גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > כתבות טכניות > המנוע ומערכת הדלק > נא להכיר : ברך הנעה "בראוו" של מרקרוזר
נא להכיר : ברך הנעה "בראוו" של מרקרוזר
החידושים בברך ההנעה החדשה של מרקרוזר
 
נא להכיר : ברך הנעה "בראוו" של מרקרוזר
גליון 4

אם אתם לא מתעניינים במנועים פנימיים עיברו הלאה לרשימה הבאה. זהו מאמר למקצוענים. החידושים ש"מרקרוזר" יצרנית המנועים הימיים המובילה הכניסה בברך ההנעה החדשה מחייבים בהחלט התייחסות. אין ספק ברך ההנעה החדשה מובילה את השוק צעד אחד קדימה. בכל שלוש שנים, "מרקרוזר" דורשת מטכנאיה הראשיים, לחזור שוב לביה"ס לשרות, כדי להתעדכן במוצרים החדשים ודרכי הטיפול בהם. בדרך כלל, המוצרים החדשים אינם משהו מיוחד שמצדיק כתיבה אך השנה הזו, הסיפור שונה. "מרקרוזר" יציגו את ברך ההנעה החדשה שנקראת "בראוו 2000" (Bravo 2000) שעוצבה מחדש עם שינויים משמעותיים כדי לעמוד בלחצים המופעלים על ידי מנועים ימיים בעלי הספק גבוה.
סודיות רבה מקיפה את "בראוו" החדש ולמעשה לאף אחד "במרקרוזר" אסור למסור לעיתונות פרטים על המוצר. עד לתערוכת הסירות ”BOATING WEEK 2000” שתתקיים בסוף ספטמבר. על אף איסור הפרסום, הגיע מקצת מידע לטכנאי המפעל ומידע אחר הועבר בהודעות לעיתונות שנגעו למוצרים אחרים הקשורים לברך ההנעה החדשה. בנוסף לשיפורים ש"מרקרוזר" הכלילה במוצר החדש , נוספה גם טכנולוגיה חדשה בתהליך חישול הפלדה.
אלו הן התמונות הראשונות של כמה מהחלקים החשובים המרכיבים את ברך ההנעה החדשה והמידע העדכני ביותר מביה"ס לטכנאי השרות של "מרקרוזר".

ברך ההנעה “ STANDARD BRAVO ONE"
בראוו 2000 יסווג ל – 4 קטגוריות וייצא לשוק אחרי קיץ 2000.
הראשון ייקרא "STANDARD BRAVO ONE " ויהיה עם פתחי יניקת מים צדדיים או פתח יניקת מים נמוך. השני X” BRAVO ONE ", השלישי “BRAVO ONE XZ” והרביעי .“BRAVO ONE XR”
1. "מרקיורי" התאימה את “ STANDARD BRAVO ONE"עם הילוכי הנעה חזקים יותר בבית הגיר העליון ( ( DRIVE SHAFT .
ההילוכים החדשים יהיו בעלי רצפה עבה יותר כדי להגיע לחוזק מקסימלי.
2. הרצפה העבה של גלגלי ההנעה DRIVEN GEARS) ) דורשת מסב מחטים (NEEDLE BEARING ) קצר יותר בתוך קופסת ההילוכים. המסב המקוצר יצר את הצורך לבית ציר הנעה חדש בעל  (BEARING RACE CHIMNEYS) ) בתיבה ובמכסה העליון. לרוע המזל, המשמעות היא כי ההילוכים החדשים לא יתאימו לבית ציר ההנעה הישנים של "בראוו".
3. מסב הביטחון השטוח של גלגלי ההנעה ( THRUST BEARINGS ), עבה יותר, ומסב הביטחון הפנימי (שטוח) דק יותר. בעבר היה מסב הביטחון הפנימי בעובי 091. או 094. אינץ' ובדגם הנוכחי הוא בעובי 061. או 064. אינץ'.
4. מסבי הביטחון בין קפיץ המסילה ( GARTER SPRING )וההילוכים שופרו והינם חזקים יותר . ( מסב הביטחון הקודם היה הראשון שניזוק כשכמות שמן תיבת ההילוכים ירדה). קפיץ המסילה הינו בעל קוטר גדול יותר וצבוע בכסף.
5. המצמד הקוני שופר וניתן לזיהוי עם האות H המוטבע בחלקו התחתון של כיסוי קפיץ המסילה. ( המצמד הקוני הטוב ביותר בדגמים הישנים של בראוו הוטבע במספר 7 ).
6. גל ההינע של הגיר העליון ( PINION GEAR ) בבית הגיר העליון. שופר עם שינון פנימי(INTERNAL SPLINE ) בעל 18 שיניים. (ממסרה המאפשרת תנועה סימולטנית של הציר).
7. ציר ההינע החדש להילוכים שהוזכרו הינו בעל ממסרה גדולה יותר, בעלת 18 שיניים על מנת לתת יותר חוזק. וכן, מסב פלדה משופע בין ציר ההינע למסב הכפול.
8. ציר הנעה תחתון (LOWER DRIVE SHAFT ) החדש ( הארוך יותר בבית ההילוכים התחתון) הינו חזק יותר עם חלק אמצעי עבה יותר.
9. מחבר משונן בין בית הגיר התחתון לעליון חזק יותר (המחבר מחליף את המחבר בדגמים הישנים של "בראוו").
BRAVO ONE X DRIVE
BRANO ONE X DRIVE מכיל את כל החלקים שהוזכרו להלן ובנוסף את חלקים 10 – 14 הבאים:
10. לבית הגיר העליון יהיה( STEEL BEARING RACE CHIMNEY ) המושחל לבית הציר לחיזוק נוסף – דומה לזה שהיה בשימוש ב – BLACKHAWK DRIVE הישן. חיבור האלומיניום שהוחלף היה החוליה החלשה ביותר בדגמים הישנים של ה"בראוו" כשדובר על עמידות בהספקים גבוהים.
11. ל – X DRIVE יש גלגלי הנעה חזקים יותר בבית הגיר העליון . לא רק בגלל עובי הרצפה של הילוכי STANDARD BRAVO 2000 כפי שהוזכר . הם מיוצרים בתהליך יציקת לחץ (NEAR NETFORGING PROCESS ). כתוצאה מכך החישול מדויק מאוד וכמעט ואין צורך בחריטה נוספת על מנת לקבל את הצורה הסופית. ע"י חישול ההילוכים בצורה זו מיבנה הפלדה כמעט ואינו מושפע ע"י החריטה ומותאם יותר לצורת הגיר.
12. גל ההנעה בבית הגיר העליון מיוצר גם הוא בשיטת ה – near net והוא בעל מחבר פנימי גדול יותר בעל 18 שיניים ויוצר ציר הנעה חזק יותר.
13. ציר ההנעה של גל ההנעה המוזכר להלן תוכנן מחדש עם מחבר גדול יותר בעל 18 שיניים לשימוש עם צלבים גדולים יותר. כדי להכיל את הצלבים הגדולים יותר, מרכז שני הצירים וציר ההנעה הקדמי (הציר הארוך) גם הם תוכננו מחדש.
14. כדי להכיל את הצלבים הגדולים יותר על גבי ציר ההינע, אום המסבים ומחזיר השמן מים אוחדו ליחידה אחת בעלת חריץ לאטם O ring ( הדבר מצריך כלי עבודה חדש להסרת היחידה). האום מאחורי הבורג שמחזיק את גל ההינע לציר ההינע – שופר.
BRAVO ONE XZ
ברך ההנעה הזו הינה כמו דגם ה – X למעט דבר אחד – ציר פרופלורים למנועים גדולים מאוד. השימוש בו ייעשה למנועי 500 כ"ס.
BRAVO ONE XR DRIVE
לברך ההנעה XR יהיו את כל השיפורים שהוזכרו לעיל והוא בעל גלגלי שיניים בבית הגיר העליון המיוצרים בשיטת היציקה near net : חיתוך ישר לחוזק נוסף ( דגמי "בראוו" האחרים הינם בעלי גלגלי שיניים עם שיפוע). המאפיין הבלתי נמנע של גלגלי שיניים בחיתוך ישר הוא הרעש הרב שהם מייצרים. דגם ה – XR מומלץ למרוצים בלבד ויורכב עם המנוע החדש SCi 575 . ייתכן ויופיע כאפשרות על מנועי ה- 500 או על מנועי 525 SC .
15. "מרקרוזר" קורא לצלבים הגדולים יותר L – 18 , ולצלבים הרגילים – L- 15 . על מנת ליצור מקום, "מרקרוזר" מציגה: פלטות חיבור חדשות בין המנוע לברך המנוע, מסב פלטות מתכוונן חזק במיוחד וגליל גומי ( "גרמושקה") חדש.
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<