כחול 78 - אפריל 2019
גליון אפריל 2019 - אביב!
יעדי הפלגות קיץ 2019
אופטימיסטים - מפליגים לאליפות העולם 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2006 > מאסר בפועל לשיט ישראלי בקפריסין
מאסר בפועל לשיט ישראלי בקפריסין
סקיפר ישראלי נדון ביום 20.6.06 בבית המשפט בלרנקה ל-25 ימי מאסר. פסק הדין מתייחס למעבר מתוך המים הטריטוריאלים של קפריסין היוונית למימי קפריסין התורקית באזור הגבול בפמגוסטה.
לטענת השלטונות בקפריסין, הסקיפר הישראלי לא ציית להוראות ספינת המשמר היוונית ובמשיך בדרכו לפאמגוסטה למרות שסירת המשמר הזהירה אותו. הארוע ארע בשנה שעברה, וכאשר חזר הסקיפר ללרנקה השנה הוא נעצר ונשפט.
היאכטה נשארה במרינת לרנקה וכרגע מטפלים בהחזרתה לישראל. זהו מקרה שני החודש בו נעצר סקיפר ישראלי בשל אותה האשמה. המקרה הקודם ארע בפאפוס, אולם הסקיפר שוחרר והורשה להמשיך חזרה לישראל. יש לציין כי החוק הקפריסאי הפלילי היווני - קפריסאי מתייחס לכניסה למימי קפריסין התורקית כאל כניסה בלתי חוקית לקפריסין, זאת מאחר ועל פי החוק כניסה לקפריסין כולה מותרת רק באמצעות נמלי לרנקה, לימסול ופאפוס. השלטונות הקפריסאים מצלמים את היאכטות הן מהחוף והן על ידי סירת המשמר, לעיתים אף בטווחים גדולים מהחוף וכאשר היאכטה חוזרת לצד הקפריסאי מפעילים את החוק הפלילי כנגד הסקיפר. הסנקציות מופעלות כנגד הסקיפר בלבד ולא כלפי אנשי הצוות!
יש לציין כי גם בעבר היו מקרים של מעצר סקיפרים בשל חוק זה. אולם, במקרים בהם הוכיחו הסקיפרים כי הכניסה לקפריסין התורקית נעשתה בשל תקלה טכנית או תנאי ים קשים התייחסו השלטונות הקפריסאים למקרה בסלחנות.
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<