כחול 78 - אפריל 2019
גליון אפריל 2019 - אביב!
יעדי הפלגות קיץ 2019
אופטימיסטים - מפליגים לאליפות העולם 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2006 > חמישה ימים בסירת גומי
חמישה ימים בסירת גומי
סיפור השרדות מדהים בתאילנד
שייטת אוסטרלית, אם ל-4 ילדים נמצאה בחיים לאחר 5 ימים בהם נסחפה בסירת שרות (דינגי) בים אנדמן . )תיאלנד)
השייטת המתגוררת בפוקט, יצאה להפלגת אחה"צ לבקר חברים בכפר קרוב על גבי סירת השרות של היאכטה שלה. כאשר עשתה את דרכה חזרה לפוקט נתקלה בזרם חזק בעוצמה אשר מנוע סירת השרות לא הצליח להתמודד איתה. השילוב של זרם ורוח נגדית גרם לסירת השרות להיסחף ללב ים. תוך שהדלק במיכלים אוזל.
חבריה בחוף לא דאגו בתחילה מאחר שחשבו כי סירת השרות נתקה מהיאכטה ונסחפה ללב ים. לדבריהם באותו יום הזרם היה החזק ביותר בשנה. אולם בבוקר יום המחרת הבחינו כי השייטת אינה על היאכטה והסיקו כי סירת השרות נעלמה עם השייטת. מיד הועברה הודעה לרשויות המקומיות שפתחו בחיפושים. סירות חיל הים התאילנדי ומסוק חילוץ חיפשו את השייטת , אשר בינתיים ניסתה לחתור לכיוון סירות דיג שהיו באזור ולכיוון איים באופק, ללא הצלחה.
על מנת להתחמק מהשמש הקופחת אשר גרמה לה לכוויות קשות השייטת שחתה בהלך היום בצל של סירת השרות. בלילה ניסתה לשמור על שפיותה על ידי כתיבת מחשבותיה על גבי סירת השרות ועל מנת לשרוד שתתה השייטת את השתן שלה, למרות שלטענתה יראה הדבר מוזר לקוראים הרי שבמצבי חרום ניתן להשתמש בשתן על מנת לשמור על איזון מים ומלחים בגוף.
כאשר חיל הים התאילנדי ויתר על התקווה למצוא אותה בחיים, צוות היאכטה הפליג הפלגת זיכרון לזכרה והשליך פרחים למים. הם דווחו לנציגות האוסטרלית בעיר SATUN שלקחה אחריות על המשך ההליכים והצוות חזר לפוקט.
אולם,
יום לאחר הרמת הידיים, סירת דיג מקומית מצאה את השייטת שנפנפה להם במשוטי סירת השרות! הדייגים מיהרו לעזרתה והעלו אותה לסיפון שם קיבלה טיפול ראשוני ובצעה שיחת טלפון שבה בשרה לחבריה בפוקט כי היא בחיים. הדייגים העבירו אותה לבית חולים בפוקט כאשר היא סובלת מבלבול קל, התייבשות וכוויות שמש.


כדי לדעת:

1. בכל הפלגה ולו הכי קצרה ידע לפחות אדם אחד בחוף מתי אתה מתכנן לחזור.
2. בכל הפלגה בסירת השרות קח עימך משוטים, אמצעי תקשורת אטום למים (טלפון ניד או מכשיר קשר) , חבל, בקבוק מים ומשאבה לניפוח.
3. אם הינך מפליג בלילה קח עמך פנס אטום למים.
4. דע את המטרואולוגיה במקום בו הינך מפליג: זרמים, רוחות, גלים ועוד.
5. ודא כי מנוע סירת השרות תקין להפלגה וכי ברשותך מלאי דלק מספיק!
6. כאשר ילדים או שייטים לא מנוסים מפליגים בסירת השרות יש לתחום עבורם את אזור ההפלגה על מנת שלא יתרחקו יתר על המידה.
למקרה דומה שארע בארץ לחץ כאן
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<