כחול 81 - ינואר 2020
גליון חורף:
- חצינו מתחת לגשרים ביוון - ולמדנו בכך המון
- הפלגה בקפריסין
- X49 
דף הבית > גליונות > כחול 81 - ינואר 2020
כחול 81 - ינואר 2020
גליון חורף:
- חצינו מתחת לגשרים ביוון - ולמדנו בכך המון
- הפלגה בקפריסין
- X49

כחול 81
 
20 שנות אהבה לים של טריו מוצלח - יורם ינאי
זהו סיפור על חלומות, חלומות שמתגשמים. זהו סיפורם של שלושה שותפים בעלי חזון, יוזמה, יכולת ותשוקה, אשר לפני עשרים שנה, בצעדים צנועים אך החלטיים ועקביים, הם הקימו חברה שמומחיותה היא מימוש חלומות של אנשים.
סיפורה של חברת
סטרים יאכטות החל בתחילת שנת 2000.
  
 
יעד להפלגה נהדרת - סיפורה של הפלגה מעניינת בחופי קפריסין היוונית - ליאת תגר ראובני
קפריסין הייתה לאורך השנים תחנת מעבר. עברנו דרכה או ממנה בדרכנו לחופי טורקיה או לאיי הים האגאי. גם בקיץ של 2019 תכננו לצאת מקפריסין במסלול הקבוע, בעיה רפואית שינתה את התכניות. נאלצנו לקצר את משך ההפלגה לשבוע וההחלטה שהתקבלה הייתה להקדיש את השבוע לחופי קפריסין. החלטה שהתבררה כמוצלחת ביותר. התכנון היה להישאר על קו החוף של קפריסין ולהפליג מערבה וצפונה לכיוון לאצ'י Latchi

 
במפרץ קורינתוס,רגע לפני החורף - צוות "כחול"
רגע לפני תחילת החורף היווני העברנו את ה"יולה", מפרשית מדגם X45, מהים האיוני במערב יוון לים האגאי שבמזרחה. הפלגת ההעברה תוכננה לכמה ימים דרך מפרץ קורינתוס המפריד בין הפלופונז, האי הדרומי למרכז יוון. החשיבות ההיסטורית והמיתולוגית שלהמפרץ ראויים לציון בפעם אחרת.
 

האם גובה התורן שווה לשוקע? - גל קדר
כידוע לרובנו, החוף הישראלי קל יחסית לניווט, מספר בודד של איים קרובים לחוף, מפרצים קטנטנים שלא ניתן לעגון ברובם ועומק מים די קבוע ללא השפעות גאות ושפל. הפעם נתייחס לגשרים, מכשול ימי שאינו קיים בחופי הארץ. מכיוון שאין גשרים רוב השייטים אינם מתייחסים או מודעים אל מכשול זה, גם בעת בלימודי הניווט. לקריאת המאמר המלא לחץ כאן.
 
 
 
נבחנה: 4.9 X - Pip Hare  
יאכטה מעוצבת עם ביצועי- על: עם היאכטה הזאת, אפשר עם צוות מצומצם לחצות את האוקיאנוס בבטחה וגם לנצח בשיוט.
ה- 4.9  מיועדת לשייט בלתי מתפשר, לשייט שרוצה הכול. היאכטה משלבת עיצוב פנים נוח עם קווי סיפון נקיים, יאכטה תחרותית המתוכננת לצוות מינימלי. השילוב הזה הוא אתגר תכנוני, הנדסי ועיצובי קשה להשגה. במצב כזה לעיתים הפשרות עלולות להביא לאכזבות.


והמדור החדש והמוצלח של מנחם לב, והפעם על ארגז הכלים של היאכטה שלכם:
כשייטים אנחנו רוצים שיהיו לנו ביאכטה את כל כלי העבודה הנחוצים כדי לטפל, לתחזק, ולשדרג את המערכות בספינה. ביאכטות גדולות או יאכטות-על אמנם ניתן לראות מבחר כלי עבודה וציוד שמתקרב לכך. לצערנו אנחנו חיים בעולם שהוא רחוק מלהיות אידיאלי וברוב הספינות מקום אכסון הינו משאב יקר (ראה כתבה בכחול ״חוסכים לכם מקום״ גיליון מס׳ 79 יולי 2019), ומחיר הרכישה של כלי העבודה גם הוא אינו בטל בשישים.


 
אורח מהים – והפעם מתארח כפיר חודרה
שייטים רבים החלו את דרכם הימית כבר בגיל צעיר. לחלק מהם סיפור מרתק. אחד מהם הוא כפיר חודרה, שייט בן 38 תושב בת ים. הוא התחיל את דרכו כילד בצופי ים יפו. בהמשך הדריך וסגר מעגל כמרכז השבט. היום כפיר מנהל את מרינה אשדוד.

 וכמובן המדורים הקבועים: לומדים לשוט, 
המדור המשפטי, מדור הספר ומדור הוויקבורד וכמובן מדור חדשות הים 
 

 

 

לרכישת מנוי לחצו באמצעות PAYPAL לחצו על הקישור למטה.

העיתון ישלח לכתובת שתזינו באתר PAYPAL.
נודה על הזנת מספר טלפון על מנת שנוכל לחזור אליכם במידת הצורך.

© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<