גליון 83 - יולי 2020
הקיץ מפליגים בישראל...
הגליון הדיגטאלי של כחול!
תורידו לנייד ותיקראו אותו בכל מקום! 
דף הבית > גליונות > כחול 79 - יולי 2019
כחול 79 - יולי 2019
גליון קיץ 2019 - חם מהתנור
ביקור נשיאותי בישראל
מבחן ים - JEANNEAU 64

גליון כחול 79
 
לחשוב בגדול - סאם גפרסון
המילה האחרונה של יצרן היאכטות הצרפתי הגדול ז'אנו  (Jeanneau) היא ה-64 רגל שהושקה לאחרונה. ז'אנו טוענים שהיא תהיה ה-45 רגל של העתיד. כתב המגזין האמריקאי המוביל סיילינג (Sailing), סאם גפרסון, בחן אותה. השאלה שעמדה בפניו היא: האם ה-64 היא עדיין יאכטה לזוג שייטים. 

מרינה מהניילון - גיורא קדר
מי לא אוהב "להוציא מוצר מהניילון", חולצה חדשה, סירה חדשה וסתם מתנה קטנה. זאת ההרגשה שקיבלתי כאשר נכנסתי בתחילת אפריל השנה לנמל העתיק של פרבזה Preveza)), הנמצאת בחוף הים האיוני במזרח יוון.
את פרבזה אני מכיר כבר שנים רבות. בהפלגה זאת היא לא הייתה היעד שלנו. התכנון שלנו היה להפליג ישירות מקורפו למרינה לפקדה (LEFKADA) הנמצאת בתוך תעלת לפקדה דרומית לפרבזה. מאחר וכמה שנים טובות לא ביקרתי בפרבזה ביקשתי מאחי לאחר את ההגעה ליעד ולקפוץ לסיור קצר לצורך סקירה מהירה, ההפתעה הייתה גדולה.

חוסכים לכם מקום - מנחם לב
 היכן נאכסן את מדריך הניווט? את הסיר? את בגדי חורף? ועוד? שאלה זו מתעוררת ומאתגרת כל מי שמפליג על ספינה מכל גודל שהוא. אמר פעם מישהו ״כשעברתי לגור על הספינה שלי הבנתי שהדבר החשוב הוא לא מה אני צריך אלא מה אני לא צריך״.
בסופו של יום, גם הסתפקות במועט מגיעה למצב שחסר לה מקום לשים את שמיכת החורף, את מגבות הנייר או את מסור הדיסק החדש שקנינו בebay  בחצי מחיר.
בכתבה הזו אני רוצה לחלוק אתכם כמה רעיונות יישומיים שיעזרו לפתור ולו באופן חלקי את מגבלת נפח האכסון על יאכטה.

 

לפני שאתם מניעים  
13 נושאים שכדאי לבדוק לפני שאתם מניעים את המנוע. זה נכון תמיד לפני הפלגה ובמיוחד לפני הפלגות הקיץ הארוכות. בכל פעם שאתם מתכוונים לצאת לים, רצוי לבצע מספר בדיקות כדי להבטיח שיהיה לכם יום מוצלח. בהשקעה קטנה של זמן בבדיקות שגרתיות כאלו ניתן לחסוך הרבה זמן, כסף ובמיוחד עוגמת נפש. 

 
כל הדגשים שאתם צריכים כדי להנות מהפלגת צ'רטר מוצלחת - יובל פרידמן
 גם אם לא הסתכלתם בלוח השנה בחודשים האחרונים, הטמפרטורות הגבוהות מבשרות לנו שהקיץ כבר כאן, וכידוע, זוהי העונה המושלמת למסעות וטיולי שיט מרהיבים שאין להם מתחרה בכל הקשור לאווירה, נופים, חוויה כוללת וכמובן התחושה של הים המקיף אתכם בחלק ניכר מהדרך.
יחד עם זאת, בכדי שתוכלו להנות מהטיול בראש שקט, ישנם כמה פרמטרים (הרלוונטיים גם לימאים מתחילים וגם לוותיקים יותר), שעליכם לקחת בחשבון לפני היציאה למסע. הם אמנם ידרשו מכם כמה שעות ומשאבים, אבל אין ספק שהתועלת הכוללת שתפיקו מהם משתלמת במיוחד, גם בטווח הקצר אך בייחוד בטווח הארוך.

יום חם – אש! - גל קדר
 שבוע שלישי של מאי, המדינה בוערת, גל חום חריג בעוצמתו לעונה מכה בישראל ועוד במהלך ל"ג בעומר. שריפות פרצו במספר אזורים בארץ כילו ישובים שלמים וגרמו נזק עצום לרכוש. אך, למרות הטמפרטורות הגבוהות והשריפות, בשיא גל החום, התכנסו במרינה הרצליה מאות שייטות ושייטים ליום עיון בנושא אש!


 וכמובן המדורים הקבועים: לומדים לשוט, 
המדור המשפטי, מדור הספר ומדור הוויקבורד וכמובן מדור חדשות הים 

 

 

לרכישת מנוי לחצו באמצעות PAYPAL לחצו על הקישור למטה.

העיתון ישלח לכתובת שתזינו באתר PAYPAL.
נודה על הזנת מספר טלפון על מנת שנוכל לחזור אליכם במידת הצורך.

© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<