גליון כחול 86 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2019 > נא לשמור מרחק נגיעה!
נא לשמור מרחק נגיעה!
שמירת מרחק נגיעה הוא מושג ביהדות הנוגע ליחסים בין גבר לאישה. ריבוי מקרי ההתנגשות בין יאכטות בזמן האחרון, מביא למחשבה לאמץ כלל זה גם בשיט ובמיוחד בשיט התחרותי.
 
חמש התנגשויות אירעו בחופי ישראל בחדשים האחרונים. מקרה נוסף ארע בקפריסין, שם התנגשו בשיוט אליפות העולם שתי יאכטות ישראליות. חמש התנגשויות אירעו בין כלי שיט במפנה ימני ליאכטות במפנה שמאלי, התנגשות נוספת ארעה בין יאכטות באותו מפנה.
 
כל התאונות הסתיימו ללא נפגעים בנפש. בחלק מהתאונות המזל שיחק "שעות נוספות". סטייה של סנטימטרים ספורים הייתה עלולה לגרום לאסון. אולם, עוגמת הנפש, הזמן והטרחה שהושקעה בתיקון היו לא מבוטלים.
 
מקרה נוסף היה כאשר שתי יאכטות, שפשפו דפנות בעת זינוק כאשר שתיהן באותו מפנה.
שייטים רבים לא ערים לעובדה שחוקי הדרך שהם חלק מפקודת הספנות והנמלים מחייבות גם בעת תחרות שיט. חוקי דרך אלו הם בחזקת חוק במדינת ישראל (וגם בעולם). הם קודמים לחוקי תחרויות השיט של ההתאחדות הבינלאומית לשיטISFA .
עם כל השאיפה לנצח בשיוט, צריך לזכור שחוקי השיט מחייבים הפלגה בטוחה. החוק מחייב לעשות הכול על מנת למנוע התנגשות.
אם אתם מפליגים במפנה ימני והדרך שלכם, עדין מוטלת החובה לעשות הכול למניעת התנגשות עם יאכטה המפליגה במפנה שמאלי. גם תקנה 14 של חוקת תחרויות השיט הבינלאומית קובעת כך. 
התקנה היא חד משמעית: אין להגיע למגע בין המפרשיות אפילו אם זכות הדרך היא שלך. כלומר, עדיף לא להסתכן ולא לסכן, כי מעבר להפרת חוק תוך סיכון חיי אדם, גם תפסלו בתחרות.

לסיכום: היו חכמים ולא צודקים. מנעו התנגשות בים.     
 
 

 

לרכישת מנוי לחצו באמצעות PAYPAL לחצו על הקישור למטה.

העיתון ישלח לכתובת שתזינו באתר PAYPAL.
נודה על הזנת מספר טלפון על מנת שנוכל לחזור אליכם במידת הצורך.

תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<