כחול 82 - אפריל 2020
גליון בצל קורונה - מצפה לכם הפתעה בפנים! 
דף הבית > תחרויות שיט ומשטים > חידוש ציוד ספורט ימי
חידוש ציוד ספורט ימי
הקיץ בפתח, אחרי חורף מבורך בגשמים בו עלה מפלס הכנרת בצורה משמעותית, הגיע הזמן לפתוח את העונה.
מאת אור שקד - בלו וייק

 אחד הדברים שבעלי סירות רבים, המשאירים לאחסנת חורף את כלי השיט לחופי הכנרת, מגלים כאשר הם מגיעים לסירה אחרי החורף, בנוסף ללכלוך ולאבק שהצטברו בסירה במהלך החודשים, כי מגלשי הוויקבורד והוויקסרף, אפודות ההצלה ושאר ציוד הספורט הימי כבר לא במיטבם.

אם זו גם התחושה שלכם, זו הזדמנות מצוינת לרענן או לשדרג את הציוד לציוד חדש.
השנה במיוחד, הצטיידו כל חברות היבוא לציוד ימי בדגמים חדשים, בעיצובים מרהיבים, ובמוצרים חדשים, המבחר גדול מתמיד.

בנוסף, שפע המותגים המיובאים לארץ גדל וקיים מבחר גדול של מגלשי וויקבורד שיענו לכל רמות הגלישה, מבחר מגלשי וויקסרף בכל הרמות ובכל הסגנונות, מגוון רחב של אבובים, אפודות הצלה מהפשוטות והזולות ועד לאפודות גלישה מקצועיות ואיכותיות, ברמה שלא הייתה קיימת בארץ עד כה.
מספר היבואנים של ציוד ספורט ימי לסירות גדל גם השנה, התחרות גדלה והמחירים נהיו אטרקטיביים יותר לקונה, אפשר למצוא ציוד מצוין בחנויות לציוד ימי בישראל, לקבל המלצות והכוונה מקצועית, לעשות "טרייד-אין" על מגלשים ישנים, וחשוב מאוד – לקבל שירות ואחריות על המוצרים שרכשתם בארץ!
מומלץ לבדוק באינטרנט, בעברית, את המוצר בו אתם מתעניינים וכך תוכלו למצוא את כל האפשרויות והמקומות לרכישה בארץ ולהיחשף למגוון ההולך וגדל, הן של החנויות והן של הציוד. השנה, לראשונה, הושקה חנות וירטואלית המתמחה בתחום הוויקבורד, וויקסרף וסקי מים, המאפשרת הזמנה און-ליין ומשלוח עד הבית, או אפילו שהמגלש החדש יחכה לכם בסירה!
בהזדמנות זו אשמח לנסות לעזור ולייעץ מעט לגבי רכישת ציוד ספורט ימי חדש.
 
וויקבורד
השאלה הראשונה שיש לשאול היא עבור מי המגלש, ומה רמת הגלישה של הגולש.
רבים מחפשים לרכוש וויקבורד שיתאים למספר גולשים, שלהם לרוב מידת נעליים שונה. אם זה המצב, הפתרון המומלץ הוא לרכוש וויקבורד עם מגף "פתוח", זהו מגף שמתאים לטווח מידות גדול, לרוב של 4-5 מידות, כך שיתאים למגוון גולשים. חשוב לדעת שמגף זה פחות מומלץ לגולשים מתקדמים מכיוון שהאחיזה של המגף בקרסול היא פחות טובה ממגף סגור שמגיע במידה המדויקת לגולש, מגף סגור במידה המדויקת מחזיק את הרגל היטב ומגן על הגולש משמעותית מפציעות קרסול שקורות לעיתים כשהגולש קופץ קפיצה גבוהה והנחיתה חזקה.
מגלש הוויקבורד עצמו גם הוא מגיע בטווח מידות שמתאים למשקל הגולש, כך שגולש במשקל נמוך יבחר בוויקבורד למידות קטנות ואילו גולש כבד יבחר בוויקבורד למידות גדולות. קיים גם הבדל במידות המגלש אם הגלישה מתבצעת אחרי סירה או באם הגלישה מתבצעת ע"י כבל בפארק כבלים, (היום יש גלשנים ייעודיים לגלישה בפארק הכבלים שאינם מתאימים לגלישה מאחורי סירה).
הבדלים נוספים בין המגלשים הם רוחב המגלש - מה שמשפיע על מהירות התגובה במים וגובה הקפיצות, גודל וכמות החרבות מה שמשפיע על האחיזה של המגלש במים, שיפוע הגלשן - מה שמשפיע על גובה הקפיצה, מהירות הגלשן והאחיזה במים, ובנוסף משקל הגלשן - מה שמושפע מסוג ואיכות החומרים ממנו מיוצר הוויקבורד,

וויקסרף
בעולם גלישת הוויקסרף ההיצע והשפע גדול מאי-פעם, גלשנים בסגנונות גלישה שונים ובאיכויות שונות. אם בעבר במרבית הסירות היה גלשן וויקסרף אחד או שנים, היום היצע הגלשנים גורם לבעלי הסירות המתאימות לגלישת וויקסרף להחזיק בסירה מספר גלשנים בסגנונות גלישה שונים וכמובן גלשני וויקסרף ייעודיים לילדים.

אבובים
גם כאן השפע עצום, ראשית יש להתלבט אם רוצים אבוב לשכיבה או לישיבה. אבובי שכיבה הם שטוחים והרוכב שוכב על בטנו על גבי האבוב, אלו לרוב אבובים יותר ספורטיביים ומהירים, לעומת אבובי ישיבה שלרוב הינם גדולים וכבדים יותר וכפועל יוצא הם יציבים יותר במים.
חשוב לציין שבעת גרירת אבוב השליטה היא על מפעיל הסירה בלבד ולכן יש לגרור את האבוב עם הרבה תשומת לב ובזהירות יתרה, ובבקשה - כשאתם מושכים אבוב התרחקו מהחוף, מסירות אחרות, מגולשים ומשחיינים.

אפודות גלישה
לגבי אפודות הגלישה, גם כאן יש השנה שיפור משמעותי במבחר ובשפע! אם בעבר הלא רחוק היה ניתן למצוא בישראל רק אפודות ניילון פשוטות או אפודות "ניאופרן", ללא הבדל ניכר בין החברות המשווקות בארץ, הרי שהיום אפודות הגלישה מגיעות במגוון עצום של איכויות, המושפעות מאיכות החומרים מהם הן מיוצרות. ההבדל בין סוגי הבדים ואיכות הבדים ניכר ומשפיע גם על המחיר, לכן ניתן למצוא היום אפודות שונות בטווח מחירים משתנה. לראשונה ניתן למצוא אפודות בגזרות מיוחדות נוחות משמעותית לגולשים שונים, גזרות מיוחדות לגולשות, וגם לילדים בכל המידות, אפודת גלישה בגזרה נוחה יותר מאפשרת לגולש נוחות מירבית בזמן הגלישה, גמישות רבה יותר לביצוע תרגילים וקפיצות, וכמובן נראות טוב יותר על הגוף. כמו כן חשוב להזכיר כי בחלק מהסירות בכנרת נדרשת לבישת אפודה גם כשיושבים בתוך הסירה או בחלקה הקידמי, והרבה יותר נעים ונוח ללבוש אפודה נוחה ואיכותית.
לבישת אפודת הצלה היא חובה על פי חוק בעת ביצוע כל פעילות ספורט ימי מאחורי סירה, וויקבורד, וויקסרף, סקי מים, אבוב וכל מה שבינהם!

חבלים
לכל אחד מסגננות סקי המים קיים חבל מתאים, לוויקסרף יש חבל ייעודי עם ידית מתאימה, לוויקבורד חבל שונה עם ידית שונה, לאבוב חבל ייעודי, המתאים לסוג האבוב בהתאם לגודל האבוב. גם פה קיימים מגוון סוגים המשתנים ביניהם באיכות, באורך החבל ובאיכות ידית האחיזה.
לצערי, קצרה היריעה מלפרט לעומק את ההבדלים והסגנונות של כל הציוד לספורט ימי, ולכן אני מאוד ממליץ לקרוא באינטרנט או להתייעץ עם המוכרים המקצועיים בחנויות המוכרות את הציוד, ולמצוא את הציוד המתאים ביותר לדרישותיכם ולמידותכם.
 
 
לסיכום
חשוב לציין שבעת גרירת אבוב השליטה היא על מפעיל הסירה בלבד ולכן יש לגרור את האבוב עם הרבה תשומת לב ובזהירות יתרה, ובבקשה - כשאתם מושכים אבוב התרחקו מהחוף, מסירות אחרות, מגולשים ומשחיינים.
 

 

לרכישת מנוי לחצו באמצעות PAYPAL לחצו על הקישור למטה.

העיתון ישלח לכתובת שתזינו באתר PAYPAL.
נודה על הזנת מספר טלפון על מנת שנוכל לחזור אליכם במידת הצורך.

תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<