גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > כתבות טכניות > כללי > יבש אותה
יבש אותה
עשה זאת בעצמך - הוסף מערכת אוורור לשמירה על סירתך יבשה וללא עובש.
 
יבש אותה!
גליון 6
הביאה לדפוס אורית קדר
אם יש לך סירת מנוע עם תא סגור (קבינה), בוודאי ידוע לך עד כמה יכול העובש להזיק. אוורור לקוי בקבינה קטנה מעודד התפתחות עובש, טחב ואוויר מעופש העלולים לגרום נזק לאריגים ולמכשירי האלקטרוניקה וזאת מלבד ריח רע. לנוחות ותחזוקה מיטבית, יש צורך לאוורר בצורה נאותה את כל כלי השייט. בשוק קיימות מערכות אוורור איכותיות המסוגלות לפעול עם או בלי פתחי אוורור בסיפון.
בהמשך תוכל למצוא הוראות להתקנה עצמית בשלבים של פתחי סיפון, ומערכות אוורור דרך הסיפון כמו מאווררים סולריים (שאינם דורשים צלחות סיפון).
הצעד הראשון להתקנת מערכת אוורור הוא לבחור את המיקום הנכון. יש לוודא כי המקום חופשי מצנרת, חוטי חשמל או כל מכשול אחר.  עדיף לבחור מקום שהמשטח בו ישר ומאוזן, אך באם לא נמצא מקום כזה נשתמש במד זווית כדי לבדוק את זווית הקימור של הסיפון. במידה והקימור גדול מ – 2.5 ס"מ גובה לכל 30 ס"מ אורך, יש צורך להוסיף לוחית מעץ טיק או פיברגלס. אם הקימור קל, נשתמש בחומר איטום פוליאוריטני ונקפיד לא לחזק את הברגים החיצוניים בטבעת היושבת על הסיפון.
הצעד השני לאחר בחירת המיקום, נסמן את מרכז הפתח בסימן X . קוטר הפתח העובר דרך הסיפון הוא הקוטר החיצוני של הטבעת (ראה שרטוט) ולא של צלחת הסיפון או יחידת האוורור. אם נשתמש במקדח כוס חשוב להקפיד על שימוש במקדח בעל מהירות משתנה. קידוח במהירות גבוהה יכול לגרום להמסה של אחד ממרכיבי הפוליאסטר. אם נשתמש במסור אנכי (JIG SAW ) , נסמן את קוטר הפתח בעזרת מחוגה. צלחת סיפון בקוטר 3 אינץ' דורשת פתח בקוטר 3.75 אינץ', לכן חשוב לא להשתמש בצלחת עצמה כשבלונה, קוטרה תמיד פחות מהפתח הרצוי. יש להקפיד לשמור על ניקיון משטח המשור למנוע את שריטת הסיפון. (ניתן להדביק פיסת בד סביב הפתח).
הצעד השלישי לאחר שנסיים לחתוך את הפתח, נמקם את טבעת הסיפון. הטבעת ניתנת להתקנה בעזרת חבקים להידוק או דבק על בסיס פוליאוריטן. להתקנה בעזרת דבק, יש לשייף את המקום שבו הטבעת תותקן עם נייר שיוף. מרח כמות נדיבה של דבק סביב הטבעת והכנס אותה לפתח בתנועה סיבובית. חשוב לתת לפוליאוריטן להתייבש לחלוטין על מנת לא לפגום באיטום. להתקנה עם חבקים, יש להשתמש בברגים וסיליקון. נכניס את טבעת הסיפון לתוך הפתח ונשתמש בה כשבלונה לסימון החורים. לאחר כן, נוציא את הטבעת ונקדח את החורים. יש למרוח שכבה נדיבה של סיליקון על הטבעת והברגים לאיטום מרבי. נחזק את הברגים באופן ידני ונמתין לייבוש סופי של הסיליקון.
 
נמנע נזילות ע"י מתן תשומת לב לשלושה דברים:
א. נוודא כי צלחת הסיפון אטומה כראוי כשנחבר אותה לסיפון.
ב. נחתוך את הפתח בגודל מספיק כדי שטבעת הסיפון תיכנס בחופשיות ללא הפעלת כוח העלול לעוות את צורתה.
ג. בסיפון מקומר – נמנע מחיזוק יתר של החבקים.
 
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<