כחול 82 - אפריל 2020
גליון בצל קורונה - מצפה לכם הפתעה בפנים! 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2006 > התקדמות משמעותית בנושא הבידוק הבטחוני ואישור הכניסה לישראל
התקדמות משמעותית בנושא הבידוק הבטחוני ואישור הכניסה לישראל
ביום ראשון 29.1.06 נפגשו יושב ראש הפורום לקידום השיט מר איזי סויסה וחבר הנהלת הפורום מר גיורא קדר עם השר לביטחון פנים, מר גדעון עזרא.
בפגישה שנערכה במסגרת דיוני מעברי ועדת הגבולות בישראל הועלה נושא הכניסה למרינות בישראל בכל שעות היממה. השר הנחה את נציגי ביקורת הגבולות ואת נציגי משטרת ישראל לאפשר ליאכטות להכנס למרינות גם בשעות הלילה, שעות אשר בעבר לא התאפשרה בהן כניסה למים הטריטוראלים של מדינת ישראל ויאכטות הושארו בלב ים עד פתיחת המרינות בשעות הבוקר.
הנושא צבר תאוצה לאחרונה לאחר שמספר יאכטות הושארו בלב ים במזג אויר סוער עד פתיחת תחנת ביקורת הגבולות במרינה. השייטים אשר התעלמו מהוראה זו הסתכנו במעצר והגשת כתב אישום פלילי על הפרת הוראת משטרת ישראל. הפורום לקידום השיט בשיתוף עורך הדין אלכס קיסרי שלח מכתב למשטרת ישראל ובו טענה כי השארת היאכטות בלב ים במזג אויר סוער גובלת בסכנת נפשות. הפורום דרש כי יתאפשר ליאכטות להיכנס למרינות ולהיקשר ברציף סטרילי עד שעות הבוקר בו ניתן לבצע ביקורת גבולות. המשטרה סרבה לבקשת הפורום בטענה כי הדבר פוגע בביטחון המדינה.
הפורום פנה לשר לביטחון פנים אשר זימן את נציגי הפורום לפגישה שתוארה לעיל, כחול מקווה כי אכן בא סוף לפרשיה הכאובה של השארת יאכטות בלב ים במזג אויר סוער.
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<