כחול 77 - ינואר 2019
הוריקן - הצד שלו והצד שלה?/ שבדיה/ אליפות ישראל/סופה

אלו רק חלק מהכתבות בגליון ינואר 2019
רוצים עוד? כנסו 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2005 > מטש רייס 2005
מטש רייס 2005
תחרות הדו קרב המסורתית (שנה 4 ברציפות) נערכה בסופ"ש האחרון בהרצליה. התחרות נערכת על סירות ה"מלגס 24" ומאורגנות על ידי מועדון השיט Team israel.
התחרויות החלו ביום חמישי במקצי הגמר של קבוצות החובבים. תחרויות החובבים סכמו את פעילות מועדון החובבים אשר מתחרים על הסירות במהלך כל השנה במסגרת ליגה. בגמר החובבים ניצחה קבוצת "אורקה" בפיקוד צביקה בן דויד את קבוצת שיט חיפה.
ביום שישי החל מקצה המקצוענים. התחרו 5 צוותים אשר כללו שייטים מהטופ של הטופ בשיט הישראלי. שמות כמו שמשון ברוקמן, גידי קליגר ואודי גל, איל לוין, זאביק קלח, אלי צוקרמן, ים אמיר, נופר אדלמן ועוד התחרו זה בזה בתחרות Round robin. במסגרת תחרות זו כל קבוצה מתחרה כנגד הקבוצה השניה פעמיים.
שלב המוקדמות נערך ביום שישי עד רדת החשיכה והסתיים היום שבת בבוקר. מיד לאחריו מערך שלב הגמר בין שני הצוותים שצברו את מירב הנצחונות: צוות עתיד בפיקוד שמשון ברוקמן וצוות שדות ים בפיקוד אלי צוקרמן.
שיוטי הגמר נערכו בשיטת הטוב מ-5. השיוטים היו צמודים וכבר בשיוט הראשון נאלץ קברניט התחרות נינו שמואלי להשתמש ב"פוטו פיניש" על מנת לקבוע את זהות המנצח (צוקרמן). רב השיוט התנהל כאשר ברוקמן מוביל. אולם מהפך מוקדם מדי כ-20 מטר לפני קו הגמר אשר גרם להפחתת מהירות אפשר לצוקרמן לחזור ולבצע פיניש מרשים שכלל גלישה על הגלים תוך כדי הפלגה ברוח מלאה לקו הסיום.
ברוקמן הוכיח כי הפסד השיוט הראשון היה מקרי וניצח בשלושת השיוטים הבאים - את השיוט הרביעי ניצח ברוקמן בפוטו פיניש, באותה טכניקה בה ניצח צוקרמן בשיוט הראשון והוכיח כי אין תחליף לנסיון....

 
התוצאות:
1. צוות עתיד בפיקוד שמשון ברוקמן.
2. צוות שדות ים בפיקוד אלי צוקרמן.
3. צוות שיט חיפה בפיקוד איל לוין.
4. צוות גנוסר בפיקוד זאביק קלח.
5. הצוות האולימפי בפיקוד אודי גל.
 
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<