גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > יאכטות > הכר את היאכטה - אזימוט 46
הכר את היאכטה - אזימוט 46
הכר את היאכטה - אזימוט 46
גליון 6
שרות כחול
כשמספנה ידועה מציגה מודל חדש בתערוכת הסירות בגנואה, כולם מחכים למשהו מרשים שישאיר את חותמו על תעשיית היאכטות. אזימוט 46 לא אכזבה, עם הקווים החיצוניים המצוינים שלה והעיצוב הפנימי המיוחד. זו יאכטה מנועית שאי אפשר להתעלם ממנה. בתערוכת הסירות האחרונה בגנואה שבאיטליה אף אחד לא נשאר אדיש לאזימוט 46 . כמו כל מוצר חדש, היו שאהבו את הרעיון העיצובי החדש והיו גם כאלה שלא. היאכטה בעלת עיצוב חיצוני דומה ליאכטות הקודמות מבית אזימוט. אך ברור כי המעצב, סטפנו ריגיני גילה יותר תעוזה ביצירתו החדשה, שבאה לידי ביטוי בחלונות מתחת לסיפון והגשר העליון. ריגיני שינה את החוקים והכתיב אופנה חדשה בתחום שהוא בדרך כלל, מאוד שמרני.
מספנת אזימוט בהחלט ראויה להערכה בזכות יישומם של רעיונות חדשים בתחום העיצוב. אזימוט מציגה יאכטה גמורה עם כמה אופציות לתכנון הפנימי. בצורה זו, בעל היאכטה קובע את סידורי קבינת האורחים בירכתיים ובאותו זמן שומר על אותו הנפח בקבינת ה-VIP הנמצאת קדימה (זהו אחד החידושים של המעצב). חדר השירותים וחדר ההלבשה של תא הבעלים הן בגודל זהה.
מכיוון שהשטח מוגבל, שתי הקבינות עבור האורחים חולקות חדר שירותים אחד השווה בגודלו לשטח השירותים של ה - MASTER CABIN . העיצוב הפנימי ברמת גימור יפהפייה בכל פרט ופרט. למרות שהעיצוב הינו פשוט, הוא גם איכותי עם ניחוח מתוחכם.
בסירת המבחן, תכנן המעצב קבינת אורחים גדולה ממש מתחת לפינת ההיגוי המרכזית הפנימית. המיטה ממוקמת באלכסון כדי להרחיב את החלל הפתוח ואת חללי האחסון. לסירה בגודל כזה, הקבינה היא בהחלט יוצאת דופן. בצדו השני של המעבר נמצא עוד תא לאורחים - שלישי. כאן ממוקמות המיטות בצורת L . שתי הקבינות מעוצבות באותה תשומת לב לפרטים ולגימור. המעצב הפגין כשרון רב בניצול החללים ונתן הרגשה של מרחב לסיפון התחתון. בסירה המוצגת יש גם סלון רחב ידיים עם שתי פינות ישיבה הממוקמות אחת מול השניה. פינת הישיבה בדופן שמאל היא בצורת סהר, מסביב לשולחן העולה ויורד בפיקוד שלט ידני. הפתרון המבריק הזה, מאפשר לשולחן להראות קטן למרות ש- 8 איש יכולים לסעוד סביבו בנוחות. פינת הישיבה השניה היא עבור שני אנשים, בצד ימין ליד המטבח. המטבח ממוקם מתחת לסלון במפלס אחר - פתרון בעל כמה יתרונות: הוא מוסתר לגמרי, ומגדיל באופן מלאכותי את גודל הסלון .
תא ההיגוי הפנימי ביאכטה גבוה במקצת מהסלון וחולש עליו. כל המצגת האלקטרונית ממוקמת בצורה אלגנטית ונוחה לגישה. מושב גדול לשני אנשים בכסא הקפטן, שבדגמים הבאים יהיה מורם במקצת מאפשר תמרון קל ונוח. החסרון הוא לאנשים גבוהים מכיוון שאין מספיק גובה. סקיפרים גבוהים יעדיפו אולי לתמרן תוך שימוש במערכת ההיגוי החיצונית - דבר שבכל מקרה מקובל בעת כניסה ויציאה ממרינות.
הסיפון וגשר הפיקוד מעוצבים בקפידה, עם הרבה מרחב. הסירה מוקפת במעקה מפלדת אל-חלד. רצוי להזכיר גם את המדרגות המובילות לגשר הפיקוד מסיפון הירכתיים בסיבות בטיחות - הן יצוקות לתוך תבנית הסיפון ומאפשרות עליה וירידה נוחה ובטוחה. מסיפון הירכתיים יורדות מדרגות משני צידיו אל משטח הירידה למים בו נמצאת גם הדינגי מתחת למעבר.
הסיפון האחורי עשוי עץ טיק, בסיפון העליון נעשה שימוש יעיל ואסתטי בשטחו הגדול, כדי לתת נוחות מרבית לאורחים. המכ"ם ממוקם בקצה הסיפון ואינו מסתיר את הנוף. להקלת האירוח, ממוקם מיני בר וכן כיור בסיפון העליון. החסרון בעיצוב הסיפון הוא בכך שהמעבר בין גרם המדרגות לעמדת הפיקוד הוא עקלתוני ומסורבל ועלול לגרום לבעייה בעת הצורך לפעול במהירות.  בהפלגה קל מאוד לתמרן את אזימוט 46 הודות למערכת פיקוד אלקטרונית.
מיקום ההגה בסיפון העליון מקנה שליטה של 360 מעלות סביב. ליאכטה שני מנועי "קטרפילר" 435 כ"ס אשר בזמן הפלגה ב - 600 סל"ד משיטים את היאכטה במהירות של 4.5 קשר - בשקט יחסי . היאכטה מגיעה למהירות של 10 קשר בסביבות 1200 סל"ד ונכנסת לגלישה בין 150 0 1800- סל"ד במהירות הנעה בין 13-20 קשר. מהירות השיוט החסכונית נעה בסל"ד שבין 2000-2200. צריכת הדלק בכל מנוע נעה בין 60-80 ליטר לשעה. המהירות המקסימלית היא בסביבות 30 קשר ב - 2300 סל"ד.
מחיר היאכטה הוא 560,000 דולר - מחיר סביר אם נתחשב בעיצוב והייחוד שלה. היאכטה מגיעה מאובזרת ומוכנה להפלגה.
בעזרת הדגם AZ46 , הצליחה מספנת אזימוט האיטלקית לתפוס "נישה" מיוחדת משלה והטביעה את חותמה בעיצוב הגשר העליון ביאכטות מנועיות.
 
נתונים טכניים
אורך - LOA 48.5 רגל
רוחב (בנקודה הרחבה ביותר) 14.5 רגל
שוקע 1.10 מטר
משקל 14,000 ק"ג (מקסימלי)
קיבולת דלק 1500 ליטר.
קיבולת מים 450 ליטר
מנועים - 2 מנועי "קטרפילר" 435 כ"ס.
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<