרשימה הן בזינוק והן במהלך השיוט.
לאחר הזינוק הפליגו היאכטות למצוף במעלה הרוח וממנו הונפו הספינקרים והיאכטות יצאו בהפלגה דרומה. קלאס IRC הקיף מצוף מול הדולפינריום, כאשר את הצי מוביל צוות טים נורס ומיד לאחריו שתי יאכטות תחרותיות חדשות, האקס פרזידנט (X-35) והנמורה (BENETEAU FIRST 50). שאר הדגמים הקיפו את מצופי רידינג והמשיכו לקו הסיום מול מרינה הרצליה. רמת השיט שהופגנה בכל היאכטות היתה טובה וניכר כי לקחי שיוט גל ושיוט הערים הופקו והצוותים התאמנו לפני השיוט.
לאחר סיום השיוט התכנסו השייטים למפגש בחסות בירה גרולש ההולנדית ולכיבוד קל ברחבת בית מרינה הרצליה. הבירה זרמה כמים, האוכל היה בשפע והשייטים ניצלו את שעות אחר הצהריים להתרגעות לאחר השיוט.
נקווה כי אותה רמה גבוהה תישמר גם מחר בשני שיוטי המצופים.
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<