כחול 78 - אפריל 2019
גליון אפריל 2019 - אביב!
יעדי הפלגות קיץ 2019
אופטימיסטים - מפליגים לאליפות העולם 
דף הבית > חדשות הים > חדשות הים 2007 > סירת רפאים מול מרינה הרצליה
סירת רפאים מול מרינה הרצליה
סירה עגונה, טבועה ונטושה מול מרינה הרצליה
ביום ראשון, 29.4 התקבל דיווח על יאכטה טובעת מול חופי הרצליה. הדיווח הראשוני התקבל בטלפון למוקד החרום של קדר סוכנות לביטוח. בדיווח הועברו נתונים ראשוניים ובהם נאמר כי היאכטה עגונה בעזרת עוגן, שקועה במים ואין לידה שחיינים או שייטים. סירת משטרה הוזנקה גם היא לאזור על ידי צוות היאכטה והשוטרים ניסו לבדוק האם נמצאים אנשי צוות לכודים בתוך היאכטה.
סירת חילוץ מטעם חברת הביטוח בפיקודו של אורן כרמלי יצאה למקום, וגילתה סירת מנוע באורך 8.5 מטר, שקועה במים ועגונה בעזרת עוגן. לאחר שהסירה נבדקה היטב ולא נראו נזקים חיצוניים מהותיים הוחלט לגרור אותה למרינה הרצליה. חבל העוגן נאסף לסירת החילוץ והסירה נגגרה למרינה. במרחק של כ-1 מייל מפתח המרינה הגיע צוות צוללי זק"א לסירה ובדק האם נמצאות גופות לכודות בתוך הסירה. לאחר שהתשובה היתה שלילית המשיכה סירת החילוץ למספנת מרינה הרצליה.
מכיון שלא היו אנשי צוות על היאכטה והבעלים היה בחוף לא ברור כיצד מצאה את דרכה הסירה ללב הים, כל כיווני החקירה נבדקים.
בנוסף, עולה שוב נושא תאום נושאי החיפוש וההנצלה בחופי מדינת ישראל. לאחר קבלת הדיווח הראשוני לא בוצעו פעולות מהותיות לחיפוש השייטים ולמעט סירת המשטרה שהוזנקה למקום לא יצאו ספינות חיל הים או סירת השרות במרינה הרצליה לבדוק האם ישנם שייטים במצוקה. ברצוננו להזכיר את מחויבותו של כל שיט ששומע בקשר קריאת מצוקה או ניהול מצב חרום להצטרף לחיפושים במידה והוא נמצא באזור הבעיה.
תגובות
שם הכותב
כותרת

טוען תגובות..
© כל הזכויות שמורות | טלפון: 03-6950950 | פקס: 03-6957282
<