גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > טיפים להפלגות > ניווט דור 2.0
ניווט דור 2.0
"ימאי טוב משתמש בכל האמצעים העומדים לרשותו בכדי להגיע ליעד בביטחה"
 זהו לא ציטוט מדויק של יורד ים מפורסם, אלא תובנה כללית שלי, לאחר ניסיון לא מבוטל בהפלגות. אז אם אכן עלינו להשתמש במירב באמצעים, אפשר להודות שהסרגל המקביל והמפה המסורתיים, כבר הופכים להיות פחות רלוונטיים, במיוחד בשיט חופי כמו למשל בחופשה על יאכטה. יצקצקו הימאים אוהבי המסורת ויגידו שאסור לצאת לים ללא מפה, סרגל ומחוגה. יתכן והם צודקים, אך הניווט ותכנון ההפלגה כיום מבוצע בעיקר ע"י שימוש במכשירים אלקטרוניים שונים. ביאכטה שלנו תמיד יהיה מכשיר GPS עם מפה, אך מעבר לכך קיים היום מגוון עצום של אתרים ואפליקציות המנסים לתת פתרונות, הן לתכנון ההפלגה והן לניווט במהלכה. נסקור פה מספר אפשרויות טובות. לכל אחת מהן הייחוד שלה.

Navionics
להשיג בחנויות הסלולאריות
www.navionics.com

תוכנת הניווט המפורסמת ביותר היום. זמינה לכל סוגי המכשירים הניידים וכמעט כל סקיפר כבר מכיר אותה. הורדת האפליקציה היא בחינם, אך על מנת לנווט, תתבקשו לרכוש מפות לפי אזור ההפלגה. המחיר יהיה כ- 150 ₪ לשנה, ותיהנו מעדכונים שוטפים. על מנת לא להכביד על המכשיר הנייד, לאחר רכישת המפה, מורידים למכשיר אזור מסוים בו תפליגו ותקבלו שם את כל המידע הנחוץ. בנוסף, אפשר למדוד מרחקים, לתכנן נתיב, להעלות תמונות ולשמור היסטוריה ותיעוד של הפלגות שעשיתם. חשוב לדעת: גרסת ה-PC הינה חינמית וכוללת את כל המפות ONLINE, מאוד נוח לתכנן כך את הנתיב. לאחר שתתכננו במחשב, יעבור המסלול למכשיר הנייד (אם עשיתם LOG IN). כמובן שלאחר הורדת אזור ההפלגה, אין צורך בחיבור לאינטרנט כדי לנווט.

Imray Navigator
להשיג בחנויות הסלולאריות
www.imray.com

חברת Imray, המוכרת לכולנו מספרי החופאות (Pilot book) וממפות הנייר עליהן אנו מנווטים לעתים, הוציאה גם היא לאחרונה גרסה לתכנת ניווט. ה-NAVIGATOR דומה מאוד ל-NAVIONICS מבחינת היצע התוכן. המחיר עבור מי שמפליג בחופי יוון, טורקיה וישראל יהיה קצת זול יותר, כ- 100 ₪ לשנה. פרט לכך הצבעים במפה זהים כמובן למפות הנייר של IMRAY.

TripInView
להשיג בחנויות הסלולאריות
www.tripinview.com

אחד החידושים המרעננים, היפים והשימושיים ביותר לתכנון הפלגה חופית. מדובר במיפוי על ידי רחפן של כמעט כל החופים בהם אנו מפליגים בים התיכון (כרגע ללא קרואטיה). הצילום מקצועי ביותר, בדיוק בזווית הנכונה כדי להראות לנו את המרינה אליה אנו מגיעים או כדי לבדוק כמה אטרקטיבי המפרץ הבא. שימו את הסמן הכתום בכל נקודה ותקבלו תמונות או וידאו של המקום. קטעי הוידאו מחולקים ל- 20 דקות כל אחד בערך, וניתן להריץ קדימה או אחורה. את החיפוש תעשו באמצעות שם המקום או פשוט על גבי המפה.

Navily
להשיג בחנויות הסלולאריות
www.navily.com

הרבה אפליקציות ואתרים מנסים לתת מענה לצורך של גרסה מחודשת של ה"פיילוט בוק" המסורתי, וזו אולי המוצלחת מכולן. תמצאו פה מידע על המרינות והמפרצים, כולל תמונות. המידע כולל מידע על איכות המעגן לצורך הגנה מרוח וגלים, חשמל, מים, מחיר וכדומה. הוא נראה נהדר ומאוד נוח למצוא את מה שאתם מחפשים. בנוסף, תמצאו גם תגובות של אנשים שביקרו שם. בתמורה למנוי שעולה 10 יורו בשנה, תקבלו גם תוכן Offline, דבר חשוב מאוד כאשר מפליגים ואין אינטרנט.
 
אני בטוח שבנוסף לאפליקציות שהוזכרו יש עוד פתרונות מעולים. נשמח אם תכתבו לנו בעמוד הפייסבוק שלנו ונשתף את כולם. 

 

לרכישת מנוי לחצו באמצעות PAYPAL לחצו על הקישור למטה.

העיתון ישלח לכתובת שתזינו באתר PAYPAL.
נודה על הזנת מספר טלפון על מנת שנוכל לחזור אליכם במידת הצורך.

עוד בקטגוריה זו:
ניווט דור 2.0
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<