כחול 78 - אפריל 2019
גליון אפריל 2019 - אביב!
יעדי הפלגות קיץ 2019
אופטימיסטים - מפליגים לאליפות העולם 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2006 > חילוץ מלב האוקינוס
חילוץ מלב האוקינוס
ד שייטות אשר השתתפו באתגר חצית האוקינוס האטלנטי חולצו בשלום לאחר שסירת החתירה שלהן התהפכה.
הצמד, אמילי קול בת 26 ושרה קזנס בת 27 (צמד הנשים הצעיר ביותר בתחרות) השתתפו בתחרות האתגרית על גבי סירת החתירה שלהם העשויה מעץ ובאורך 24 פיט. ביום 16.1 נקלעו השתיים לסערה קשה. אחת הבנות ששהתה בתא האחורי לא הספיקה לסגור את דלת הכניסה, גל התנפץ על הסיפון, מילא את הסירה במים והפך אותה.
 
הבנות, שהיו מצוידות במכשיר EPIRB 406 MHZ שידרו מיד קריאת מצוקה על ידי הפעלת המכשיר. אות המצוקה נקלט על ידי משמר החופים האמריקני אשר העמיד מטוס בכוננות ובדק את תנועת כלי הישט באזור. האוניה הקרובה ביותר לבנות היתה Tall ship בריטית בשם Stavros S Niarchos, במרחק 120 מייל. האוניה מיד שינתה כיוון אל עבר שתי הבנות. שינוי כיוון ב- Tall ship מחייב עבודת מפרשים רבה והצוות עבד במהלך כל הלילה להתאים את המפרשים לכיוון ההפלגה המתאים.
כאשר הגיעה האוניה אל שתי הבנות המותשות סימן מטוס משמר החופים את מיקומן בעזרת נר עשן. השתיים הועלו לסיפון בריאות שלמות ומאוכזבות מכך שמסען לא הושלם. הן צפויות להגיע לברבדוס בשבוע הבא על גבי האוניה Stavros S Niarchos.

 
חשיבות השימוש במכשיר EPIRB הינה רבה כאשר מדובר בהפלגת מים כחולים. טוח השידור הגדול של המכשיר, הפעלתו האוטומטית והמיקום המדויק שהמכשיר מספק הופכים אותו לציוד בטיחות שימושי. חשיבותו הינה גם לשייטים בהפלגות ארוכות לצד הפלגות קצרות אשר רמת הסיכון בהן גבוהה.
לאתר הבנות לחץ כאן
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<