גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > כתבות טכניות > המנוע ומערכת הדלק > מהי כמות הדלק האמיתית במיכל
מהי כמות הדלק האמיתית במיכל
כמה טיפים כיצד לדעת למדוד נכון את כמות הדלק
 
מהי כמות הדלק האמיתית במיכל ?
גליון 6
הביאה לדפוס אורית קדר
 
המצוף בתוך מיכל הדלק נע לרוב לאורך שידרית כלי השייט מהחרטום לירכתיים, אבל לא תמיד. ייתכן שינוע מצד אל צד - תלוי במיקום, בגודל ובצורת המיכל.
אם כלי השייט שלכם מצויד בהתקן הרגיל, אפשר ללמוד מהשרטוט כי מד הדלק יכול ל"שקר", במיוחד במצבים בהם נמצאים כלי השייט והמיכל בהטיה. אם המיכל מוטה קדימה (הציור השמאלי) המצוף נמצא בתחתית המיכל למרות שיש כמות דלק גדולה. בדיוק באותו אופן ייתכן ויקרה מצב הפוך בו המיכל נטוי אחורה ומד הדלק מראה על כמות גדולה מהכמות האמיתית. עדיף לקרוא את מד הדלק כשהסירה והמיכל אינם בתנועה ונמצאים במצב מאוזן, ולא בזמן הפלגה.
אם אתם מרכיבים מיכל דלק חדש מומלץ מאוד להתקין שני חיישנים על מנת לאפשר מדידה אמיתית. האחד ימוקם ברבע התחתון של המיכל, השני ימוקם בתחתית. יש להתקין מתג בקרה למעבר בין שני החיישנים. בדרך זו החיישן הראשון משמש כהתראה - כאשר יש במיכל רבע כמות דלק, יראה החיישן כאילו המיכל ריק. אז ניתן לעבור אל החיישן השני.

ניתן להוסיף יחידה נוספת גם במיכל קיים במיוחד אם קיימת פלטת ביקורת, שבה ניתן למקם את החיישן. יש להתייעץ עם בעל מקצוע לפני הוספת החיישן.
תחליף למד הרגיל עם זרוע ומצוף הוא "החיישן האולטימטיבי" המבוסס על חיישן מד נפח שפותח לשימוש במשאיות סמי טריילר. זהו חיישן הבנוי מצינור אלומיניום עם מצוף הנע למעלה ולמטה בתוך הצינור. מחיר היחידה בארה"ב הינו כ - 50$ וניתן להרכיבו עם כל שעון מתוצרת "STEWART WARNER ".
לסיום, מומלץ להשאיר תמיד את מיכלי הדלק מלאים. זה נכון באופן מיוחד בעת אחסנה או עגינה ממושכת. מיכל חצי מלא מאפשר כניסת אוויר דרך הנשם, האוויר הלח מתעבה ונוצרים מים העלולים להגיע למנוע (במיוחד בעת טלטול חזק בים). לחות זאת גם גורמת לקורוזיה במגעים החשמליים העדינים של מד הדלק. במיקרה כזה מד הדלק עשוי לצאת מכלל פעולה.
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<