כחול 78 - אפריל 2019
גליון אפריל 2019 - אביב!
יעדי הפלגות קיץ 2019
אופטימיסטים - מפליגים לאליפות העולם 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2006 > למה מכשיר ה-EPIRB לא עבד?
למה מכשיר ה-EPIRB לא עבד?

 

היאכטה מדגם FAST 42 נעלמה במהלך תחרות ממאוריציוס לדרבן, מרחק של 1400 מייל. איתות יחיד ממכשיר ה-EPIRB נקלט, אולם המכשיר לא המשיך לשדר. כל סימן מצוקה אחר לא נקלט מהיאכטה. עשרה ימי חיפוש אינטנסיביים לא הניבו כל תוצאות, היאכטה אבדה על ששת אנשי צוותה.
בתאריך 5.2.06 הבחין קברניט מיכלית ביאכטה הפוכה שצפה במים. הקברניט הודיע על כך למרכז החירום וההנצלה הקרוב (MRCC ) אשר שלח לאזור ספינת חילוץ ועליה צוללים אשר זיהו בוודאות את היאכטה וציוד חילוץ נוסף.
צוות החילוץ מצא את היאכטה הפוכה, כאשר לוח ההגה והמדחף שלמים, אולם השדרן (קיל) כולו חסר.
כרגע לא ברור מה גרם לתאונה הקטלנית שגבתה את חייהם של 6 השייטים. הן צוות החילוץ והן הצוות שחיפש את היאכטה החל מיום העדרה מסכימים כי ככל הנראה הבעיה טמונה בשדרן החסר. לאנשי החילוץ לא נותר אלא לשער האם התאונה ארעה בלילה כאשר הצוות ישן במיטות, האם במזג אויר סוער או רגוע או האם אנשי הצוות נפצעו ולא יכלו למלט את עצמם.
כרגע מתנהלת חקירה על מנת לבדוק מה גרם במדויק להתהפכות היאכטה והאם מדובר בכשל מכני קטלני או פגיעה בגוף תת מימי.
אולם השאלה הגדולה מכולן היא ככל הנראה האות היחיד אשר שידר מכשיר ה-EPIRB . המכשיר שידר אות מצוקה יחיד בשעה 0340 בתאריך 16.9.05. על מנת לכבות אותו אנשי הצוות היו צריכים לחפש אותו בחושך ולסגור ידנית את המכשיר שאמור לעבוד גם במים. אולם ההסבר היותר מתקבל על הדעת הינו כי המכשיר נלכד מתחת או בתוך גוף היאכטה. המכשיר אינו מיועד לשדר קריאות מצוקה "מתחת למים" או בתוך גוף סגור. ככל הנראה השידור הראשוני היה כאשר היאכטה עמדה לפני התהפכות, כאשר הושלמה ההתהפכות המשיך המכשיר לשדר מתחת למים או בתוך גוף היאכטה עד גמר הבטרייה.
נקווה כי מסקנות החקירה המקיפה יוכלו לשפוך עוד אור על מקרה עצוב זה, ובינתיים ודאו כי מכשיר ה-EPIRB שברשותכם מוחזק במקום אשר יכולת השחרור העצמי שלו מבטיחה כי אין כל מכשול בדרכו.
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<