כחול 82 - אפריל 2020
גליון בצל קורונה - מצפה לכם הפתעה בפנים! 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2006 > גניבת יאכטת מפרש ממרינה תל אביב
גניבת יאכטת מפרש ממרינה תל אביב
זה היה יכול להיות מצחיק אם זה לא היה עצוב. יאכטת מפרש באורך 13 מטר נגנבת מהמרינה בתל אביב ומפליגה לים הפתוח. משיט אותה שיט בודד: יצחק עוז אונור, אדם מעורער בנפשו כבר נתפס כשהוא "מתנחל" ביאכטות העוגנות במרינה ואף יוצא איתן להפלגות.
בשעה 1000 בבוקר, ערב יום הכיפורים משדר יצחק בקשר: "תעזרו לי נפצעתי!". מדריך מבית הספר לשיט דרך הים שנמצא בשיעור והמכונאי הימי ינקי שהיה בהפלגת דיג עולים מולו בקשר ומצליחים לקבל ממנו נתוני מיקום. יחידת השיטור הימי, חיל הים וחיפה רדיו עולים על רשת הקשר (שכמובן נסתמת מיד). החלטתו של מפקד ספינת השיטור הימי של תל אביב דניאל רז לצאת מיד לאזור נתניה מנעה כנראה אסון ודאי.
במקביל, התקבל במוקד החירום של קדר סוכנות לביטוח דיווח מבעלי היאכטה כי היאכטה נצפתה עוזבת את המרינה בבוקר. הדיווח הגיע אליו רק כשלוש שעות מאוחר יותר. מוקד החירום עדכן את ספינת השיטור הימי שכבר היתה בדרכה ליאכטה ועדכן אותה בפרטים. ספינת השיטור זיהתה את היאכטה מול נתניה, במרחק של כ-300 מטר מהחוף. גלי הגיבוע בגובה 50 ס"מ ורוח דרום מערבית בעוצמה של 10-15 קשרים דחפו את היאכטה לכיוון החוף. המשיט עצמו תמרן את היאכטה בקורס מזרחי. לדבריו הוא נפל ביאכטה וכאב לו, "רציתי להיכנס חזרה למרינה". ספינת השיטור הימי הורתה לו לשנות קורס הפלגה מערבה והוא עשה זאת מיידית. צוות השיטור הימי עלה על היאכטה והשיט אותה למרינה הרצלייה, שם חיכה לה הבעלים שהשיט אותה חזרה לתל אביב.
בבדיקה התברר כי הגנב לא פרץ את היאכטה אלא נכנס אליה מכוות (האצ’) החרטום אשר לא היה נעול. את המפתחות הוא מצא בשולחן הניווט.
 
למניעת מקרים מסוג זה:
1. יש לוודא נעילה של כל פתחי היאכטה.
2. את כוות (האצ’) היאכטה יש לנעול מבפנים!
3. את מפתחות היאכטה יש לאכסן במקום מוסתר ולא במקום שבו כל פורץ יחפש.
4. מומלץ להתקין ביאכטה מערכת אזעקה עם צופר חיצוני. מערכת זו יעילה מאוד בהרתעת פורצים וגם מושכת את תשומת לב שומרי המרינה ובעלי יאכטות אחרות.
5. יש לדווח מיידית לשומרי המרינה ומנהל המרינה על כל אדם חשוד המסתובב על הרציפים. לצערנו מקרה זה מצטרף לשורה של אירועים חריגים במרינה תל אביב בכיכובו של אותו אדם ולמקרה דומה בו נשרפה כליל סירת גומי במרינה הרצלייה.
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<