כחול 82 - אפריל 2020
גליון בצל קורונה - מצפה לכם הפתעה בפנים! 
דף הבית > גליונות > כחול 80 - אוקטובר 2019
כחול 80 - אוקטובר 2019
גליון סתיו -
איים בזרם
מבחני ים- לאגון 50 ואושיאניס 46.1

גליון כחול 80 - איים בזרם
Beneteau Oceanis 46.1 - קרוזרית עם ביצועים של יאכטה תחרותית
בתקופה האחרונה אנו עדים לתופעה בה "יאכטות קרוז" סוגרות פערי ביצוע בשייט מפרשים מול יאכטות הידועות כ"סמי רייסריות" או "חצי תחרותיות". . לאורך שנים רבות הובילה בנטו את שוק הקרוזיריות עם המותג Oceanis  ואת שוק היאכטות התחרותיות עם המותג First. בכתבה זה נתמקד בדגם חדש של בנטו - אושיאניס46.1 אשר הספיקה לקטוף את פרס יאכטת השנה לשנת  2019. 
 
איי יוון תאילנד והקריביים? האם ביקרת באיי אכזיב?
אייל מילר
ישראל ארצנו הקטנטונת, נהנית מנופי העולם כולו בטעימות: קצת שלג אירופאי בחרמון, קצת מישורים ירוקים בגולן, מעיינות בעמקים, מדבר לא כל כך קטן בדרום שמסתיים בטיפונת ים טרופי.
ובמערב, גם קצת איים ים תיכוניים. 
 
המסע באיי פארו, ים, טבע פראי, קיאקים ומסוק אחד
קובי שדה
לפני שעה הזעקנו את משמר החופים הם הבטיחו שהמסוק בדרך.  
אנחנו באוקיינוס האטלנטי הצפוני כמה מאות מטרים מהצוקים הגבוהים של איי פארו (Faroe Island) שבצפון האוקיאנוס האטלנטי. את הצוקים אנחנו כבר לא רואים, ערפל עוטף אותנו. אנחנו סופרים את הדקות. צמודים זה לזה, מיטלטלים בתוך קיאקים בין הגלים המנסים להפוך אותנו. הרוח שורקת סביבנו. רועדים מקור. אחד מהחברה במים. 
איך הגענו לכאן, מחכים למסוק חילוץ מול חופי פארו?
 
יאכטה חדשה – LAGOON 50
סוזנה פרושקה
אומרים שבשייט העולמי אין יותר רעיונות חדשים. בעולם רק משפרים רעיונות קיימים ומשדרגים אותם. לכן כשהגעתי לראות את הלאגון 50החדשה ציפיתי למצוא קטמרן רגיל, גוף בעל שני בידונים, תורן, קוקפיט וסלון. 
והופתעתי!
 
 
 
 
טום ניל - רובינזון קרוזו מודרני
עמוס רביב
רובינזון קרוזו ואי בודד הן צמד מילים שהולכות יחד כבר שלוש מאות שנה, מאז שהסופר הבריטי דניאל דפו כתב את הספר שהפך ללהיט היסטרי, מאז ועד היום. הספר, שנכתב כנראה על רקע אירוע אמיתי, הצית את תשוקתם של ענת ועמוס רביב, אשר עשו זמן ממושך באוקיאנוס השקט, לפגוש את ממשיכי דרכו של רובינסון קרוזו, בעידן התקשורת שהפכה את העולם לקטן. הזוג מצא אותם באי סווארו שבקבוצת איי קוק שבאוקיאנוס השקט. 
 
חגיגה  באיקריה
עופר פיין
אולגה רוקדת לאט, בארבע בבוקר, המצח שלה ישר למעלה ועליו כוס עם יין אדום. היא לקחה אותי בהפתעה, שמה את הכוס בדיוק כשהפניתי מבט הצידה, לכיוון שני הקפטנים. שנינו יחפים והזמרת שלנו התיישבה ליד השולחן, מיקרופון ביד. הקול שלה מלווה את התנועות של אולגה, או ההיפך.. חצי מהכפר מסביבנו, כל הגילים, בשר ויין על השולחנות.
 

 וכמובן המדורים הקבועים: לומדים לשוט, 
המדור המשפטי, מדור הספר ומדור הוויקבורד וכמובן מדור חדשות הים 
 

 

לרכישת מנוי לחצו באמצעות PAYPAL לחצו על הקישור למטה.

העיתון ישלח לכתובת שתזינו באתר PAYPAL.
נודה על הזנת מספר טלפון על מנת שנוכל לחזור אליכם במידת הצורך.

© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<