כחול 78 - אפריל 2019
גליון אפריל 2019 - אביב!
יעדי הפלגות קיץ 2019
אופטימיסטים - מפליגים לאליפות העולם 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2006 > חשיבות קוד המורס בימינו
חשיבות קוד המורס בימינו
שוטר משמר החופים עזר להציל כלי שיט שנפגע על ידי כך שהדליק וכיבה את האור במועדון השייטים. סטיב מאן היה במועדון השייטים באי היילינג (HAYLING ISLAND ) ב – 19/10 כאשר הוא קיבל קריאה באיתורית על סירה שעלתה על שרטון. הוא ביקש לעלות על מגדל הפיקוח של המועדון על מנת לקבל תצפית טובה יותר על המקרה ושם היה נדמה לי כי הוא מקבל שדר מורס בעזרת אור פנס, שהודעתו היא SOS. על מנת לאשר את קבלת ההודעה היא הדליק וכיבה את האור במגדל הפיקוח וכאשר כלי השיט שידר את ההודעה שנית, סטיב חזר על ההודעה על מנת שידעו כי הוא הבין אותה.
"הופתעתי מאוד לקבל את שדר המורס של SOS " סיפר סטיב. עם משדר רדיו DSC VHF , משואת ה – EPRIB ואמצעי הפירטוכניקה, מורס הפך להיות מיושן ושייך לעבר. אין נטייה להשתמש במורס כיום, אך רובנו מכירים את הסימן ל – SOS".
משמר החופים של SOLENT שלח למקום סירת הצלה, וסטיב פיקח על האירוע ממגדל הפיקוח. משמר החופים מצא סירת דייגים באורך 28 פיט על שרטון, כאשר מים מוסיפים לחדור לתוכה. הבעלים היה תקוע באזור כבר כמה שעות וחיכה שיהיה חשוך מספיק על מנת להשתמש בפנס אשר היה ברשותו. לא היה לו מכשיר קשר או ציוד פירוטכני, כיון שהוא היה בתהליך מעבר בין הסירה הנוכחית שלו לסירה חדשה והציוד כבר הועבר לסירה החדשה. הוא נלקח לחוף מבטחים בסירת ההצלה של משמר החופים, אשר גם גררה את סירתו למרינה SPARKS .
"האדם הזה נתקל במצב מצוקה בפעם היחידה שלא יצא לים מצויד בציוד בטיחות בכלל" אמר סטיב. "היה צריך להיות לו מכשיר קשר מסוג כלשהו, ציוד פירוטכני – כל דבר שיכול למשוך תשומת לב. עם זאת, תחת הנסיבות, הוא עשה את הטוב ביותר שיכל".
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<