גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > יאכטות > מאגנום 21 - מפרשית יוצאת דופן
מאגנום 21 - מפרשית יוצאת דופן
שמשון ברוקמן מבכירי שייטי ישראל (אליפות עולם, אליפות אירופה והשתתפות באולימפיאדה) הפליג במפרשית חדשה בנוף השיט הישראלי: טרה-מרן כלומר תלת גופית. חוויותיו ומסקנותיו המקצועיות בכתבה שלפניכם
 
מאגנום 21 - מפרשית יוצאת דופן
כחול 19
מאת שמשון ברוקמן
בחג השבועות בעוד מאות שייטי נוער גודשים את חוף שדות - ים ומתחרים במסגרת גביע קיסריה זכיתי לחוויה יוצאת דופן: שיט במפרשית תלת גופית בשם מאגנום 21 (MAGNUM 21 ). כשייט תחרותי בינ"ל במפרשיות 420, 470 בעבר (עם כמה הישגים בינלאומיים) ושייט יאכטות בהווה אשר התנסה בשיט בעשרות דגמי מפרשיות מסוגים שונים התפעלתי מאוד מתכונותיה המיוחדות של המאגנום.
הירידה למים קלה ביותר - השקה עם עגלה והופ להפלגה. למאגנום הגה וחרב על ציר ומנגנון שחרור אוטומטי בעת פגיעה בחול או בעצם תת-מימי, המאפשר הפלגה במים רדודים ללא חשש ונחיתה בטוחה וקלה. המאגנום מתמרנת היטב דומה מאוד למפרשית 470 - הגוף המרכזי משמש ציר וגופי הצד אינם מפריעים. שטח המפרשים אינו גדול מדי, כך שההפלגה ידידותית גם לשייטים חובבים - ללא צורך במאמץ גופני ובוודאי ללא הטיות. ברוח גבית שולפים שלוחה מחרטום המפרשית ומרימים ג'ניקר - הסירה דוהרת ללא חשש והסיבובים עם הרוח אינם דורשים מיומנות מיוחדת. השיט מהיבט נוחות הציוד והנדסת אנוש מפתיעים מאוד - האביזרים והחיבל נוחים וקלים לתפעול, התא המרכזי נוח מאוד לישיבה ומי שרוצה לשכב - יצטרך לבחור באחת משתי הטרמפולינות הרכות או גופי הצד הקשיחים...מהירות המפרשית טובה למדי בהתחשב בשטח המפרשים והמשקל - בכל מקרה היא אינה אמורה להתחרות בקטאמרנים המהירים אך גורמת התלהבות והתפעלות בלי להירטב וללא צורך לצאת לאיזון.
ייחודה של המאגנום, הוא בכושר הנשיאה. יכולים לשוט בה בקלות 2- 6 שייטים, לא דרושה מיומנות אולימפית, היא סלחנית וקלה פיסית לתפעול ואין חשש מהתהפכות. המאמץ היחידי כרוך בהוצאת המפרשית שאינה קלת משקל מהמים והפתרון לכך הוא עגלת השקה נכונה.  אין ספק שזאת "נישה" מיוחדת שבה לא נמצא מפרשיות רבות.  מי שמחפש כלי יותר צנוע יוכל למצוא את אחותה הקטנה של המאגנום 21, העונה לשם Virus Plus16 , המיועדת לעד שלושה שייטים ושוקלת רק 100 ק"ג, שבה ניתן גם לחתור, תוך שימוש בגוף המרכזי בלבד.
לסיכום: המאגנום 21 נותנת מרחבי סיפון של יאכטה, ביצועים של דינגי זריזה ויכולות נחיתה של קטמרן. מפרשית טרה מרן זו נועדה לשייטים אשר אוהבים להפליג עם המשפחה ועדיין מעוניינים בחווית שיט ספורטיבית.
 
נתונים כללים:
· אורך 6.2 מ' של הגוף המרכזי ו4.25 מ' של גופי הצד.
· רוחב של 4 מ' (אך בשינוע יבשתי 1.65 מ' בלבד.
· גובה תורן של 7.4 מ' ושטח מפרשים של 20 מ"ר.
· משקל 300 ק"ג
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<