כחול 82 - אפריל 2020
גליון בצל קורונה - מצפה לכם הפתעה בפנים! 
דף הבית > תחרויות שיט ומשטים > סיכום אליפות ישראל של הפורום לקידום השיט
סיכום אליפות ישראל של הפורום לקידום השיט
2005
סיכום אליפות ישראל של הפורום לקידום השיט

 
למעלה מ- 80 יאכטות, מתוכן 34 תחרותיות.
למעלה מ-500 שייטים, מתוכם 240 תחרותיים.
7 שיוטים שבוצעו מתוך 7 שתוכננו, אחד מהם שיוט OFFSHORE לזכר עזרא רייכרט.
מסיבת סיום ענקית עם למעלה מ-700 שייטים.
נציגות דיפלומטית מכובדת.
 
כל אלו ועוד הרבה אחרים היו מנת חלקם של השייטים שהשתתפו באליפות ישראל של הפורום לקידום השיט.
האליפות התקיימה זו השנה השניה ברציפות במרינה הרצליה. מזג אויר נהדר, רוחות טובות ותצוגות שיט מרשימות הוכיחו כי פניו של השיט התחרותי בישראל בכיוון הנכון.
 
34 יאכטות תחרותיות השתתפו ב-7 מקצי התחרות. התקימו 6 שיוטים מסלול שכלל הקפת מצופים, שיוט חופי ארוך מהרצליה לבת וסיום מול מרינה תל אביב ומשט עממי לזכרו של עזרא רייכרט. את כל הארועים הללו סיכמו השיטים במסיבה גדולה בקניון ארנה בחסות מנורה חברה לביטוח וקדר סוכנות לביטוח ובנוכחות סגן ראש ערית הרצליה, שגריר תורקיה בישראל, נציגי שגרירות סין בישראל ומפקד בסיס אשדוד של חיל הים.
השייטים התכנסו כשעה וחצי לפני הטקס לקבלת פנים, בירות וכיבוד קל. ברקע הוקרנו תמונות התחרות אשר צולמו על ידי צלם האליפות רועי גליץ, תזמורת ג’ז הנעימה את האוירה וסיפורים וחויות מארבעתימי האליפות סופרו ברקע. מי ששמע את הסיפורים אך לא השתתף באליפות הרגיש תחושת פספוס, אולם את זה ניתן יהיה לתקן כבר בתחרות הקרובה.

לאחר התכנסות השייטים התיישבו כולם לטקס חלוקת הגביעים לאליפות ישראל ולשיוט על שם עזרא רייכרט. בתחילת הטקס הוענק מגן הוקרה לצבי זיבלט, שופט בכיר וחבר בכיר באיגוד ISAF (איגוד השיט העולמי) על תרומתו לקידום השיט בישראל. למי שלא מכיר את צבי נזכיר כי בעברו הפליג צבי על הולנדי מעופף, שפט בתחרות אמריקהס קאפ, אולימפידות ותחרויות שיט נוספות מהטופ העולמי. לאחר מכן הוענקו גביעים על הצגת מצוינות בשיט לשתי צמדי שייטות הנוער במפרשיות 470 על השגים מרשימים בשנת השיט 2005: נועה בוצר ולאיה טכטנברג מהפועל תל אביב אשר הגיעו למקום ה-3 באליפות אירופה לנוער ועדי גלבוע ורביד קנוניץ’ מהפועל שדות ים שהגיעו למקום ה-3 באליפות העולם לנוער.
חיים פלד, יו"ר החברה העירונית לפיתוח תיירות בהרצליה נשא דברים והביע את מחויבות מרינה הרצליה לקידום שיט היאכטות בישראל. אחריו נשא דברים מפקד בסיס אשדו של חיל הים והבטיח לסייע ליאכטונרים בכל אשר יוכל לסייע (האם נוכל לראות בקרוב הקלות בנושאי הכניסה לישראל?).

את ההצגה בטקס חלות הפרסים גנבו דוקא הילדים. נכדיו של עזרא רייכרט רגשו את השייטים במילות הזיכרון לסבא והעניקו את המגינים לזוכים במקומות הראשונים. גם בנו של יו"ר הפורום לקידום השיט, איזי סויסה החליט שהוא רוצה מקום על הבמה ליד אבא והחל מתרוצץ על הבמה תוך הפרעה לאבא לנאום. רק פעולה מהירה של האם אורית, סקיפרית יאכטה גומנג’י אפשרה לערב להימשך.

לאחר סיום הערב המשיכו השייטים לפטפט עד שלאט לאט התפזרו איש איש לביתו לנוח לאחר שני ימי תחרויות מעייפים אך
מהנים.
IRC P
 
יאכטה
סקיפר
1
איזי סיילס 3
איזי סויסה
2
אופק
יהודה זומר
3
בלו סימפוני
גל אביב
 
IRC A
 
יאכטה
סקיפר
1
גלית
רוני ברמץ
2
אלן 1
שרון שפינט
3
ליהי
ניל ננר
A
 
יאכטה
סקיפר
1
מנוריה
אורי גל
2
מרסי
אורי אידן
3
ימריד
אלי זילברמן
B
 
יאכטה
סקיפר
1
דודה
רמי גזית
2
ניו וייב
נחום בן גל
3
אטלנטיס 1
שאול צאיג
 

C
 
יאכטה
סקיפר
1
סינדרום
שמשון פרמינגר
2
אלפא
צביקה בן דויד
3
בטא
מרק לוכטר
שיוט רייכרט
קלאס
יאכטה
סקיפר
IRC P
אופק
יהודה זומר
IRC A
ליהי
ניל ננר
A
רוני
אור קדר
B
מרין
אנדרי דופור
C
אלפא
צביקה בן דויד
 
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<