כחול 78 - אפריל 2019
גליון אפריל 2019 - אביב!
יעדי הפלגות קיץ 2019
אופטימיסטים - מפליגים לאליפות העולם 
דף הבית > תחרויות שיט ומשטים > אליפות הפורום 2009 > סיכום סוף השבוע השני של האליפות
סיכום סוף השבוע השני של האליפות
לאחר שבועיים מנוחה והתארגנות, נפגשו השייטים לסוף השבוע השני של אליפות ישראל 2009.
ביום שישי בבוקר, נפגשו השייטים בתדריך לקראת שיוט יוצא דופן. שיוט אופשור בחסות נורס סיילס ישראל לכיוון צפון כמובן. שיוט האופשור תוכנן להיות ארוך במיוחד, ואכן יאכטות רבות סיימו את השיוט בחושך.
רוח צפונית נקייה ליוותה את השיוט לאורך כל אורכו, כאשר בתחילת היאכטות מפליגות בגלסים את מול הרוח ובדרך דרומה הרוח הגבית מאפשרת מפגן ספיניקרים מול חופי נתניה. בניגוד לשיוטי מצופים בהם ישנם קרבות צמודים בין היאכטות, והאסטרטגיה חשובה לא פחות מהטקטיקה, הרי שבשיוט אופשור הטקטיקה חשובה מאוד, והשאלה האם להתרחק מהחוף או להישאר לידו היתה שאלת המפתח.
בעומק הרוח נראתה חזקה ויציבה יותר, אולם כיוונה הרחיק את השייטים מהמצוף.
קרוב לחוף הרוח היתה לא יציבה בכיוונה, ונראתה חלשה יותר מרוח בעוצק, אולם בשל החילופי הרבים קרבה את השייטים למצוף.
בפועל, היאכטות שהפליגו קרוב לחוף הרוויחו וניצחו את השיוט.
לראשונה בשיוטים הפורום לקידום השיט סיימו יאכטות רבות את השיוט בחושך, והפלגת ספיניקרים לאור אורות ניווט בהחלט היתה חוויה מרעננת.
 
אולם, הרוח הטובה של יום שישי לא נשארה ליום שבת.
 
תוכננו שני שיוטים, אולם לאחר דחיה בת שעה וחצי, הוזנקו לבסוף היאכטות ברוח חלשה לשיוט אחד ארוך.
האדרנלין ברב היאכטות היה בשמיים, משום ששום יאכטה לא היתה בטוחה במיקום הסופי שלה. מכיוון שלא היה ידוע באם התקיים שיוט שני (אשר תוכנן להיות שיוט מדליות שבו הניקוד כפול ולא ניתן לזרוק אותו) השייטים השקיעו את כל כוחותיהם בשיוט הראשון.
לאחר שעתיים שיט של חלק מהיאכטות, ולאחר שהובהר כי לא ניתן יהיה לקיים שיוט שני, הוחזרו היאכטות לחוף לאחר שיוט אחד בלבד. שמחת המנצחים נמהלה בעצבות היאכטות אשר שיוט שני היה יכול להעלות אותן במיקום. אולם בים כמו בים, לא ניתן לצפות את מזג האויר. הרוח הספורטיבית תמיד מנצחת וכולם יפגשו מחר לחגוג את סיום אליפות ישראל בתיאטרון היהלום.
ניפגש מחר בשבע בערב!
 
שייטי ישראל משתתפים בצערו של שופט השיט צבי זיבלט במות אימו. צבי השתתף בשיוטי סוף השבוע אולם נאלץ לפרוש עקב המאורע המצער.
 
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<