כחול 82 - אפריל 2020
גליון בצל קורונה - מצפה לכם הפתעה בפנים! 
דף הבית > תחרויות שיט ומשטים > שיוט ראש השנה 2005
שיוט ראש השנה 2005
ביום שבת 24.9 נערכה התחרות הראשונה בעונת שיוטי היאכטות.
התחרות שנערכה השנה במועד מוקדם מאוד יחסית משכה אליה 8 יאכטות. רב היאכטות המתחרות הנוספות נמצאות עדיין בחו"ל ויחזרו לאחר החגים.
את עיקר הענין משכה יאכטה חדשה מתוצרת Delfi 37 אשר השתתפה לראשונה בתחרות בישראל.
השיוט הראשון נערך ברוח חלשה ולכן קוצר המסלול.
השיוט השני נערך ברוח קלה אך יציבה בעוצמה של עד 8 קשרים.
קצין התחרות - יורם שרת.
 
הארוע הימי הבא יתרחש במוצאי חג הסוכות - שיוט הערים מאשקלון דרך תל אביב לחיפה.

 
תוצאות השיוט
IRC PERFOMANCE
מיקום יאכטה פיקוד
1 ספיריט זאביק קלח
2 בלו נוטה אחי טיבר
3 גין פאלאס עזריאל רהב
IRC A
מיקום יאכטה פיקוד
1 גלית רון ברמץ
2 אלן 1 שרון שפינט
3 ליהי ניל ננר
יאכטה "מרשי" התחרתה אך ללא הנדיקאפ.
יאכטה "דודה" התחרתה יחידה בקלאס B.
קברניט השיוט יורם שרת מסכם את השיוט במילים אלו:
בשבת האחרונה נערכה מול מרינה הרצליה תחרות ראש השנה של הפורום לקידום השיט, ירית פתיחה לסדרת שיוטים -  שיוט הערים ושיוט גל -  שבסופה אליפות ישראל של הפורום לקידום השייט.

ברוח מערבית קלה (4-6 קשר) ובהשתתפות 8 ספינות, הוזנקה התחרות הראשונה בשעה 11:54. מרבית הספינות זיהו את היתרון הבולט לצד שמאל של הקו וזינקו שם, ורק חלק קטן זינקו קרוב לסירת ועדת התחרות, והסתובבו לימני, תוך קריאות "הרימו חרב!" מקברניט התחרות ועוזרו הנאמן ליאור בלינשטיין (שוויתר על מקום ב"דודה" כדי לסייע לי), מחשש שייתקעו בחבל העוגן.

חשש זה הוברר כמוצדק מאוחר יותר. כדי להעביר את הזמן, שטה במהירות סירת הוועדה למצוף מס' 1, והמתינה שם להזדמנויות צילומיות. אחרי ש"ספירט" ו"בלו נוטה" הקיפו וירדו לגבית, הגיעה "ג'ין פאלאס" במלוא הדרה, עם ראשי חדש הנושא לוגו צבעוני ויפה. בצפייה לקלוט את מראה הספינקר החדש גם הוא, הופעלה המצלמה במצב וידאו, וקלטה את מצוף 1 נתפס בירכתי הספינה ונגרר אחריה. בסיוע סירת השיפוט, שוחרר המצוף, ו"ג'ין פאלאס" שוחררה לדרכה.

משהתברר כי התחרות תתארך יתר על המידה, הונף דגל הקיצור וטסנו בחזרה לקו הגמר, שאליו התקרבה בינתיים "ספיריט". "ספיריט", שלא השתתפה בתדריך, חצתה את הקו בגבית, בניגוד להוראות התחרות. במחווה של רצון טוב ובהסתכנות בערעורים מצד כל שאר הצי על סיוע לסירה מתחרה, סימנתי בידי לזאביק קלח, הגאי "ספיריט", כי עליו לחזור ולהקיף את מצוף מס' 2 ולעלות לקדמית כדי לסיים כחוק. זאביק הודה לי מאוד על התחשבותי ואדיבותי ועשה כך. (ולפני שמי שמכיר את זאביק יניד ראשו בפליאה על התנהגות מפתיעה זאת, אמהר להבהיר כי האמת קצת אחרת, אבל כללי הפורום לא מרשים לי לחזור על המחמאות שקיבלתי ממנו.)

תוך כדי כך התברר כי חבל העוגן של סירת השיפוט, שנותר קשור למצוף בקצה הימני של הקו, נחתך ביד נעלמה ונשלף בידי מישהו שכנראה היה זקוק לו יותר ממני.

לאחר שכל הספינות סיימו, נערכנו לזינוק שני. ליאור תימרן אותנו להישאר בתכווין מעבר של מצוף 2 עם ארובת רידינג, ובשעה 13:18 הוזנקה התחרות השניה, ברוח הולכת ומתחזקת אל מעל ל-6 קשר, שהתחלפה לצפונית מערבית בדיוק בשעת הזינוק. בהקלה רבה ציינתי את העובדה כי לא נרשמו זינוקים מוקדמים, ונכנסנו לתדלוק במרינה הרצליה.

סיבוב תידלוק נוסף בוצע מאוחר יותר, כאשר "דודה" הגיעה למצוף 2 כ-55 דקות לאחר הסירה הראשונה, מה שלא היה מאפשר לה לסיים את התחרות בזמן (40 דקות לאחר הראשונה). הבירות שנשכחו על סיפונה הועברו אלינו, מה ששיפר את מצב הרוח אצלנו פלאים.

ללא אירועים מיוחדים נרשמו זמני הגמר, המצופים נאספו, וחזרנו למרינה להתכבד בסיבוב משקאות נוסף עם צוות "בלו נוטה".
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<