כחול 82 - אפריל 2020
גליון בצל קורונה - מצפה לכם הפתעה בפנים! 
דף הבית > תחרויות שיט ומשטים > למעלה מ-100 יאכטות מול חופי הרצליה
למעלה מ-100 יאכטות מול חופי הרצליה
חגיגות יום העצמאות לשייטים ולחיל הים עברו בהצלחה
 

חגיגות יום העצמאות לשייטים ולחיל הים עברו בהצלחה
היום, יום רביעי 3.5. התקיים מול חופי מרינה הרצלייה משט ההצדעה של שייטי ישראל לחיל הים הישראלי. במשט השתתפו למעלה מ-100 יאכטות מפרשיות ומנועיות ועוד עשרות כלי שיט קטנים יותר. השתתפו במשט יותר מ-1000 שייטים!
המשט החל באירוע סיום משט המד רד ראלי במרינה הרצלייה. באירוע נשאו דברים ראש עירית הרצלייה יעל גרמן, שבירכה את השייטים בהפלגה נעימה. סגן מפקד חיל הים נועם פייג בירך בשם מפקד חיל הים שנבצר ממנו להגיע למשט ושגריר תורקיה בישראל בירך אף הוא. יש לציין כי ספינה של חיל הים התורקי הגיעה גם היא למשט וכיבדה את חיל הים בהשתתפותה. כל השייטים כבדו את המשתתפים המשט ומי לא התעניין במשט יכול היה להתכבד בדוכני המזון הרבים שהיו במתחם.
המשט עצמו החל כאשר איזי סיילס 3 בפיקוד איזי סויסה יו"ר הפורום לקידום השיט בישראל יוצאת ראשונה מהמרינה ומובילה את כל היאכטות לכיוון צפון. מול מסגד סידנא עלי חלפו על פני היאכטות כלי חיל הים: בראש שני שלדגים, לאחריהם סט"יל, גוררת וכלי הקומנדו הימי!
המחזה של טור היאכטות הענק כשמולו כלי חיל הים היה מרשים ביותר. לאחר החליפה הסתובבו היאכטות לכיוון דרום והחלו להפליג לכיוון תל אביב. בשלב זה רב כלי השיט כבר היו מחוץ למרינה הרצלייה והמחזה של מאות מפרשים לבנים, ורודים, אדומים ביחד עם יאכטות אדומות, לבנות, כחולות, אופנועי ים, מפרשיות, סירות מנוע ויסלחו לי מי שלא הוזכרו היה מרגש ביותר.
מול מרינה תל אביב הצטרפו למשט יאכטות ומפרשיות נוספות והמשט צבר תנופה נוספת.
כל הכבוד לאנשי חיל הים על המשט המכובד. נקווה כי הדבר יהפוך למסורת ויגביר את שיתוף הפעולה בין היאכטונרים לשייטים הישראלים!

 
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<