כחול 78 - אפריל 2019
גליון אפריל 2019 - אביב!
יעדי הפלגות קיץ 2019
אופטימיסטים - מפליגים לאליפות העולם 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2006 > הפלגה בצל מלחמה
הפלגה בצל מלחמה
גיל תגר משתף אותנו בחוויות מההפלגה לכרתים שנערכה ממש עם פרוץ הלחימה בצפון.
 
מאת גיל תגר
אמש חטפו שני חיילים בצפון. משמעות החדשות המצמררות עדיין לא חלחלה אל תוך התודעה. איום כפי שזה נשמע, אבל בסרט הזה כבר היינו ולא פיללנו לבאות. עם אשמורת ראשונה של יום חמישי ה-13 ביולי הקצנו בהתרגשות לקראת ההפלגה עד כרתים. היאכטה עדיין לא מוכנה, קפה ראשון מול העיתון והכותרות האדומות השפוכות על הדף הראשי זועקות "מלחמה!".
הראש עסוק בפרטים הקטנים של ההפלגה ולא מניח לשקוע בניתוח החדשות ובמשמעותן. הדחקה זו המילה, לקרן זווית מודחקות הכותרות שהרי להפלגה יש מקום יותר מכובד מהיתקלות בצפון. אולי האוזן והלב התרגלו לאירועים השזורים בחיינו כאן מיום היוולדנו, אם זה לא חיזבאלה אז חמאס ואם לא הם אז הגיאהד האיסלמי השולח שהידים מתפוצצים ברחבי העיר. איך שהוא מתרגלים לזוועה ולמציאות המטורפת שנגזרה עלינו באזור מוקף העוינות לעצם קיומנו. יאכטה מנוריה
למרות החששות ניתקנו חבלים ויצאנו לדרך. האוזן צמודה לרדיו שעדיין קולט את החדשות המצמררות והלב מתהפך. עם חלוף השעות בים והיעלמות קו החוף אל תוך הערפילים אפילו את ארובות חדרה כבר אי אפשר לזהות. מתחילה לנקר בנו המחשבה - אולי להסתובב ולחזור, הדיונים עדיין חרישיים בינינו לבין עצמנו. בתיה, זוגתי שתבדל, לוחשת לי: "אולי נחזור, מה עם הילדים איך יסתדרו"? אני מכבד את הרגשתה ועונה לה מה שתרצי, רוצה לחזור נחזור. ואז עולות השאלות: ובמה נעזור? הילדים ממילא מסודרים. האחת בהודו מטיילת, השנייה בצבא ואבים מוגן במסגרת צופי ים לשבועיים. אחרי שנפתרו בעיות הילדים, עברנו לשותפינו להפלגה שחיכו לה כה רבות. הביאו מחליף מיוחד לעבודתו של כריס, דבר שהצריך תיאום בינלאומי מחמת תפקידו החשוב. אמרתי נשאל אותם ונראה תגובתם. בתיה לחשה לי: "חכה, בוא ונראה איך זה מתפתח". ובינתיים, המנוריה בשלה: רצה, אצה, טסה על הגלים עם רוח נהדרת הרוח מפיחה חיים במפרשים ועונג השייט כה צרוף. גן עדן של הפלגה, אני לא זוכר מתי הייתה לי רוח כה נכונה בכיוון ובעוצמה בדרך לקפריסין. בדרך כלל מטרטר לו מנוע במונוטוניות מרגיזה על ים שמנוני או מול רוח מרגיזה שמוצאת את מקומה הרגיל - מול האף.
צלצלנו לארן השותף שלנו בסירה לשמוע את קולו המעודד. תמיד יש לו עצה נכונה ונבונה. וכך אמר" "הם רוצים להרוס את החיים שלנו, לקלקל את השמחה, ובכל מקרה אתם לא בגיל מילואים כבר ולא תוכלו לעזור אז שוטו לכם ותיהנו." וכך עשינו.
עם חלוף השעות קליטת תחנות ה-FM של רשת ב’ וגלי צה"ל מתחילה להיטשטש. עברנו לקליטה ב-AM , תחנות שליוו אותנו עד כרתים בעצם. האוזן הייתה כרויה לחדשות מדי שעה לשמוע התפתחויות מה שעזר להפיג את החששות.
עוד על מסעה של היאכטה מנוריה.
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<